Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaki obiektyw do lustrzanki ?

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 06.08.2012 22:09

5000


Co ci wyłącza? 8O
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 07.08.2012 09:06

weldon napisał(a):5000


Co ci wyłącza? 8O

A nic ... zapomniałem kartę włożyć. :mrgreen:
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 07.08.2012 09:55

Body bez większego znaczenia. Pamiętaj o okularach :boss:
rybolow
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 07.09.2012
obiektyw do Canona 550d

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybolow » 05.10.2012 13:54

Z myślą m.in. o przyszłorocznych wakacjach, które warto byłoby ładnie uwiecznić, chciałbym zakupić obiektyw do Canona 550d dla mojej żonki, co jednocześnie byłoby niezłym prezentem np. gwiazdkowym. :) :idea:
Ja jestem kompletnym amatorem i czytając różne fora branżowe, utwierdzam się w tym jeszcze bardziej :mrgreen: Żonka ma już wiedzę wyniesioną z kursu fotografii w profesjonalnej szkole, więc chciałbym żeby mogła rozwijać swój warsztat.

Na wiele podobnych pytań odpowiadają zawodowcy, którzy polecają super jakości sprzęt i toczą między sobą dysputy (czasami kłótnie) akademickie. Ja chciałbym prosić o prostą poradę, co kupić w cenie ok. 2,5 tys zł. :?:
Dodatkowo może jeszcze filtr polaryzacyjny do tego obiektywu :)

Z góry dziękuję!
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: obiektyw do Canona 550d

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 05.10.2012 14:06

rybolow napisał(a): Żonka ma już wiedzę wyniesioną z kursu fotografii w profesjonalnej szkole, więc chciałbym żeby mogła rozwijać swój warsztat.

To jej daj te pieniądze i niech sobie kupi to, co będzie potrzebowała,
bo inaczej możesz jej sprawić drogi i gustowny przycisk do papieru ;)
rybolow
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 07.09.2012
Re: obiektyw do Canona 550d

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybolow » 05.10.2012 14:12

jak mi nikt nie doradzi inaczej, to pewnie tak zrobię :) Tylko, co to za prezent :?
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8661
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: obiektyw do Canona 550d

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 05.10.2012 14:13

weldon napisał(a):To jej daj te pieniądze i niech sobie kupi to, co będzie potrzebowała,
bo inaczej możesz jej sprawić drogi i gustowny przycisk do papieru ;)


Popieram.
Mam ten sam problem z moim małżonkiem. Robiłam już kilka podejść to kupienia mu jakiegoś fotograficznego "gadżetu" i za każdym razem po przekopaniu się przez różne fora i po wizytach w sklepach specjalistycznych dochodziłam do jednego wniosku - to co mu potrzebne najlepiej kupi sobie SAM.

Prezenty kupuję więc spoza kategorii fotograficznej.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: obiektyw do Canona 550d

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.10.2012 12:04

rybolow napisał(a):Z góry dziękuję!

Połączyłem Twój temat z istniejącym, myślę że znajdziesz tu sporo rad - jak nie, to pytaj dalej w tym temacie.
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006
Re: obiektyw do Canona 550d

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 07.10.2012 15:16

rybolow napisał(a):Ja chciałbym prosić o prostą poradę, co kupić w cenie ok. 2,5 tys zł. :?:Z góry dziękuję!


18-200 IS - najlepszy obiektyw jak się (jeszcze) nie wie, czego się chce :mrgreen: Taki, żeby się wyszumieć, tudzież rozeznać.

Polar (hoya, marumi) z dobrymi powłokami, co by się czyścił łatwo. Odradzam tylko cokina - jego obsługa - te holdery, pierścienie... perwersja.

:hut:
Ostatnio edytowano 07.10.2012 15:40 przez Rafał K, łącznie edytowano 1 raz
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: obiektyw do Canona 550d

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.10.2012 15:39

Rafał K napisał(a):... najlepszy obiektyw jak się (jeszcze) nie wie, czego się chce

Wydaje mi się, że problemem może być to, że jego żona może wiedzieć, czego chce - a może to być statyw, filtry, lampa, stałka, blenda, komora bezcieniowa, grip ...
Kupowanie fotografowi obiektywu w ciemno, to jak kupowanie żonie butów do sukienki, której się jeszcze nie widziało :mrgreen:
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006
Re: obiektyw do Canona 550d

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 07.10.2012 15:44

weldon napisał(a):
Rafał K napisał(a):... najlepszy obiektyw jak się (jeszcze) nie wie, czego się chce

Wydaje mi się, że problemem może być to, że jego żona może wiedzieć, czego chce - a może to być statyw, filtry, lampa, stałka, blenda, komora bezcieniowa, grip ...
Kupowanie fotografowi obiektywu w ciemno, to jak kupowanie żonie butów do sukienki, której się jeszcze nie widziało :mrgreen:


Żona wie czego chce... :lool:

Na poważnie - to autor chciał prostej porady, a nie internetowej psychoanalizy najskrytszych pragnień żony (własnej czy cudzej - ja nie wnikam) :mrgreen:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: obiektyw do Canona 550d

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.10.2012 17:57

Rafał K napisał(a):... ja nie wnikam) :mrgreen:


Ja wiem Rafał, ze on po prostu potrzebuje adresu sklepu i numeru towaru, ale nawet nie wiemy, czy jego żona, przypadkiem, już takiego szkła nie posiada i czy, na przykład, nie potrzebuje jasnej, portretowej stałki, bo lubi focić dzieci, albo rybiego oka, bo lubi architekturę :)

Mz powinien chociaż obadać, jakie szkła już żona ma i jakie tematy fotografuje.
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 07.10.2012 18:32

Welduś, to bardzo chwalebne, że tak troszczysz się o bliźniego swego... ale ja dla odmiany nigdy nie zakładam z góry, że rozmawiam z osobą niewydolną mentalnie :wink:

BTW - kiedyś oglądałem taką czeska komedię, w której kolesie wypuścili szkolnego kapusia, żeby poszedł przypominieć dyrektorowi, że za 5 min. będzie dzwonek... :mrgreen:

Rastafariańskie pozdrowienia ode mnie i eot.

:hut:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.10.2012 18:49

Jah rastafari :mrgreen:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 07.10.2012 19:26

....
Ostatnio edytowano 01.06.2013 18:13 przez AndrzejJ., łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jaki obiektyw do lustrzanki ? - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone