Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaki jest przeciętny koszt obiadu w restauracji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Paweł2954
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 02.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł2954 » 30.08.2015 12:27

Witam.
W Tučepi za obiad dla dwóch osób a była to peka i dwa karlovačko płaciłem 270 kun . Porcja ogromna spokojnie można się najeść .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2015 13:11

20150830_125647.jpg

20150830_125558.jpg


Dwa przykłady. Wyżej dla 3 osób. Niżej dla 6.
Niestety zapomniałem aparatu i zdjęcia zrobiłem kalkulatorem.
artas666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 664
Dołączył(a): 17.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) artas666 » 30.08.2015 14:17

Lednice napisał(a):Zamawianie najdrozszych potraw i potem narzekanie na wysokie ceny - ciekawa logika 8)



Gdyby tak było to napisałbym to...
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 30.08.2015 14:55

Byłam 2 razy na Hvarze. Na Hvarze jest drogo, szczególnie jak ktoś lubi rybki tzw pierwszej klasy ;) Można oczywiście zjeść bardziej budżetowo, ale ogólnie jest drożej niż na lądzie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2015 15:56

No, ale spokojnie da się zjeść za DUŻO mniej niż 100 kun na osobę, wliczając w to piwo, wino, czy inny napój 8)

Jest drożej niż w Polsce, ale tragedii nie ma 8)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.08.2015 16:29

Lednice napisał(a):No, ale spokojnie da się zjeść za DUŻO mniej niż 100 kun na osobę, wliczając w to piwo, wino, czy inny napój 8)

Jest drożej niż w Polsce, ale tragedii nie ma 8)

DUŻO mniej to ile? Dla mnie to powiedzmy 40% mniej. A za 60 kun na osobę w konobie czy restauracji to raczej sie nie zje wliczając w to napój, piwo czy kieliszek wina... Mięso to ok 55-70 kun, makarony to ok 50 kun, owoce morza to ok 40-60 kun... Do tego piwo nie mniej niż 12 kun, kieliszek wina podobnie. Sałatka (jako sałatka a nie danie osobne) to 12-15 kun. O pizzy nie wspominam bo jadłem teraz raz i do dziś żałuję :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2015 16:33

Napisałem DUŻO, a nie podałem konkretnej sumy, bo dla każdego to coś innego 8)

Np. ktoś zamówi pljeskavicę za 55 kun, do tego piwo za 17 i będzie nażarty 8)
Do 100 kun moim zdaniem dużo brakuje, a jedzenie jest niezłe :wink:
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 30.08.2015 16:46

Lednice napisał(a):No, ale spokojnie da się zjeść za DUŻO mniej niż 100 kun na osobę, wliczając w to piwo, wino, czy inny napój 8)

Jest drożej niż w Polsce, ale tragedii nie ma 8)


Chyba,że pizze
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2015 16:49

Nie napisałem powyżej o pizzy 8)

Zresztą nie rozumiem tego lekceważącego tonu wobec pizzy, zwykle są w Chorwacji bardzo dobre, nie gorsze niż we Włoszech.

A co do Włoch, to jest tam znacznie drożej niż w Chorwacji jeśli chodzi o knajpy 8)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 30.08.2015 17:00

Bocian napisał(a):
Lednice napisał(a):No, ale spokojnie da się zjeść za DUŻO mniej niż 100 kun na osobę, wliczając w to piwo, wino, czy inny napój 8)

Jest drożej niż w Polsce, ale tragedii nie ma 8)

DUŻO mniej to ile? Dla mnie to powiedzmy 40% mniej. A za 60 kun na osobę w konobie czy restauracji to raczej sie nie zje wliczając w to napój, piwo czy kieliszek wina... Mięso to ok 55-70 kun, makarony to ok 50 kun, owoce morza to ok 40-60 kun... Do tego piwo nie mniej niż 12 kun, kieliszek wina podobnie. Sałatka (jako sałatka a nie danie osobne) to 12-15 kun. O pizzy nie wspominam bo jadłem teraz raz i do dziś żałuję :)


Ja takich cen nie spotkałam na Hvarze, fakt,że wszędzie nie byłam. Najtańszy obiad pamiętam w Starim Gradzie, gdzie spagetti z mulami kosztowało 70 kun. Pizza owszem najtańsza chyba koło 50-60 kun. Naprawdę zjeść poniżej 50 zł razem z napojem i to jednym napojem na osobę na Hvarze nie jest takie proste. Może i są tańsze miejsca, nie wiem, w każdym razie nie rosną jak grzyby po deszczu ;)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 30.08.2015 17:15

Lednice napisał(a):Nie napisałem powyżej o pizzy 8)

Zresztą nie rozumiem tego lekceważącego tonu wobec pizzy, zwykle są w Chorwacji bardzo dobre, nie gorsze niż we Włoszech.

A co do Włoch, to jest tam znacznie drożej niż w Chorwacji jeśli chodzi o knajpy 8)


To nie był lekceważący ton, sama lubię pizze i uważam za genialny wynalazek, co nie zmienia faktu,że jest zwykle najtańszą opcją w menu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2015 18:05

Najtańszą opcję jest brak stołowania się w knajpach 8)

Chorwacja dla Włocha jest tania,
np. sznycel po wiedeńsku kosztuje na załączonym paragonie 70 kun ( 9,26 euro ).
A we Włoszech najtańszy widziałem za 13 euro.
W Austrii można go spotkać w knajpie minimum za 10 euro
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2015 18:28

Lednice napisał(a):Nie napisałem powyżej o pizzy 8)

Zresztą nie rozumiem tego lekceważącego tonu wobec pizzy, zwykle są w Chorwacji bardzo dobre, nie gorsze niż we Włoszech.

A co do Włoch, to jest tam znacznie drożej niż w Chorwacji jeśli chodzi o knajpy 8)


W Greve ini Chianti bardzo dobrą pizzę jadłem za 7-9 euro. Pod Wenecją słabe były od 4,5 euro. W toskańskiej agroturystyce 6 osób dobrze zjadło za 72 euro. Nie koniecznie we Włoszech jest drożej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2015 19:07

9 euro to około 70 kun,
czyli drożej niż w Chorwacji, gdzie dobre pizze są za 50-60 kun.

Za 7 euro jest najtańsza margerita, czyli za przeszło 50 kun. W Chorwacji kosztuje przeważnie około 40 kun.
Za 4,5 euro jest pizza w kawałku, im większy kawałek tym cena jest bardziej zbliżona do całej pizzy :wink:

6 osób mogło dobrze zjeść, ale nie wiem, co zjedli.
Skoro najtańsze danie mięsne we Włoszech kosztuje kilkanaście euro.

Najtańsze we Włoszech w knajpach są pizze i makarony i tu jest najmniejsza różnica w porównaniu do Chorwacji 8)

No i jeszcze napoje, w Chorwacji piwo kosztuje przeważnie 17 kun, czyli 2,25 euro.
We Włoszech piwo w knajpie kosztuje z 4 euro
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2015 20:25

Lednice napisał(a):9 euro to około 70 kun,
czyli drożej niż w Chorwacji, gdzie dobre pizze są za 50-60 kun.

Za 7 euro jest najtańsza margerita, czyli za przeszło 50 kun. W Chorwacji kosztuje przeważnie około 40 kun.
Za 4,5 euro jest pizza w kawałku, im większy kawałek tym cena jest bardziej zbliżona do całej pizzy :wink:

6 osób mogło dobrze zjeść, ale nie wiem, co zjedli.
Skoro najtańsze danie mięsne we Włoszech kosztuje kilkanaście euro.

Najtańsze we Włoszech w knajpach są pizze i makarony i tu jest najmniejsza różnica w porównaniu do Chorwacji 8)

No i jeszcze napoje, w Chorwacji piwo kosztuje przeważnie 17 kun, czyli 2,25 euro.
We Włoszech piwo w knajpie kosztuje z 4 euro


4,5 e kosztowała margerita w Mestre, a nie kawałek. Za 72 e każdy zjadł po przystawce i daniu głównym plus woda, soki i 0,5 litra wina. Sery, mięso, makarony itp. I wiem bo jadłem. Kuchnie starsi właściciele otworzyli dla nas i bardzo się bronili przed 8 e napiwku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jaki jest przeciętny koszt obiadu w restauracji? - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone