Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

jakie groźne owady czekają na mnie w Chorwacji?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
emka29
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 07.06.2008
jakie groźne owady czekają na mnie w Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) emka29 » 16.07.2008 20:25

Pytam serio, bo jestem straszną panikarą. Boję się np. szerszeni, pszczół, os, chrabąszczy majowych i innych robali. Napiszcie z doświadczenia co może mnie tam "atakować" tylko szybko bo jutro wyjazd :D . Dodam że komarów się nie boję, bo mam psikadła na nie.
mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 16.07.2008 20:33

Trzeba się smarować od stóp do głów. :D Najgroźniejsze mogą być dzikie chłopy :lol:
A tak na serio, to bez paniki. Jestem uczulony na ugryzienia owadów, ale w Chorawcji nic strasznego mnie nie spotkało.
Piotr Bydgoszcz
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 27.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Bydgoszcz » 16.07.2008 20:37

Witam. Przez osiem lat jak jeżdżę do cro, to nie zauważyłem nic groźnego dla ludzi. Komarów nie za dużo. Widziałem modliszki, ale one są dla nas niegroźne :/. Trochę os i pszczół. To chyba już wszystko. We wodzie trzeba uważać na jeżowce, bo jak kolec się wbije w ciało, to trochę potem się paprze. Na meduzy też raczej należy uważać bo mogą poparzyć. Jednak najgroźniejsza jest chyba rakija :)))).
Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku.
Ja wyjeżdżam 8 sierpnia-okolice Makarska.
wojteker
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojteker » 16.07.2008 20:40

Jeżeli jesteś blondynką to groźne są te..hm...takie...hm - Chorwaty...
pozdrawiam :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.07.2008 21:34

emka29 napisał(a): Dodam że komarów się nie boję, bo mam psikadła na nie.


Bo też od KOMARÓW nic ci nie grozi - ale dobrze , że masz "psikadła" , bo się przydadzą na KOMARZYCE :lol: :lol: :papa:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 17.07.2008 09:06

wojteker napisał(a):Jeżeli jesteś blondynką to groźne są te..hm...takie...hm - Chorwaty...
pozdrawiam :wink:


hhehee 8O Chorwaty też da się przeżyć :D
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 17.07.2008 09:16

ja co prawda nie o owadach, ale skorpionów się boisz? ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2008 09:38

Uważaj na złośliwe cykady oraz jaszczurki czmychające w poprzek alejek przy plażach...wystrzegaj się krabów podczas wypoczywania na skałkach... :wink: ... cóż...Chorwaty to faktycznie straszna plaga...
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 17.07.2008 09:42

emka29 napisał(a):Pytam serio, bo jestem straszną panikarą. Boję się np. szerszeni, pszczół, os, chrabąszczy majowych i innych robali. Napiszcie z doświadczenia co może mnie tam "atakować" tylko szybko bo jutro wyjazd :D . Dodam że komarów się nie boję, bo mam psikadła na nie.


Robale, jak to w strefie śródziemnomorskiej, są typowo śródziemnomorskie - wypasione i nieco leniwe. W ciekawszych rzeczy wymienię coś w stylu stonogi, długości ok 10 cm, co nam na Hvarze w łóżku spało oraz w nocniku córki gigant pająk (10 - 15 cm średnicy z odnóżami) z przychówkiem na odwłoku w postaci dziesiątków malusieńkich pajączków:P :P .

Miłego wypoczynku
Rafał
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 17.07.2008 10:33

Wspomnmę jeszcze o wężach; niketóre z nicj są jadowite. Jest ich kjilka rodzajów. Sam spotkałem jak schodziłem z Eliasza, ale czmychnął tak szybko, że nie zdążyłem ssię mu przyglądnąć.
silgin
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 24.08.2004
Skorpiony

Nieprzeczytany postnapisał(a) silgin » 17.07.2008 11:24

Jak byłem w Ninie to ostatniego dnia (na szczescie) zauwazylismy na scianie
cos co bardzo przypominalo skorpiona.
Pewnie to nie byl skorpion tylko jakis pajeczak ale na tym sie nie znam.
Ktos cos wie?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2008 11:35

Właśnie , też mi się to przypomniało...nie wiem co to było ale większe od skorpiona...w każdym razie właściciel zarządził ewakuację budynku...pamiętam też jak uciekałem przed rekinem..ledwo co do brzegu dotarłem..zabłąkał się jakiś i z tego powodu rozdrażniony był... :cry:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 17.07.2008 14:31

Skorpioni, zmije, jaszczurki, pajaki...
to w Chorwacji zwierze domowe :wink:
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 17.07.2008 14:35

mirko napisał(a):Skorpioni, zmije, jaszczurki, pajaki...
to w Chorwacji zwierze domowe :wink:


Domowe to tak, ale czy udomowione? ;) :)


Pozdrawiam
Rafał
emka29
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 07.06.2008
to niezły wyjazd mi się szykuje

Nieprzeczytany postnapisał(a) emka29 » 17.07.2008 14:41

teraz żałuję że się zapytałam :). Będę przez cały pobyt wypatrywać co chce mnie zaatakować. Już wolę (z tego wszystkiego co wymieniliście) tych Chorwatów bo mam skuteczny odstraszacz w postaci męża i 15 miesięcznej córeczki. :D Jeju jak ja się boję tam jechać!!! Macie mnie na sumieniu przez te opowieści o skorpionach i wężach bleee, ale w końcu sama spytałam. Tylko miałam nadzieję że postraszycie mnie co najwyżej komarzycami, może jakoś przeżyję TRZYMAJCIE KCIUKI!! Opowiem Wam jak było po przyjeździe.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
jakie groźne owady czekają na mnie w Chorwacji?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone