Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakich firm mamy aparaty?

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]

Jakiej marki Masz aparat?

Canon
248
31%
Olympus
118
15%
Panasonic
69
9%
Pentax
32
4%
Sony
169
21%
Inny
172
21%
 
Liczba głosów : 808

SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 09.01.2015 21:22

O dżizas!
Mervik, średnica podana na filtrze i obiektywie powinna się zgadzać. Czasami można zastosować "przejściówkę" - tak jak pisał Piotrek.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 09.01.2015 22:19

SgwdYrEira napisał(a):O dżizas!
Mervik, średnica podana na filtrze i obiektywie powinna się zgadzać. Czasami można zastosować "przejściówkę" - tak jak pisał Piotrek.


...o kurczę chyba się żle zrozumieliśmy , to może od początku :roll:

..są dwie kamery , różnią się tylko tymi filtrami ,jedna ma 37 mm wielkości ..druga 46mm
... resztę mają to samo ..a różnią się między sobą aż o 7 stówek
..i chciałem wiedzieć co jest w tym , że ta o większym filtrze jest tak droga :roll:
nagrywa w lepszej jakości że ma większy o 9mm filtr :roll:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 09.01.2015 22:58

mervik napisał(a):... resztę mają to samo ..a różnią się między sobą aż o 7 stówek

Niemożliwe, żeby różniły się tylko średnicą obiektywu.

Prawdopodobnie za większym szkłem idzie większa jasność obiektywu i, prawdopodobnie, inny zakres ogniskowych. Daj, po prostu, linka do nich to będzie można porównać parametry.
Pamiętam, że kiedyś tak duże różnice cenowe wynikały z tego, że jedna kamera miała wizjer i wyświetlacz, a druga tylko wyświetlacz.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 09.01.2015 23:38

weldon napisał(a):
mervik napisał(a):... resztę mają to samo ..a różnią się między sobą aż o 7 stówek

Niemożliwe, żeby różniły się tylko średnicą obiektywu.

Prawdopodobnie za większym szkłem idzie większa jasność obiektywu i, prawdopodobnie, inny zakres ogniskowych. Daj, po prostu, linka do nich to będzie można porównać parametry.
Pamiętam, że kiedyś tak duże różnice cenowe wynikały z tego, że jedna kamera miała wizjer i wyświetlacz, a druga tylko wyświetlacz.


...no faktycznie jeszcze ma ta droższa większy trochę wyświetlacz ,ale tylko trochę no i dotykowy
..ale co z tym filtrem większym ma wpływ na coś :roll:

http://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml ... 6296761397
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 10.01.2015 00:20

mervik napisał(a):..ale co z tym filtrem większym ma wpływ na coś :roll:

Kompletnie na nic. To jest jedynie podane, żebyś wiedział, ile zapłacisz za filtry w przyszłości.
Faktycznie cenę robi wyświetlacz. Jeśli w jednej jest w dodatku dotykowy, to tłumaczy różnice.

Filtry, jak widzę, obojętnie która średnica, są zróżnicowane cenowo i w obydwu zakresach można kupić i chłam i mocno zabulić :)
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 10.01.2015 00:50

weldon napisał(a):
mervik napisał(a):..ale co z tym filtrem większym ma wpływ na coś :roll:

Kompletnie na nic. To jest jedynie podane, żebyś wiedział, ile zapłacisz za filtry w przyszłości.
Faktycznie cenę robi wyświetlacz. Jeśli w jednej jest w dodatku dotykowy, to tłumaczy różnice.

Filtry, jak widzę, obojętnie która średnica, są zróżnicowane cenowo i w obydwu zakresach można kupić i chłam i mocno zabulić :)


...to znaczy że wielkość filtra ... nie ma znaczenia do jakości zapisu filmu :roll:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 10.01.2015 09:48

Ma. Jeśli założysz za mały filtr, to ci w kadr wejdzie :)

W tym przypadku też liczy się technika, nie wielkość ;)
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 10.01.2015 09:52

A generalnie, parametry mają te same :wink:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 11.01.2015 00:48

ASIULA HK napisał(a):A generalnie, parametry mają te same :wink:


..a generalnie po przemyśleniu i zobaczeniu jak te nowe nagrywają :roll:
..co nie widać prawie żadnej różnicy ...mimo że mają więcej pikseli :wink:
..zostaję przy swojej a kupię sobie aparacik sonego bo mój jest lipny Panasonc LZ5:D
http://www.skapiec.pl/site/cat/18/comp/ ... techniczne
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 11.01.2015 21:13

W sumie wychodzi na to że dla naszych oczu te ogromne megapiksele i inne bajery mają nieduże znaczenie, i naprawdę trzeba mocno się wpatrywać aby widzieć różnicę, głównie to marketing i naganianie klientów aby wymieniali sprzęt na nowy, przecież koncerny muszą z czegoś żyć. W sumie jest tak w każdej dziedzinie. Ja w takim razie też zostaje przy swoim body, do filmowania mam kamerkę SJ4000 i telefon, głupio się przyznać ale bardzo dużo zdjęć i nagrań mam z telefonu. Tutaj akurat jest duży postęp, mam teraz oneplus one, w dobry oświetleniu robi naprawdę dobre zdjęcia i ma bajer, kręci video w slow motion (120 klatek w 720p).
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 11.01.2015 21:25

Jako że wyprawa w sierpniu do Czarnogóry będzie dla mnie pierwszą wyprawą w ''świat'', chciałbym żeby zostały po niej jakieś fajne pamiątki :) Dlatego na gwiazdkę (jakiś pretekst dla żony musi być :mrgreen: ) sprezentowałem sobie Sony a6000. Względem poprzedniego Lumixa TZ-3 po prostu przepaść. Dokupiony polar Hoya HD, dwie karty 32gb, zapasowy akumulator, także migawka będzie się grzać :D . Pomyślę może o jakiejś stałce, ale póki co trzeba ogarnąć to co jest, czyli 16-50( na wyjazd będę miał też pożyczony 55-210).
Póki co z 1000zdjęć chyba 5 zrobione na auto, resztę kombinuje na M-frajda jest :D .
natmat
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 27.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) natmat » 21.01.2015 11:53

Witam, od roku mam Sony DSC-HX50, mały, lekki i o to mi chodziło :hut:
maadoox
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maadoox » 09.03.2015 12:18

rufus295 napisał(a):Jako że wyprawa w sierpniu do Czarnogóry będzie dla mnie pierwszą wyprawą w ''świat'', chciałbym żeby zostały po niej jakieś fajne pamiątki :) Dlatego na gwiazdkę (jakiś pretekst dla żony musi być :mrgreen: ) sprezentowałem sobie Sony a6000. Względem poprzedniego Lumixa TZ-3 po prostu przepaść. Dokupiony polar Hoya HD, dwie karty 32gb, zapasowy akumulator, także migawka będzie się grzać :D . Pomyślę może o jakiejś stałce, ale póki co trzeba ogarnąć to co jest, czyli 16-50( na wyjazd będę miał też pożyczony 55-210).
Póki co z 1000zdjęć chyba 5 zrobione na auto, resztę kombinuje na M-frajda jest :D .


Jest, jest bo a6000 to świetny aparat i można nim cuda robić:). Miałem kiedyś i TZ-3 i a6000 i ma się to tak, jak klasa A naszej ligi do Primera Division w Hiszpanii;)
A6000 to chyba najlepszy wśród bezlusterkowców aparat.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 09.03.2015 19:27

Na razie kupiony Takumar 1.8/55 i Helios 2/58. Dodatkowo pierścień odwrotnego mocowania, pierwszy idzie Helios, drugi odwrotnie zamocowany Takuar i jest zabawa z makro :D . W końcu trochę słońce się pokazuje, trzeba iść w teren i trenować :wink:
Arkmyl
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arkmyl » 10.03.2015 21:11

Słoneczko wychodzi, może pomyśl o jakimś polarku :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Jakich firm mamy aparaty? - strona 162
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone