Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaki kierunek wybrać? Makarska, Podgora, Brela

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
midian
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 02.05.2014
Jaki kierunek wybrać? Makarska, Podgora, Brela

Nieprzeczytany postnapisał(a) midian » 04.05.2014 20:24

Chcę w tym roku po raz pierwszy wybrać się z mężem do Chorwacji.
Myślałam o rejonie Makarskiej, tylko zastanawiam się nad miejscowością, czy wybrać Makarską, Podgorę, Brelę czy jeszcze coś innego.

Zależy nam przede wszystkim, żeby była dobra komunikacja autobusowa z atrakcyjnymi turystycznie miejscami :) Będę wdzięczna za wszelkie uwagi :)
p28piotr
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 01.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) p28piotr » 05.05.2014 14:29

W tym rejonie byłem dwa razy w Tucepi. Myślę,że warto.
pawel1978
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel1978 » 18.05.2014 14:08

Witam p28piotr, jak mozesz podaj jakies namiary w Tucepi na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
z gory dzieki :) :D
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 19.05.2014 22:12

W ubiegłym roku bylismy w Podgorze i
z tego co wiem kursowały tam autobusy. Ogolnie Podgora jest super, wogóle te rejony to rewelacja( aczkolwiek Makarska jezeli chodzi o mnie to odpada- ale to kwestia oczywiscie gustu) , tak te rejony nam sie spodobały ze jedziemy do sąsiedniego Tućepi
zuldzin
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zuldzin » 20.05.2014 09:24

Cześć:) Polecam Brele lub Podgore. Z Podgory byłem autobusem relacji Split - Dubrovnik na wycieczce w Dubrovniku. Z miejscowosci na makarskiej najmniej przypadla mi do gustu Makarska troche zabyt gwarno jak dla mnie.
p28piotr
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 01.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) p28piotr » 21.05.2014 07:28

pawel1978 napisał(a):Witam p28piotr, jak mozesz podaj jakies namiary w Tucepi na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
z gory dzieki :) :D



Hej jako takich namiarów na kwatery nie mam jadę zawsze w ciemno i po dłuższych lub krótszych poszukiwaniach coś zawsze się znajdzie(dwa razy byłem na początku września).
powodzenia
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 21.05.2014 08:36

Wg mnie w takiej kolejności:

Brela, Tucepi, Podgora.

Makarska dla mnie na pobyt "stały" odpada.
KTomek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) KTomek » 23.05.2014 09:18

Osobiście byłem w Makarskiej - zdecydowanie odradzam na stałe. Tłumy. Można przyjechać wieczorkiem. Kolejny rok to Baska Voda - podobnie dużo ludzi, ale w tym miasteczku jest coś co naprawdę urzeka i ci ludzie są do zniesienia. No ale fakt jest taki, że idąc chodnikiem trzeba się przepychać a miejsce na plaży to najlepiej o 8 rano zajmować.
W tym roku Brela :)
Dan_78
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 04.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dan_78 » 23.05.2014 09:45

midian napisał(a):Zależy nam przede wszystkim, żeby była dobra komunikacja autobusowa z atrakcyjnymi turystycznie miejscami :) Będę wdzięczna za wszelkie uwagi :)


Z Makarskiej będziecie mieli dobre połączenia zarówno w kierunku Splitu jak i Dubrownika. Nie pamiętam tylko czy bezpośrednio autobus z Makarskiej dojeżdża do Trogiru bo z Trogiru kursował do Dubrownika przez Split i Makarską.

Jeżeli jedziecie przed lub po sezonie (czerwiec/wrzesień) to Makarska tak naprawdę jest fajnym miejscem nie ma wtedy tylu ludzi bardzo duży wybór kanjp i innych atrakcji. W sezonie natomiast wolę nawet nie wiedzieć co tam się dzieje. Już od początku lipca zaczyna się robić tłoczno i wtedy niejednokrotnie na miejsce w konobie w godzinach popołudniowo/wieczornych trzeba czekać. Plaża publiczna zatłoczona, chyba, że udamy się w stronę Baśki, sporo fajnych dzikich plaż i dużo luźniej.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.05.2014 15:52

Makarska to ogólnie rozrywkowe miasteczko. Sporo się dzieje wieczorami więc dla młodych to plusy.
Jet też więcej turystów ale nie więcej niż w polskich znanych nadmorskich kurortach typu Kołobrzeg, Łeba, Mielno.
Taki urok i niektórzy tak wolą.
midian
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 02.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) midian » 25.05.2014 11:14

Jednak wybraliśmy Makarską, ale nocleg nie w centrum tylko w dzielnicy Zelenka. Mam nadzieję, że jakoś przeżyjemy ten tłum. Najwyżej będziemy dreptać w poszukiwaniu spokojniejszej plaży :)
misiagesia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 20.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiagesia » 25.05.2014 11:39

Witam!!

Wybieram się na riwierę makarską w terminie 20.06-4.07. w składzie 2+1 - 20sto miesięczne dziecko. To nasz 4 wyjazd do Cro. Myśleliśmy nad Bristem (ogólnie czymś mniejszym niż Makarska, żeby odpocząć), może macie namiary na kwatery w tym terminie z klimatyzacją, z dużym tarasem na morze, żeby było łagodne zejście do wody, najlepiej maleńki żwirek, i niezbyt tłoczne plaże. Piszcie na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
birkin
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) birkin » 13.01.2017 22:31

Odświeżę temat. W tym roku wybieram się pierwszy raz do Chorwacji i mój wybór padł raczej na Riwierę Makarską i tutaj nie wiem co dalej wybrać. Jedziemy na dwie rodziny, 4 dorosłych i 4 dzieci. Szukamy miejscowości, która spełni nasze kryteria:

- nie za tłoczno ale też żeby nie było to jakieś odludzie, najważniejsze aby na plaży nie było tłoczno tak, że trzeba zajmować miejsce z samego rana
- żeby było też co pozwiedzać a wieczorami gdzieś pospacerować po jakiejś ciekawej okolicy, promenadzie
- bez żadnych większych schodów przy dojściu (a raczej powrocie) do plaży
- plaża żwirowa bez dużych kamieni
- żeby ceny w restauracjach i sklepach nie były duże

Z tego co czytałem to w Omis jest troszkę zimniejsza i brudniejsza woda z uwagi na wpadającą do morza rzekę więc jesli to prawda to Omis raczej odpada. No i oczywiście Makarska również z uwagi na tłumy ludzi chyba, że na obrzeżach miasta jest już dużo luźniej na plaży.
Tak więc proszę o poradę jaką miejscowość wybrać od Mimice po maksymalnie Tucepi. Chyba, że jest jakaś inna miejscowość godna polecenia nawet w innym regionie Chorwacji, która spełnia powyższe warunki i może jest bliżej. Będę jechał spod Białegostoku więc odległość też ma dla mnie znaczenie.
Ostatnio edytowano 13.01.2017 23:47 przez birkin, łącznie edytowano 1 raz
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 13.01.2017 22:59

birkin napisał(a):Odświeżę temat. W tym roku wybieram się pierwszy raz do Chorwacji i mój wybór padł raczej na Riwierę Makarską i tutaj nie wiem co dalej wybrać. Jedziemy na dwie rodziny, 4 dorosłych i 4 dzieci. Szukamy miejscowości, która spełni nasze kryteria:

- nie za tłoczno ale też żeby nie było to jakieś odludzie, najważniejsze aby na plaży nie było tłoczno tak, że trzeba zajmować miejsce z samego rana
- żeby było też co pozwiedzać a wieczorami gdzieś pospacerować po jakiejś ciekawej okolicy, promenadzie
- bez żadnych większych schodów przy dojściu (a raczej powrocie) do plaży
- plaża żwirowa bez dużych kamieni
- żeby ceny w restauracjach i sklepach nie były duże

Z tego co czytałem to w Omis jest troszkę zimniejsza i brudniejsza woda z uwagi na wpadającą do morza rzekę więc jesli to prawda to Omis raczej odpada. No i oczywiście Makarska również z uwagi na tłumy ludzi.
Tak więc proszę o poradę jaką miejscowość wybrać od Mimice po maksymalnie Tucepi. Chyba, że jest jakaś inna miejscowość godna polecenia, która spełnia powyższe warunki i może jest bliżej. Będę jechał spod Białegostoku więc odległość też ma dla mnie znaczenie.

Do opisu pasuje Podgora, jednak punkt ze schodami powinieneś nieco zmodyfikować, bo Riwiera leży u stóp gór :-) chyba, że chodziło Ci o nocleg, to wtedy uwaga jest trafna :-) polecam Podgore, ewentualnie Tučepi mogłoby Wam pasować do opisu :-)
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 14.01.2017 00:14

karin74 napisał(a):W ubiegłym roku bylismy w Podgorze i
z tego co wiem kursowały tam autobusy. Ogolnie Podgora jest super, wogóle te rejony to rewelacja( aczkolwiek Makarska jezeli chodzi o mnie to odpada- ale to kwestia oczywiscie gustu) , tak te rejony nam sie spodobały ze jedziemy do sąsiedniego Tućepi


W ubiegłym roku byliśmy w ........Makarskiej....i rewelka. W moim , zaznaczam tylko moim porównaniu Makarska to numer jeden!!!! Później Podgora i Tucepi. :-)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jaki kierunek wybrać? Makarska, Podgora, Brela
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone