Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakiego kupić GPS-a, pomóżcie

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 25.03.2011 11:22

Navi nie może/nie powinna być szpetna i ziejąca na kilometr tandetą


weź się chłopie napij zimnej wody :roll:

ja Ci tylko współczuć mogę - to musi być strasznie upierdliwe tak dbać o wizerunek :?

jasne, wględy estetyczne są ważne, ale są rzeczy godniejsze przemyśleń ...
wojteker
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojteker » 25.03.2011 13:18

Jeździłem na Automapie,Garminie,Tom-Tomie,IGO...
Mi akurat pasuje Automapa w najnowszej wersji.
Od urządzenia ważniejsza jest zainstalowana mapa.Za 200-500 pln można kupić całkiem dobre urządzenie,więc po co przepłacać ? Lepiej żonę zabrać (parę razy) do jakiejś fajnej knajpki za tą kaskę...a może i ty będziesz wieczorem po kolacji zadowolony :P :)
Pozdrawiam
k9tek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 04.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) k9tek » 25.03.2011 13:32

może ;)
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 25.03.2011 17:26

Nawigacja:

1. Urządzenie:

Wali tandetą, czy nie, to opinia subiektywna i jest to zupełnie bez znaczenia. A poza tym każdy kupuje to co lubi lub na co go stać.

Przy zakupie urządzenia powinieneś kierować się szybkością procesora oraz tym, czy można w nie wgrywać różne oprogramowanie.

Oglądając "tanie" nawigacje faktycznie można odnieść wrażenie, że są wykonane z lichych materiałów, niemniej przecież to nie bumerangi i rzucać nimi nie będziemy...


2. Oprogramowanie:

a) Powinno być legalne ;)

b) Powinno mieć często aktualizowane i dokładne mapy.

c) Powinno mieć miły dla oka interfejs.

d) Powinno być proste/nieuciążliwe w obsłudze.

Ja kilka lat temu kupiłem palmtopa Mio P350 i choć to już staruszek, to spokojnie daje sobie radę z nowym softem.
Jeśli chodzi o oprogramowanie, to polecam IGO, bo spełnia wszystkie ww. punkty (choć wytyczając trasę też potrafi napsocić ;) , jak zresztą każde inne oprogramowanie)...
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 26.03.2011 09:41

w zeszłym roku zanabyłem larka 50.3 z 7 calowym wyświetlaczem

bardzo łatwo ożenić go z innym softem ja mam aktualnie automape i nie chcę mieć nic innego , a samo urządzonko kosztowało w realu w promocji 239PLN

nic dodać nic ująć, śmiało mogę polecić

i wygląda całkiem schludnie (to dla kolegów kupujących oczami) :D

to co mnie wkurzsa trochę to długi czas obliczania trasy np takiej do cro to i kilka min może być
ale w zeszłym roku miałem mioM400 i ten to wogóle nie potrafił wyliczyć tak długiej trasy (ponad2000km) i się zawieszał , tak że trasą musialem dzielić na 2 części
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jakiego kupić GPS-a, pomóżcie - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone