Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakie produkty spożywcze z Polski na camping?

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5184
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.08.2013 07:34

Dziadek Maciek napisał(a):Właśnie nabyłem różnorakie mięska, część już jest peklowana, część na kiełbaskę przygotowana, uwędzę, podsuszę i do Cro zabiorę (jeśli pojadę), ew w inne miejsce

Piotrek, wiem, że trochę wędzisz, zabieraj się do roboty, a nie "kupcze" produkty będziesz zabierał :wink:


Kiełbas jeszcze nie robiłem a szynek nie zabiorę :)

Nowych mi sie na rmazie wędzić nie chce tym bardziej ze jeszcze sa w zamrażarce, jakbym wcześniej o tym pomyślał to bardziej bym ją podsuszył i moze wtedy dała by nieco radę w aucie bez lodówki :)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1457
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 12.08.2013 18:16

Dziś pierwszy raz testowałem Fix z Knorr`a. Mogę ze szczerym sumieniem polecić "Kurczaka w sosie miodowym". Mając przygotowane mięsko i warzywa czas przyrządzenia to około 20 min. Równolegle trzeba ugotować ryż lub makaron.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5184
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.08.2013 18:44

My w weekend dokonalismy zakupów. Większość Lidl, reszta Carrefour. Wszystko razem niecałe 300 zeta
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2013 19:02

SingSing74 napisał(a):Dziś pierwszy raz testowałem Fix z Knorr`a. Mogę ze szczerym sumieniem polecić "Kurczaka w sosie miodowym". Mając przygotowane mięsko i warzywa czas przyrządzenia to około 20 min. Równolegle trzeba ugotować ryż lub makaron.


Proszę. Nie polecajmy substytutów żywności.
Bez urazy, ale zupki, sosy etc. z torebek nie są żywnością dla normalnych ludzi.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.08.2013 19:08

ołowiany napisał(a):
SingSing74 napisał(a):Dziś pierwszy raz testowałem Fix z Knorr`a. Mogę ze szczerym sumieniem polecić "Kurczaka w sosie miodowym". Mając przygotowane mięsko i warzywa czas przyrządzenia to około 20 min. Równolegle trzeba ugotować ryż lub makaron.


Proszę. Nie polecajmy substytutów żywności.
Bez urazy, ale zupki, sosy etc. z torebek nie są żywnością dla normalnych ludzi.

No proszę, a ja się uważam za normalnego i jadam takie jedzenie.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1457
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 13.08.2013 08:41

ołowiany napisał(a):
SingSing74 napisał(a):Dziś pierwszy raz testowałem Fix z Knorr`a. Mogę ze szczerym sumieniem polecić "Kurczaka w sosie miodowym". Mając przygotowane mięsko i warzywa czas przyrządzenia to około 20 min. Równolegle trzeba ugotować ryż lub makaron.


Proszę. Nie polecajmy substytutów żywności.
Bez urazy, ale zupki, sosy etc. z torebek nie są żywnością dla normalnych ludzi.


Nie wiem czy wiesz o czym piszesz. Ten fix to przyprawy. Nie powiesz mi ze nie uzywasz przypraw. Glowne skladniki dania to filet z kurczaka, cebula, papryka i zielony groszek. To temat o jedzeniu na kempingu, a nie diecie w sanatorium. Ma byc szybko i smacznie.
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 13.08.2013 15:36

Jedziemy do apartamentu ale temat jest mi bliski :wink: Ostatnio moja mama przyniosła mi radośnie ze sklepu - mięso w słoiku Przysmak Szlachecki- wiedząc , że zabieramy jedzenie na wyjazd. Wyglądało przez szkło całkiem ładnie. Po paru dniach postanowiliśmy otworzyć i sprawdzić czy na wyjazd nam się przyda (czy smakuje, co to jest itd). A to zwykła konserwa turystyczna była! Tylko w słoiku :D
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 13.08.2013 21:36

heca7 napisał(a):Jedziemy do apartamentu ale temat jest mi bliski :wink: Ostatnio moja mama przyniosła mi radośnie ze sklepu - mięso w słoiku Przysmak Szlachecki- wiedząc , że zabieramy jedzenie na wyjazd. Wyglądało przez szkło całkiem ładnie. Po paru dniach postanowiliśmy otworzyć i sprawdzić czy na wyjazd nam się przyda (czy smakuje, co to jest itd). A to zwykła konserwa turystyczna była! Tylko w słoiku :D

Ale przyznasz, że w słoiku wyglądała apetyczniej niż w puszcze :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.08.2013 22:01

heca7 napisał(a):Jedziemy do apartamentu ale temat jest mi bliski :wink: Ostatnio moja mama przyniosła mi radośnie ze sklepu - mięso w słoiku Przysmak Szlachecki- wiedząc , że zabieramy jedzenie na wyjazd. Wyglądało przez szkło całkiem ładnie. Po paru dniach postanowiliśmy otworzyć i sprawdzić czy na wyjazd nam się przyda (czy smakuje, co to jest itd). A to zwykła konserwa turystyczna była! Tylko w słoiku :D

Kup zwykłą "konserwę turystyczną" i porównaj jej wygląd i smak z "Przysmakiem Szlacheckim" :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2013 22:18

SingSing74 napisał(a):
ołowiany napisał(a):
SingSing74 napisał(a):Dziś pierwszy raz testowałem Fix z Knorr`a. Mogę ze szczerym sumieniem polecić "Kurczaka w sosie miodowym". Mając przygotowane mięsko i warzywa czas przyrządzenia to około 20 min. Równolegle trzeba ugotować ryż lub makaron.


Proszę. Nie polecajmy substytutów żywności.
Bez urazy, ale zupki, sosy etc. z torebek nie są żywnością dla normalnych ludzi.


Nie wiem czy wiesz o czym piszesz. Ten fix to przyprawy. Nie powiesz mi ze nie uzywasz przypraw. Glowne skladniki dania to filet z kurczaka, cebula, papryka i zielony groszek. To temat o jedzeniu na kempingu, a nie diecie w sanatorium. Ma byc szybko i smacznie.


W tym przypadku tylko szybko. Smacznie, to pojęcie względne i tu się spierać nie będę. Ale nie mów mi, że fix to tylko przyprawy. Przypraw używam wielu, ale nie są to mieszanki z glutem itp.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2013 22:23

Bocian napisał(a):
ołowiany napisał(a):
SingSing74 napisał(a):Dziś pierwszy raz testowałem Fix z Knorr`a. Mogę ze szczerym sumieniem polecić "Kurczaka w sosie miodowym". Mając przygotowane mięsko i warzywa czas przyrządzenia to około 20 min. Równolegle trzeba ugotować ryż lub makaron.


Proszę. Nie polecajmy substytutów żywności.
Bez urazy, ale zupki, sosy etc. z torebek nie są żywnością dla normalnych ludzi.

No proszę, a ja się uważam za normalnego i jadam takie jedzenie.


Jedz. Faktycznie dla normalnych to robią. To tak jak z demokracją...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2013 22:34

Janusz Bajcer napisał(a):
heca7 napisał(a):Jedziemy do apartamentu ale temat jest mi bliski :wink: Ostatnio moja mama przyniosła mi radośnie ze sklepu - mięso w słoiku Przysmak Szlachecki- wiedząc , że zabieramy jedzenie na wyjazd. Wyglądało przez szkło całkiem ładnie. Po paru dniach postanowiliśmy otworzyć i sprawdzić czy na wyjazd nam się przyda (czy smakuje, co to jest itd). A to zwykła konserwa turystyczna była! Tylko w słoiku :D

Kup zwykłą "konserwę turystyczną" i porównaj jej wygląd i smak z "Przysmakiem Szlacheckim" :oczko_usmiech:



http://www.specjalysklep.nl/webshop/kon ... -food.html . to o ten przysmak chodzi?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.08.2013 22:41

Heca7 musi potwierdzić czy taki :oczko_usmiech:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1457
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 14.08.2013 20:35

ołowiany napisał(a):
W tym przypadku tylko szybko. Smacznie, to pojęcie względne i tu się spierać nie będę. Ale nie mów mi, że fix to tylko przyprawy. Przypraw używam wielu, ale nie są to mieszanki z glutem itp.


Mi i mojej rodzince smakowało dlatego poleciłem. Skoro piszesz, że tylko szybko, a nie smacznie, to tego gluta musiałeś próbować, no chyba że piszesz tylko z nudów, żeby nabić sobie licznik. Powiem tak. Dla zdrowego człowieka dwutygodniowy odpust w postaci zwiększonej liczby wzmacniaczy smaków nie ma żadnego znaczenia. Organizm sobie poradzi. Pewnie masz jakieś problemy gastryczne lub/i inne więc w związku z tym także doświadczenie w przyrządzaniu zdrowego jedzenia na kempingu. Jeśli tak, to rzuć kilka pomysłów. Jeżeli jednak nie byłeś nigdy pod namiotem albo w ogóle nigdzie, to proponuję nie pisać dla samego klepania w klawiaturę bo to niezdrowe (dla oczu na ten przykład).

Żeby nie było nie na temat to mam pytanie. Czy we Włoszech (wiem, że nie to forum :oops: ale może ktoś wie) można kupić maślankę i kaszę gryczaną? Wcześniej się nie rozglądałem bo zasmakowała mi dopiero w ostatnim roku. Jako dziecko jej nie trawiłem. Jeżeli kaszy nie ma, to na pewno zabiorę ze sobą. Maślankę ewentualnie można zastąpić jogurtem naturalnym. Z tej kaszy można przyrządzić kilka naprawdę szybkich, smacznych i ZDROWYCH dań ;)
campari
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 13.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) campari » 14.08.2013 22:21

Moje szybkie danie kempingowe to kasza kuskus z tuńczykiem.
Dodaję czerwoną cebulę i fasolę, oliwa lub majonez i gotowe. Pycha i ekstra szybko

Można dodać wszystko co się lubi - pomidorki, papryka, kukurydza itp.

Pozdrawiam
Marta
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jakie produkty spożywcze z Polski na camping? - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone