Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakość autostrady w Czechach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 13.04.2016 12:27

Ja nie rozumiem jak można jeździć przez Czechy. Rok temu pierwszy raz i ostatni tłukłem się przez ten kraj. Na kołach '18 idzie odbić nerkę a sznureczek przed Austrią drogą w obu kierunkach spędza sen z powiek. Fajnie mijać centra małych miasteczek ale nie jadę zwiedzać środkowej Europy.

Sprawdziłem i najlepsza autostrada do Cro wiedzie przez Słowację, znaczy od Żyliny. Od tego momentu pod kołami jest tylko dwupas, ie licząc baypassa Słowenii. Żadnych miasteczek czy zwężek dwukierunkowych, betonów nie ma.

Oczywiście nie każdy startuje spod granicy tak jak ja prawie ze Zwardonia ale polecam tą trasę jako lepsza alternatywa Czeskich fikołków.
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 13.04.2016 12:40

Dokonałem poprawek we wczesniejszym poscie, faktycznie mogł byc niezrozumiały moj bład. Usunąłem tez wpis o objeździe na Makov bo niedopatrzylem a tam by trzeba było miec winiete wiec bez sensu ;)
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 13.04.2016 12:50

namo napisał(a):Ja nie rozumiem jak można jeździć przez Czechy. Rok temu pierwszy raz i ostatni tłukłem się przez ten kraj. Na kołach '18 idzie odbić nerkę a sznureczek przed Austrią drogą w obu kierunkach spędza sen z powiek. Fajnie mijać centra małych miasteczek ale nie jadę zwiedzać środkowej Europy.

Sprawdziłem i najlepsza autostrada do Cro wiedzie przez Słowację, znaczy od Żyliny. Od tego momentu pod kołami jest tylko dwupas, ie licząc baypassa Słowenii. Żadnych miasteczek czy zwężek dwukierunkowych, betonów nie ma.

Oczywiście nie każdy startuje spod granicy tak jak ja prawie ze Zwardonia ale polecam tą trasę jako lepsza alternatywa Czeskich fikołków.


Ja jechałem i tak i tak i powiem Ci że dużo czasu traci się z Katowic do tej dwupasmówki przed Żyliną za to pomykając przez Żory do A1 i później na Czechy to znaczny kawałek można pokonać, fakt jest jeden stan dróg w Czechach to ....
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 13.04.2016 12:59

Z Żor do samego Żywca masz autostradę. Ja wolę poświęcić tą godzinę jazdy na Zwardoń przez Milówkę puki jestem wypoczęty niż nad ranem męczyć się za tym Brnem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107654
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.04.2016 13:01

euromissile napisał(a):Dokonałem poprawek we wczesniejszym poscie, faktycznie mogł byc niezrozumiały moj bład. Usunąłem tez wpis o objeździe na Makov bo niedopatrzylem a tam by trzeba było miec winiete wiec bez sensu ;)

Jakbyś stosował jeszcze poprawną pisownię polską :idea: tekst byłby jeszcze bardziej zrozumiały. :idea:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.04.2016 13:21

Można zamiast pojechać z Cieszyna na Czadcę i Żylinę, pojechać na Frydek-Mistek i potem na Maków,
ale droga ekspresowa do Frydka-Mistka jest płatna :roll:

Płatna jest też ekspresówka z Ostrawy do Frydka-Mistka :roll:

Czyli się płaci dodatkowo,a i tak się jedzie dłużej niż przez Żylinę :roll:

PS: Trzyniec, a nie Triniec 8)
Miasto ma obok czeskiej polską nazwę, polski jest tam drugim językiem urzędowym. Mieszkają tam tysiące Polaków.
Triniec to jakiś potworek czesko-polski :wink:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 13.04.2016 13:42

namo napisał(a):Z Żor do samego Żywca masz autostradę. Ja wolę poświęcić tą godzinę jazdy na Zwardoń przez Milówkę puki jestem wypoczęty niż nad ranem męczyć się za tym Brnem.

Ja jeżdżę przez Breclav, jeżeli chodzi o korki to nie ma z tym problemu, jedzie się spokojnie przez jakieś wioski (w Austrii) gdzie nigdy pod wieczór nikogo nie ma na ulicach :), jest szybko i sprawnie. Problemem mogą być dla niektórych betonowe płyty ale te 15-20 minut bo tyle przez nie jadę to chyba nie jest jakiś problem ? (bardziej akustyczny niż od czuciowy). Poza tym wzięli się za remont tego odcinka, też mam felgi 18 cali jakby co :).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.04.2016 13:57

namo napisał(a):Z Żor do samego Żywca masz autostradę. Ja wolę poświęcić tą godzinę jazdy na Zwardoń przez Milówkę puki jestem wypoczęty niż nad ranem męczyć się za tym Brnem.


Nie ma autostrady Żory- Żywiec :roll:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 13.04.2016 14:01

Przecież wszystko zależy skąd sie startuje. Jak ja mam do granicy niecałe 20 minut a1 a zanim dojade do Zyliny to jestm juz prawie w Austrii.. A jade na Breclav i lewy pas nie jest tragiczny a ile razy tam nie jechalem ruch znikomy...
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 13.04.2016 14:01

rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 13.04.2016 14:08

namo napisał(a):Ja nie rozumiem jak można jeździć przez Czechy. Rok temu pierwszy raz i ostatni tłukłem się przez ten kraj. Na kołach '18 idzie odbić nerkę a sznureczek przed Austrią drogą w obu kierunkach spędza sen z powiek. Fajnie mijać centra małych miasteczek ale nie jadę zwiedzać środkowej Europy.

Sprawdziłem i najlepsza autostrada do Cro wiedzie przez Słowację, znaczy od Żyliny. Od tego momentu pod kołami jest tylko dwupas, ie licząc baypassa Słowenii. Żadnych miasteczek czy zwężek dwukierunkowych, betonów nie ma.

Oczywiście nie każdy startuje spod granicy tak jak ja prawie ze Zwardonia ale polecam tą trasę jako lepsza alternatywa Czeskich fikołków.


Już bez przesady... jadąc z Wrocławia bez sensu byłoby żebym jechał przez Żylinę ;) więc może będzie zrozumiałe, dlaczego niektórzy wybierają Czechy.
A co do stanu drogi Ołomuniec-Brno-Mikulov to nie narzekałem. Pamiętam kawałek (jadąc do Cro), że podskoczyłem, zwolniłem na chwile i dalej dobrze... naczytałem się takiego marudzenia przed wyjazdem i spodziewałem się nie wiadomo czego, a było w porządku ;) jak na Breclav to akurat nie wiem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.04.2016 14:19

yzedef napisał(a):Ja jeżdżę przez Breclav, jeżeli chodzi o korki to nie ma z tym problemu, jedzie się spokojnie przez jakieś wioski (w Austrii) gdzie nigdy pod wieczór nikogo nie ma na ulicach :), jest szybko i sprawnie. Problemem mogą być dla niektórych betonowe płyty ale te 15-20 minut bo tyle przez nie jadę to chyba nie jest jakiś problem ? (bardziej akustyczny niż od czuciowy). Poza tym wzięli się za remont tego odcinka, też mam felgi 18 cali jakby co :).


Jest jeszcze opcja awaryjna - odbić za Brnem (w Pohořelicach) do Znojma... zdarzyło się mi stać w ogromnym korku pod Mikulovem i potem w Poysdorfie :roll: Co do betonowych płyt. Znikają i łudzę się, że w końcu znikną - jak byłem miesiąc temu w Brnie, to płyt było zdecydowanie mniej jak w grudniu ;) Z przejazdem przez Břeclav to potwierdzam, niby dalej ale czasem wychodzi szybciej :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.04.2016 14:32

Ja kilka razy jechałem przez Laa an der Thaya, bez korków i przyjemnie 8)
Dobra alternatywa dla Mikulova, Znojma i trasy przez Breclav
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.04.2016 14:38

namo napisał(a):Już jest https://goo.gl/FmTGEJ

Obrazek


No, ale na każdej z tych tras nie ma ani jednego kilometra autostrady :wink:
Dwupasmówki, jak Wiślanka czy trasa Katowice-Bielsko,
gdzie co kilka kilometrów są światła, są liczne ograniczenia prędkości, to nie są autostrady 8)
Trasa Żory-Pszczyna to jest zwykła droga, nawet nie dwupasmówka 8)


Moim zdaniem nie ma idealnej trasy,
trasy z Bielska przez Cieszyn do Czadcy i z Bielska przez Zwardoń do Czadcy nie są najgorsze,
wybór jest kwestią gustu, czas przejazdu będzie bardzo podobny 8)
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 13.04.2016 16:29

Lednice napisał(a):
PS: Trzyniec, a nie Triniec 8)
Miasto ma obok czeskiej polską nazwę, polski jest tam drugim językiem urzędowym. Mieszkają tam tysiące Polaków.
Triniec to jakiś potworek czesko-polski :wink:


Nie wiem ile tam mieszka Polaków jednak jest to miasto czeskie i najpierw jest napisane Triniec (dokładnie Třinec) a pod spodem tabliczka z polska nazwą. To samo jest w miejscowościach na Słowacji przy granicy z Węgrami i w tym przypadku tez mam je po węgiersku wypowiadać bo tysiące Madziarów tam mieszka? Wydaje mi się że az takiego dużego błędu nie ma podają nazwę jak podałem. Owszem składni tam faktycznie nie było dlatego poprawiłem ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jakość autostrady w Czechach - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone