Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaki jest przeciętny koszt obiadu w restauracji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Joart
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 09.05.2010
Jaki jest przeciętny koszt obiadu w restauracji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joart » 23.05.2010 13:31

Ile może, przeciętnie kosztować obiad- bez napojów- dla dwóch dorosłych osób z dzieckiem (7lat). Na wakacjach nie zawsze chce się gotować....
Nives
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 495
Dołączył(a): 13.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nives » 23.05.2010 13:56

Licz na 20 EUR (mniej-wiecej) - ale oczywiscie zalezy co i gdzie chcesz zjesc.
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 23.05.2010 17:05

Joart napisał(a):Ile może, przeciętnie kosztować obiad- bez napojów- dla dwóch dorosłych osób z dzieckiem (7lat). Na wakacjach nie zawsze chce się gotować....


Ceny ryb w knajpach... pytanie
:wink:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.05.2010 18:07

orientacyjne ceny
i tu przykład

Pozdrawiam
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 23.05.2010 19:14

Joart ... pyta sie o koszt. Na jej miejscu nic był z podesłanych link nie zrozumiał i nie pojął, a jeżeli już ... marnie by to wyglądało.

Odpowiem po swojemu (czyli jasno i konkretnie). :wink:
Z własnego doświadczenia (długoletniego)
Obiad dla 2 dorosłych osób tj. z jednego dania, oczywiście surówki koszt z reguły około 220 kn. ( około 30 euro). Dla dziecka należy doliczyć dodatkowo ( 7 lat toż to dorosły człowiek) ile .. nie wiem ale myślę że 60-80 kn ( około 10 euro).

(acha, tzw. owoce morza , jakieś kalamary, ośmiornice, dżdżownice, krewetki, ..... omijam szerokim łukiem ...brrrrrrr
Typowa ryba - tak).
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.05.2010 19:40

A dlaczego niby nic z podanych linków pojąć nie można?
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 23.05.2010 19:47

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):A dlaczego niby nic z podanych linków pojąć nie można?


....... bo cena ceną, a w praktyce wychodzi inaczej. Zamówi się to i owo, lub zmodyfikuje się danie i już masz inaczej. Oczywiście nie oznacza że drożej ( z reguły tak).
Ja piszę jak jest w praktyce. Ponadto w cennikach jest podane w gramach, ile zaważy .... jednym słowem co danie to może być inna cena.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.05.2010 19:52

woka napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):A dlaczego niby nic z podanych linków pojąć nie można?


....... bo cena ceną, a w praktyce wychodzi inaczej. Zamówi się to i owo, lub zmodyfikuje się danie i już masz inaczej. Oczywiście nie oznacza że drożej ( z reguły tak).
Ja piszę jak jest w praktyce.

8O
A Twoim zdaniem, jaki jest lepszy sposób zorientowania się w cenach posiłku w restauracji niż przykładowe cenniki??? Autorka pytania nie powiedziała, co chce jeść, a przecież codziennie nie będzie jadła tego samego...Najlepiej chyba, by przejrzała cenniki i zwrócviła uwagęna to, co ją interesuje...To, że w cenniku są ceny za odpowienią wagę (100 g, 150 g, 1kg itp. w zależnosci o czym mowa), to chyba oczywiste.. nie jest tak tylko w Hr, ale wszędzie... zawsze można zapytać kelnera, jakiej wielkości mają ryby i jaka w związku z tym może wypaść porcja...można i zaznaczyć swoje preferencje...

Dopisane: jeśli wyżywienie podczas "wywczasu" ma bazować na knajpkach, to sugerowałabym poszukać tych, które oferują tzw. menu dnia (lunchowe knajpki, w których żywią się i miejscowi w przerwie obiadowej w pracy) takowe otwarte są cały dzień (a nie tylko wieczorami) .. i będzie w nich można zjeść obiad za 50 - 60 kn.
Pozdrawiam
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 23.05.2010 20:17

Kasia ..... napisałaś dużo ale co z tej treści wynika. :?: Ja widzę dalsze zagmatwanie sprawy.
Ja, nigdy, na żadnym urlopie, nigdzie, sam sobie nie gotowałem.
Więc ile kosztuje obiad w restauracji to ja mogę Tobie napisać a nie Ty mnie ( i innym).
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.05.2010 20:21

Acha, znaczy, że masz monopol na rację.. ja, skoro tu mieszkam, nie jadam w restauracjach i nie mam pojęcia. Niech i tak będzie.
P.S. A może zamiast oceniać swoje posty wzajemnie pozwolimy, by autor(ka) pytania skorzystał(a) z odpowiedzi w tym wątku wedle swego uznania...
KrisLukas
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 24.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisLukas » 23.05.2010 20:40

Ile może, przeciętnie kosztować obiad- bez napojów- dla dwóch dorosłych osób z dzieckiem

Obiad bez napojow dla rodziny 2+1 to od 150 kun w gore (srednio 200 kun).
Jak dla mieszkanca grodu Kraka to bardzo drogo :wink: :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 23.05.2010 20:44

woka nie używa jelovnika tylko na wejściu mówi, że chce zagrbacki odrezak o wadze 159 gramy i ma kosztować 78 kun... :):)
Wg mojego uznania obiad na 2-2 1/2 osoby :) w zależności od miejsca od 150-200 kun. Jak było ok to plus 10% napiwku.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 24.05.2010 06:30

Moze to nie jest zdrowy obiad ale pizze tez można na obiad zjeść. Taka Jumbo na 3 osoby całkowicie wystarczy (jak nie bedzie za duza). Ja za taką płaciłam 78Kn.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 24.05.2010 07:10

CinnamonGirl napisał(a):Moze to nie jest zdrowy obiad ale pizze tez można na obiad zjeść. Taka Jumbo na 3 osoby całkowicie wystarczy (jak nie bedzie za duza). Ja za taką płaciłam 78Kn.


Pewno, że tak. Ile w końcu można jeść.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 24.05.2010 07:13

Bocian napisał(a):woka nie używa jelovnika tylko na wejściu mówi, że chce zagrbacki odrezak o wadze 159 gramy i ma kosztować 78 kun... :):)


:D :D :D ... nie kolego. Woka zdaje się na małżonkę, sam chyba nigdy nic nie zamówiłem ( może zasugerowałem).
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jaki jest przeciętny koszt obiadu w restauracji?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone