Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaki jest przeciętny koszt obiadu w restauracji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 16.07.2016 08:54

Ryby w konobach są kosmicznie drogie.
W tym roku w Ivanie nasz gospodarz przyrządził nam doradę z grilla.
Płaciliśmy 250 Kun/kg, czyli znośnie ... tzn. też nie mało, ale dużo taniej niż w byle jakiej konobie.

Polecam, jeżeli ma się możliwość grilowania, kupić rybkę u rybaków.
Nie wiem jak z cenami w tym roku, nie sprawdzałem, ale w 2012 w konobach ceny za rybę nie były niższe niż w 2016, a w ribaricy w Basce V. kupowałem doradę po 80Kun/kg.

Jeżeli nie ma w kwaterze grilla ogrodowego, polecam zabrać do Cro takie ustrojstwo :

Obrazek

Genialna sprawa, nie tylko do rybki.
Karczuś, kiełbaska, warzywka wychodzą świetnie i co ważne ekspresowo.
Pomijam aspekt oszczędnościowy :wink:
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 16.07.2016 09:21

Witam,

Konoba Kremenko nad Cetiną

DSC09242.JPG


DSC09283.JPG


DSC09281.JPG


DSC09282.JPG



Ten talerz, sałatki warzywne mieszane z pomidorem, ogórkiem, sałatą, kukurydzą, 4 cole, dwie porcje frytek, dwa piwa
to kwota 500 kun.
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 16.07.2016 10:03

krispinus napisał(a):Ryby w konobach są kosmicznie drogie.
W tym roku w Ivanie nasz gospodarz przyrządził nam doradę z grilla.
Płaciliśmy 250 Kun/kg, czyli znośnie ... tzn. też nie mało, ale dużo taniej niż w byle jakiej konobie.

Polecam, jeżeli ma się możliwość grilowania, kupić rybkę u rybaków.
Nie wiem jak z cenami w tym roku, nie sprawdzałem, ale w 2012 w konobach ceny za rybę nie były niższe niż w 2016, a w ribaricy w Basce V. kupowałem doradę po 80Kun/kg.

Jeżeli nie ma w kwaterze grilla ogrodowego, polecam zabrać do Cro takie ustrojstwo :

Obrazek

Genialna sprawa, nie tylko do rybki.
Karczuś, kiełbaska, warzywka wychodzą świetnie i co ważne ekspresowo.
Pomijam aspekt oszczędnościowy :wink:


W tamtym roku za małą doradę z frytkami płaciłam 100kun, natomiast kilogram świeżej dorady ze sklepu rybnego to 80-90kun :-)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 16.07.2016 13:27

Może nie każdemu będą pasowały sardele lecz mi z grilla osobiście bardzo smakowały a kupiliśmy je za śmieszne pieniądze z kutra w poniedziałek,8 kilogramów(mała skrzynka za 50kun :D )
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 16.07.2016 15:23

Z napisał(a):Może nie każdemu będą pasowały sardele lecz mi z grilla osobiście bardzo smakowały a kupiliśmy je za śmieszne pieniądze z kutra w poniedziałek,8 kilogramów(mała skrzynka za 50kun :D )



Takie niby anszuła :wink: :?:
Kojarzą mi się sardele z takimi piczyńcami paro centymetrowymi z tysiącem ości :? O takich mówisz ?
Jak to na tego grilla ... tak z łebkiem i bebechami, czy patroszysz jakoś ?
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 16.07.2016 17:03

Z bebechami wcina, z bebechami. Zbyszek nie jest zbytnio wybredny. :?
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 16.07.2016 18:47

......a zwazyles, ze to rzeczywiscie byl kilogram hahaha; ja pierwszy raz od lat zwazylem na wadze w kozumie ; ...i rzeczywiscie byl kilogram, a zaplacilem "rybaricy" za 1.4 kg hahaha( ale rodaka od robali to w TV pokazuja hahaha)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 16.07.2016 22:35

rozcina się bebechy a następnie opłukuje w wodzie i na ruszt,niektórzy zjadają z ośćmi(niestety nie ja).
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 17.07.2016 21:06

Sardela to sardynka. Przepyszna z grilla jak i smażona. Świeża jak i na drugi dzień z lodówki.
Ja patroszę w taki sposób, że odrywam łeb i jednocześnie wychodzą flaki. Bardzo szybki sposób podpatrzony u miejscowych. Potem do siatki foliowej z wodą , aby przepłukać, siatkę dziurawimy woda spływa a rybki zostają.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 17.07.2016 22:18

krispinus napisał(a):
Z napisał(a):Może nie każdemu będą pasowały sardele lecz mi z grilla osobiście bardzo smakowały a kupiliśmy je za śmieszne pieniądze z kutra w poniedziałek,8 kilogramów(mała skrzynka za 50kun :D )



Takie niby anszuła :wink: :?:
Kojarzą mi się sardele z takimi piczyńcami paro centymetrowymi z tysiącem ości :? O takich mówisz ?
Jak to na tego grilla ... tak z łebkiem i bebechami, czy patroszysz jakoś ?

Nie były takie małe :D
IMG_20160711_210208.jpg
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 17.07.2016 22:26

ryszard22 napisał(a):Witam,

Konoba Kremenko nad Cetiną

DSC09242.JPG


DSC09283.JPG


DSC09281.JPG


DSC09282.JPG



Ten talerz, sałatki warzywne mieszane z pomidorem, ogórkiem, sałatą, kukurydzą, 4 cole, dwie porcje frytek, dwa piwa
to kwota 500 kun.

Talerz mięs dla 2 osob plus spaghetti bolognese dla dziecka, napoje w centrum Omis ( niedaleko od tej Kremenko) w restauracji Milo wyniosla nas 220 kun, nie szlo tego przejesc dla 2+1:)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.07.2016 05:20

Adam66 napisał(a):Sardela to sardynka (...)
A ślimak to ryba.
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 18.07.2016 08:51

Z napisał(a):
krispinus napisał(a):
Z napisał(a):Może nie każdemu będą pasowały sardele lecz mi z grilla osobiście bardzo smakowały a kupiliśmy je za śmieszne pieniądze z kutra w poniedziałek,8 kilogramów(mała skrzynka za 50kun :D )



Takie niby anszuła :wink: :?:
Kojarzą mi się sardele z takimi piczyńcami paro centymetrowymi z tysiącem ości :? O takich mówisz ?
Jak to na tego grilla ... tak z łebkiem i bebechami, czy patroszysz jakoś ?

Nie były takie małe :D



Myślę, że jednak rozmiar ma znaczenie.
Wolę zdecydowanie mój "wariant".
Ale skoro i konsumpcja, i wstępna... no... ta... obróbka w pełni Cię satysfakcjonują, to mogę tylko życzyć smacznego :D
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 18.07.2016 15:08

a do sardeli zimne domowe pomidory i schłodzone białe wino-pycha,takie dodatki zalecił nam szeryf kutra z którego kupowaliśmy rybki.Pewnie że bym wolał coś większego lecz tutaj było niskobudżetowo :D ,jak się osiem osób zbierze to koszty trochę wychodzą a tak to po taniości pojechaliśmy a smacznie,no i do korzeni można było wrócić i łapkami zajadać.Ja o jedzeniu mam trochę inne zdanie,mniej liczy się to co jesz a bardziej w jakim towarzystwie.
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 18.07.2016 15:29

boboo napisał(a):
Adam66 napisał(a):Sardela to sardynka (...)
A ślimak to ryba.

Mylisz się
Bardzo częsty błąd
sardela to po chorwacku inčun. Jest mniejsza od sardynki i ma delikatniejsze mięso.
a ślimak to puž nie ryba. :wink:
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jaki jest przeciętny koszt obiadu w restauracji? - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone