Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaki "dron" na wakacje w Cro?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 05.07.2018 01:45

coolibeer napisał(a):
Tayla napisał(a):Sterowanie z kontrolera, dron w posiadaniu kilka tygodni wiec dużej wprawy nie mam... nie miałem :( czy sterowanie opanowane?...hmmm z analizy powypadkowej :) zrobił bym inne manewry ale zadziałała chyba panika no i jednak małe doświadczenie.
Kilka filmów jeszcze w PL nakręciłem i jakość jak dla amatora bardzo poprawna, osobiście jeżeli nie uda się go naprawić to kupie ponownie ten model.



Nie przejmuj się. Ja pierwszego swojego drona dostałem pod opiekę od firmy w której pracuję. To był Inspire 1 i po 4 zleceniu pracowaliśmy w trudnych warunkach pogodowych ale trzeba było lecieć. Chwila nie uwagi i dron wylądował na środku jeziora. Wtedy doświadczony kolega powiedział. Jeśli latasz na GPS to przełączaj drona w momencie jak tracisz z nim kontakt w Tryb ATTI a nie żadne RTH.

Teraz mam Phantoma 3ADV i latam tylko na ATTI nie ufam GPS.

Inspire przeleżał w ryżu 3 dni i dzięki temu naprawa nie kosztowała tyle co dron :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- :D :D
Trochę tego nie rozumiem że latasz tylko na ATTI w trybie ATTI dron 'pływa', utrzymuje wysokość, natomiast jest podatny na podmuchy powietrza jest to tryb który sprawdza się w pomieszczeniach zamknietych - brak GPSu , na zewnątrz w trybie ATTI cały czas musisz korygować jego stan - zamiast skupić się nad fotografią lub filmowaniem z powietrza cały czas walczysz z dronem
GPS, żyroskop, stabilizacja, wszystko to jest Ci potrzebne do płynnych lotów i stabilnych zwisach w powietrzu

Nie rozumiem także twojej wypowiedzi : Jeśli latasz na GPS to przełączaj drona w momencie jak tracisz z nim kontakt w Tryb ATTI a nie żadne RTH
- przecież to jest bzdura jeśli tracisz kontrolę nad dronem lub sam dron zaczyna tracić zasięg radiowy – w tym pierwszym przypadku naciskasz guzik i uruchamiasz procedurę RTH i czakasz jak dron spokojnie wróci do punktu startu, a w tym drugim przypadku procedura RTH jest wywoływana automatyczne po utracie sygnału pomiędzy aparaturą a odbiornikiem w dronie.
Jedynie że faktycznie utraci sygnał GPS - nie widzi satelit to jak najbardziej można włączyć ATTI ale tak nie widzę sensu sobie komplikować lub w przypadku takim jak kolega opisywał można użyć ATTI przerywając Return-to-Home.

I jeszcz napiszę że nie rozumiem jak ktoś piszę że pracuje z dronami a w innym poście nie umie zmniejszyć rozmiaru zdjęcia
i pisze takie posty :
coolibeer napisał(a):
Kurcze problem mam ze zdjęciami. Za dużo zajmują. Nie ma jakiejś optymalizacji zdjęć przy wklejaniu na forum? Muszę pomyśleć o jakimś serwerku na zdjęcia

A jeszcze bardziej mnie zastanawia jak ktos co pracuje z dronami i wykonuje zlecenia pisze takie coś :
coolibeer napisał(a):
Dlatego ja latam minutę tu minutę tam i nagrywamy co mam nagrać. Cykor zawsze jest :)

Bez urazy ale to się trochę kupy nie trzyma :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 05.07.2018 08:06

Będziecie się teraz prześcigać kto ma większą wiedzę czy też większe ...ego :roll:
Zluzujcie panowie i wróćcie do tematu.
Czesiu przeginasz trochę :roll: :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.07.2018 17:09

czesiu1976 napisał(a):I jeszcz napiszę że nie rozumiem jak ktoś piszę że pracuje z dronami a w innym poście nie umie zmniejszyć rozmiaru zdjęcia
i pisze takie posty :
coolibeer napisał(a):
Kurcze problem mam ze zdjęciami. Za dużo zajmują. Nie ma jakiejś optymalizacji zdjęć przy wklejaniu na forum? Muszę pomyśleć o jakimś serwerku na zdjęcia

A jeszcze bardziej mnie zastanawia jak ktos co pracuje z dronami i wykonuje zlecenia pisze takie coś :
coolibeer napisał(a):
Dlatego ja latam minutę tu minutę tam i nagrywamy co mam nagrać. Cykor zawsze jest :)

Bez urazy ale to się trochę kupy nie trzyma :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

Za powyższe - ostrzeżenie :idea:
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 05.07.2018 17:19

Odnośnie licytowania się kilka stron wcześniej, w temacie przepisów dotyczących latania dronami w Chorwacji,
cytuję odpowiedź otrzymaną z Ambasady Republiki Chorwacji:
--------------------------------------------------------------------


Szanowny Panie

Co do zasady wykonywanie takich operacji w zależności od miejsca ich wykonywania wymaga zgody Chorwackiej Agencji ds. Lotnictwa Cywilnego. Zapytanie do szczegółów i wniosek może Pan skierować pod ten adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Możliwość wykonywania lotów dronem wymaga również znajomości Ustawy o wykonywaniu lotów obiektami bezzałogowymi http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluz ... 9_974.html


Ambasada Republiki Chorwacji w Rzeczypospolitej Polskiej
Veleposlanstvo Republike Hrvatske u Republici Poljskoj
Embassy of the Republic of Croatia to The Republic of Poland

Tel. 22 844 23 93
Faks 22 844 48 08
e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
https://pl-pl.facebook.com/AmbasadaRepublikiChorwacji/
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 05.07.2018 17:34

papse napisał(a):Odnośnie licytowania się kilka stron wcześniej, w temacie przepisów dotyczących latania dronami w Chorwacji,
cytuję odpowiedź otrzymaną z Ambasady Republiki Chorwacji:
--------------------------------------------------------------------


Szanowny Panie

Co do zasady wykonywanie takich operacji w zależności od miejsca ich wykonywania wymaga zgody Chorwackiej Agencji[/color][/b] ds. Lotnictwa Cywilnego. Zapytanie do szczegółów i wniosek może Pan skierować pod ten adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Możliwość wykonywania lotów dronem wymaga również znajomości Ustawy o wykonywaniu lotów obiektami bezzałogowymi http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluz ... 9_974.html


Ambasada Republiki Chorwacji w Rzeczypospolitej Polskiej
Veleposlanstvo Republike Hrvatske u Republici Poljskoj
Embassy of the Republic of Croatia to The Republic of Poland

Tel. 22 844 23 93
Faks 22 844 48 08
e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
https://pl-pl.facebook.com/AmbasadaRepublikiChorwacji/


Następny znawca tematu to napisz jak to rozumiesz bo w twojej odpowiedzi z Ambasady jest dokładnie nasz przepis króry kilka stron temu podawałem czytaj uważnie :
Nie musisz posiadać zgody Chorwacji (CCL), jeśli wykonujesz lot w niekontrolowanej przestrzeni powietrznej (300 m nad poziomem ziemi poza CTR). Można sprawdzić granice stref kontrolowanych .
Jeśli planujesz przeprowadzać loty w kontrolowanej przestrzeni powietrznej, będziesz potrzebować pisemnej zgody CCL
Czego tutaj nie rozumiesz :?: :?:

Janusz bardzo cię przepraszam ale nie mogę przejść do porządku dziennego jak czytam takie bzdury
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 05.07.2018 17:45

Janusz Bajcer napisał(a):
czesiu1976 napisał(a):I jeszcz napiszę że nie rozumiem jak ktoś piszę że pracuje z dronami a w innym poście nie umie zmniejszyć rozmiaru zdjęcia
i pisze takie posty :
coolibeer napisał(a):
Kurcze problem mam ze zdjęciami. Za dużo zajmują. Nie ma jakiejś optymalizacji zdjęć przy wklejaniu na forum? Muszę pomyśleć o jakimś serwerku na zdjęcia

A jeszcze bardziej mnie zastanawia jak ktos co pracuje z dronami i wykonuje zlecenia pisze takie coś :
coolibeer napisał(a):
Dlatego ja latam minutę tu minutę tam i nagrywamy co mam nagrać. Cykor zawsze jest :)

Bez urazy ale to się trochę kupy nie trzyma :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

Za powyższe - ostrzeżenie :idea:


Wyjaśniłem tylko działenie ATTI i RTH żeby nikt nie popsuł sobie sprzętu za parę tysi :wink:

Przecież napisałem prawdę to są jego wpisy :wink:
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 05.07.2018 17:48

czesiu
Ale ustawę o wykonywaniu lotów obiektami bezzałogowymi oczywiście znasz?
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2015_05_49_974.html
Jakie to wszytko nerwowe z cywila .....
Ostatnio edytowano 05.07.2018 17:49 przez papse, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.07.2018 17:48

czesiu1976 napisał(a):Następny znawca tematu ...


czesiu1976 napisał(a):Janusz bardzo cię przepraszam ale nie mogę przejść do porządku dziennego jak czytam takie bzdury

A nie mogę przejść do porządku dziennego, jak czytam Twoje "wycieczki osobiste" w stosunku do innych userów oraz dyskusję na temat przyznanego ostrzeżenia.

W związku z powyższym zawieszam Twoje konto na trzy dni. :idea:
Wilkquk
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 08.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wilkquk » 08.07.2018 18:12

Witam. Mam proste pytanie i prosil bym o prosta odpowiedz gdyz widze ze kazdy pisze co innego i strasznie rozbiezne sa informacje. Wybieram sie do Vodice i mam zamiar zabarc swojego dji spark. Czy moge nim tam chwile polatac porobic killa fotek filmkow w okolicy plazy. Jezeli cos potrzebuje to co dokladnie to jest i jak i gdzie to zdobyc. Z gory dziekuje
Ps nie zamiaram nim latac nie wiadomo jak wysoko i daleko
KrzysTurbo
zbanowany
Posty: 149
Dołączył(a): 01.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysTurbo » 08.07.2018 19:06

I komu teraz wierzyć?????
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 09.07.2018 23:58

.
Ostatnio edytowano 11.09.2020 14:32 przez Agawa., łącznie edytowano 1 raz
KrzysTurbo
zbanowany
Posty: 149
Dołączył(a): 01.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysTurbo » 10.07.2018 12:01

Agawa. napisał(a):
Wilkquk napisał(a):Witam. Mam proste pytanie i prosil bym o prosta odpowiedz gdyz widze ze kazdy pisze co innego i strasznie rozbiezne sa informacje. Wybieram sie do Vodice i mam zamiar zabarc swojego dji spark. Czy moge nim tam chwile polatac porobic killa fotek filmkow w okolicy plazy. Jezeli cos potrzebuje to co dokladnie to jest i jak i gdzie to zdobyc. Z gory dziekuje
Ps nie zamiaram nim latac nie wiadomo jak wysoko i daleko

Sparkiem możesz ;)
http://followgames.pl/dji-spark-czyli-dron-dla-wszystkich/
mój najnowszy filmik:


Co sądzisz o lataniu mavic'kiem pro w CRO???
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 10.07.2018 19:12

.
Ostatnio edytowano 11.09.2020 14:33 przez Agawa., łącznie edytowano 1 raz
KrzysTurbo
zbanowany
Posty: 149
Dołączył(a): 01.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysTurbo » 10.07.2018 19:40

Czyli tak jak ja twierdzisz że pozwolenie w Cro trzeba posiadać.

W PL nie mieszkam i nie latam.Tak że pozwolenia na Polskę mi nie potrzeba.
A w Niemczech na razie na szczęście nie wymagane.


Pozd
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 11.07.2018 06:53

Jak widać
https://www.tvp.info/38021993/dziennika ... ka-policje
nawet dziennikarzom przepisy ni do końca są znane :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jaki "dron" na wakacje w Cro? - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone