Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakie produkty spożywcze z Polski na camping?

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
joanna młodzik
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 25.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna młodzik » 30.07.2013 11:47

ita napisał(a):
joanna młodzik napisał(a):Nigdy !!! Tylko tort warzywny i marchewki do chrupania !! :lol:


myślę, że na przyjęciu urodzinowym robi furorę :wink:



To żart, oczywiście , dziecko moje wypisałoby się z rodziny , za takie numery ze strony mamusi... Z chipsami nie da się wygrać :D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 30.07.2013 13:46

joanna młodzik napisał(a):
ita napisał(a):
joanna młodzik napisał(a):Nigdy !!! Tylko tort warzywny i marchewki do chrupania !! :lol:


myślę, że na przyjęciu urodzinowym robi furorę :wink:



To żart, oczywiście , dziecko moje wypisałoby się z rodziny , za takie numery ze strony mamusi... Z chipsami nie da się wygrać :D


Proszę trzymać sie tamatu choć my jak na razie skutecznie wygrywamy z chipsami a dziecko ma nieco ponad 7 lat :)

Nie zabieramy oczywiscie chipsów do cro ale paluszki, precelki, wafle ryzowe i inne suche przekąski owszem
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 30.07.2013 14:45

Wódkę bież Pietruś, wódkę chłopie.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 31.07.2013 07:13

ita napisał(a):
Mosqito napisał(a): ... chyba nie ma sensu tych gotowych dań w słoikach kupować i się truć. Sama chemia i konserwanty. Np tutaj:
http://www.agrosnova.pl/pl/nasze-marki/ ... eksykanski

ja robię w większości sama, ale flaczków nie tykam a wiem, ze chłopaki lubią :wink:

no tek, teraz wejrzałam na te nieszczęsne kociołki :roll: szybko zamknęłam :x |


Wydaje mi się, że nic nadzwyczajnego tu nie ma - E dodatki typowe dla każdej sklepowej wędliny.
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 31.07.2013 07:48

demi-duox napisał(a):
ita napisał(a):
Mosqito napisał(a): ... chyba nie ma sensu tych gotowych dań w słoikach kupować i się truć. Sama chemia i konserwanty. Np tutaj:
http://www.agrosnova.pl/pl/nasze-marki/ ... eksykanski

ja robię w większości sama, ale flaczków nie tykam a wiem, ze chłopaki lubią :wink:

no tek, teraz wejrzałam na te nieszczęsne kociołki :roll: szybko zamknęłam :x |


Wydaje mi się, że nic nadzwyczajnego tu nie ma - E dodatki typowe dla każdej sklepowej wędliny.

szczerze mówiąc nie bardzo się znam na tych E wiec nie wnikałam, czyli będziemy żyć. ;)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 31.07.2013 08:18

demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 31.07.2013 08:52

SingSing74 napisał(a):http://www.eioba.pl/a/261g/lista-e-dodatki-do-zywnosci


:?:
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 31.07.2013 11:34

demi-duox napisał(a):....Wydaje mi się, że nic nadzwyczajnego tu nie ma - E dodatki typowe dla każdej sklepowej wędliny.


Skoro na co dzień kupujesz wędlinę z taką litanią "E" to faktycznie nie ma tu dla Ciebie nic nadzwyczajnego. :D

Ale po co się truć ? Ja zanim kupuję (nie tylko wędlinę) czytam etykietę. Tego bym nie kupił dla siebie a co dopiero dać dziecku.
Jest na rynku mnóstwo żywności które tyle tego syfu w sobie nie mają. Warto się rozglądnąć.

SingSing74 napisał(a):http://www.eioba.pl/a/261g/lista-e-dodatki-do-zywnosci


Dzięki wielkie za tę stronkę. Przyda się
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 31.07.2013 15:06

@demi-duox;

Podałem stronkę z opisem poszczególnych "E". Ponadto na smartfony z różnymi systemami można znaleźć aplikacje np.e-food. Wtedy mamy potrzebne dane zawsze pod ręką.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 31.07.2013 22:28

Mosqito napisał(a):
demi-duox napisał(a):....Wydaje mi się, że nic nadzwyczajnego tu nie ma - E dodatki typowe dla każdej sklepowej wędliny.


Skoro na co dzień kupujesz wędlinę z taką litanią "E" to faktycznie nie ma tu dla Ciebie nic nadzwyczajnego. :D

Ale po co się truć ? Ja zanim kupuję (nie tylko wędlinę) czytam etykietę. Tego bym nie kupił dla siebie a co dopiero dać dziecku.
Jest na rynku mnóstwo żywności które tyle tego syfu w sobie nie mają.


No, jeżeli kupujesz tylko szare wędliny.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 31.07.2013 22:33

Mosqito napisał(a):Wydaje mi się że jak ktoś tak jak Wy umie sobie samego te mięska do słoika zrobić i lubi to jeść to chyba nie ma sensu tych gotowych dań w słoikach kupować i się truć. Sama chemia i konserwanty. Np tutaj:
http://www.agrosnova.pl/pl/nasze-marki/ ... eksykanski
A tak trochę roboty ale wiecie co jecie i satysfakcja że się samemu zrobiło.


Hm.., wyobraź sobie, ze jesteśmy dorośli ze wszystkimi tego konsekwencjami :) Czy kolega jest Polakiem ? :mrgreen: :mrgreen:
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 31.07.2013 23:10

demi-duox napisał(a):...No, jeżeli kupujesz tylko szare wędliny.


Bynajmniej.

bluesman napisał(a):Hm.., wyobraź sobie, ze jesteśmy dorośli ze wszystkimi tego konsekwencjami :)


Abstrahując od bieżącego wątku, lektura tego forum sprawia że mam często wątpliwości . Po prawdzie Ci powiem, że w sumie to dzieci mi żal... obcych też.

bluesman napisał(a): Hm.... Czy kolega jest Polakiem ? :mrgreen: :mrgreen:


Z ciekawości: czemu pytasz ? :mrgreen: :mrgreen:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 31.07.2013 23:14

A tak jakoś zabawnie sformułowałeś zdanie :) Naprawdę ciężko jest czytać wszystkie te etykiety i nie bardzo wierzę, że i Ty to robisz zwłaszcza kupując wiele rzeczy, które ich po prostu nie mają, wędliny sery itp na wagę.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 31.07.2013 23:25

Analizując składy metodą prób, błędów i prowokacji wykryliśmy wiele alergenów. Wędlin nigdy nie kupuję w markecie, tylko w sklepach firmowych lokalnych rzeźników. Jeśli są na wagę to zawsze proszę o pokazanie etykiety z opakowania - inaczej nie kupuję. Ale generalnie mało wędlin kupuję - wolę mięso, potem się marynuje a następnie piecze albo gotuje i mamy pyszną wędlinkę. Wtedy chemii jest tylko tyle co nafaszerowali mięso. Sera nigdy nie kupuję na wagę.
Ostatnio edytowano 13.01.2014 01:37 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 31.07.2013 23:29

Mosqito napisał(a): Sera nigdy nie kupuję na wagę.

A jak? Na sztuki? :lol:
Przesrane z tymi alergiami. Takie teraz czasy, że coraz więcej alergików. Ja aż tak nie dbam o skład , raczej zwracam uwagę na ilość węglowodanów albo tłuszczy. Myślę, ze nie ma tak naprawdę "nieskażonej" żywności.
Pozdrav.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jakie produkty spożywcze z Polski na camping? - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone