Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaki aparat - proszę o radę.

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 04.05.2015 12:17

oki dzięki poczytam :) głównie mam zamiar korzystać z tego obiektywu
w plenerze ptaszki zwierzątka też choć bardziej krajobrazy :)
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 04.05.2015 14:28

Nie wiem czy to dobry wybór do krajobrazów, ale ja jestem lajkonik w tych sprawach. Ja właśnie zastanawiam się nad kupnem jakiegoś obiektywu szerokokątnego do zdjęć widoczków.

Jeszcze kilka linków
http://digitalcamerapolska.pl/warsztat/ ... krajobrazu

http://www.flog.pl/forum/viewtopic.php?id=7706

Pozdrawiam
Marcin
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 04.05.2015 16:39

Poczytałam i zgłupiałam. 8O
Nowy wątek nie wchodził w grę. :wink:
Myślę sobie poczytam i wybiorę cicho siedząc, a tu trzeba się wypowiedzieć. :cry:
Lustrzankę i podstawowy obiektyw ma moja córka z czasem chce zainwestować większe pieniądze i coś fajniejszego (lepszego :evil: ) sobie kupić.
Zastosowanie ma być do fotografii kulinarnej. :D
Dziś korzysta z NIKONA D 3100 z obiektywem Nikkor 18-55 i Tamron 70-300mm, dobrze się bawi, i powoli zarabia na kolejny zestaw.
A więc w domu kolejny aparat nie jest potrzebny a jednak :?:
Młodzież już z nami nie wyjeżdża i gdy mi by się przydał to w tym terminie Karolina ma "sesje". :evil: :evil: :evil:

I tak poczytałam i tak pomyślałam, że może jakiś mały zgrabny aparacik sobie sprezentuje z okazji imienin. :D
Myślę jednak o czymś w rodzaju Canona eos m3.
Co WY na to. :?:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 04.05.2015 20:17

21monika napisał(a):I tak poczytałam i tak pomyślałam, że może jakiś mały zgrabny aparacik sobie sprezentuje z okazji imienin. :D
Myślę jednak o czymś w rodzaju Canona eos m3.
Co WY na to. :?:


To wszystko zależy co chcesz z nim robić :)
Ja mam Eosa M i szczerze mówiąc nie zadowala mnie :roll: :wink:
wymienna optyka i owszem - bo zestaw canonowych obiektywów mam zgromadzony od lat, ale musisz mieć do niego adapter za jakieś kolejne 4 stówki chyba.
Z przykręconą 200tką wygląda co najmniej głupio jak na moje oko i dla mnie jest dość nieporęczny, ale może dlatego, że ja jestem przyzwyczajona do dużego eosa z gripem i wtedy czuję, że mam aparat w ręce.
Bardzo brakuje mi wizjera, bo podgląd na ekranie mnie wkurza - a w pełnym słońcu to już całkiem bez sensu :roll:
Jeśli chcesz drogą zabawkę z multum dodatkowych filtrów i cudów - możesz go kupić :) ale ja nadal skupiam się na dużym :)
Możesz oczywiście mieć tylko kitowy obiektyw 18-55 bo może Ci to wystarczy :)
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 04.05.2015 21:26

Bea.ta napisał(a):
21monika napisał(a):I tak poczytałam i tak pomyślałam, że może jakiś mały zgrabny aparacik sobie sprezentuje z okazji imienin. :D
Myślę jednak o czymś w rodzaju Canona eos m3.
Co WY na to. :?:


To wszystko zależy co chcesz z nim robić :)
Ja mam Eosa M i szczerze mówiąc nie zadowala mnie :roll: :wink:
wymienna optyka i owszem - bo zestaw canonowych obiektywów mam zgromadzony od lat, ale musisz mieć do niego adapter za jakieś kolejne 4 stówki chyba.
Z przykręconą 200tką wygląda co najmniej głupio jak na moje oko i dla mnie jest dość nieporęczny, ale może dlatego, że ja jestem przyzwyczajona do dużego eosa z gripem i wtedy czuję, że mam aparat w ręce.
Bardzo brakuje mi wizjera, bo podgląd na ekranie mnie wkurza - a w pełnym słońcu to już całkiem bez sensu :roll:
Jeśli chcesz drogą zabawkę z multum dodatkowych filtrów i cudów - możesz go kupić :) ale ja nadal skupiam się na dużym :)
Możesz oczywiście mieć tylko kitowy obiektyw 18-55 bo może Ci to wystarczy :)


Dziękuje. :D
A może jakaś podpowiedzi . To ma być mała zabawa z arhiwizowaniem rodzinnych wyjazdów.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 04.05.2015 21:28

21monika napisał(a):Dziękuje. :D
A może jakaś podpowiedzi . To ma być mała zabawa z arhiwizowaniem rodzinnych wyjazdów.

może jakiś z serii G?
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 04.05.2015 21:38

Bea.ta napisał(a):
21monika napisał(a):Dziękuje. :D
A może jakaś podpowiedzi . To ma być mała zabawa z arhiwizowaniem rodzinnych wyjazdów.

może jakiś z serii G?


Ok. Już sprawdzam i przemyślę.
I oczywiście dziękuję
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 05.05.2015 10:41

21monika napisał(a):Ok. Już sprawdzam i przemyślę.
I oczywiście dziękuję

tu tak na szybko
porównanie
myślałam kiedyś o tym G1 X, ale jakbym teraz miała kupować jeden z tych dwóch to G16 bardziej mi podchodzi :)
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 05.05.2015 14:11

Rany już :evil: "głupawki" :evil: dostaję.
Może namieszać się w głowie. :(
Dziecię moje kochane twierdzi - mama dorzuć się do nowego dla mnie a ja ci gratis dam swój. :D
:lol: :lol: :lol:
Dobrze kombinuje małoletnie szczęście moje. Tylko czy Nikon D3100 jest dla mnie rozwiązaniem. Bieganie po krzaczorach z torbą, przecież to jest wypoczynek, relaks. I jeszcze :P Hiii Hiii :P miało się zamknąć w 2000zł a wyjdzie coś koło 5000zł, bo jej chodzi po głowie Nikon D700 lub D750 .
8O 8O 8O
Janusz ma rację będzie ból głowy.

Bardzo dziękujeBea.ta
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 05.05.2015 14:18

no to skoro dostaniesz gratis od dziecka - to nie masz chyba wyboru ;)
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 05.05.2015 15:13

Ach te gratisy, promocje itp.
Są cudowne
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 18.05.2015 15:17

Witam.
Mam pytanie dotyczące oprogramowania do zdjęć, które jest dołączone do sprzętu przy jego zakupie.
Mam obecnie Lumixa FZ38 i dzięki jego oprogramowaniu mogę zgrane z niego filmy w formacie avchd nagrywać na dvd i oglądać z odtwarzacza dvd. Jednak chcę zmienić aparat na Sony HX300 i mam w związku z tym pytania:
- czy będę mógł korzystać z programu od Lumixa do zgrywania zdjęć i filmów z Sony i czy będę mógł również w ten sposób nagrywać te filmy z avchd na dvd jak dotychczas
- czy oprogramowanie od Sony też ma taką możliwość nagrywania zgranych filmów z aparatu w avchd na dvd
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 18.05.2015 15:41

kmichal napisał(a):Witam.
Mam pytanie dotyczące oprogramowania do zdjęć, które jest dołączone do sprzętu przy jego zakupie.
Mam obecnie Lumixa FZ38 i dzięki jego oprogramowaniu mogę zgrane z niego filmy w formacie avchd nagrywać na dvd i oglądać z odtwarzacza dvd. Jednak chcę zmienić aparat na Sony HX300 i mam w związku z tym pytania:
- czy będę mógł korzystać z programu od Lumixa do zgrywania zdjęć i filmów z Sony i czy będę mógł również w ten sposób nagrywać te filmy z avchd na dvd jak dotychczas
- czy oprogramowanie od Sony też ma taką możliwość nagrywania zgranych filmów z aparatu w avchd na dvd
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

Cześć, luknij tutaj http://www.sony.pl/support/pl/product/DSC-HX300#SoftwareAndDownloads
Każdy producent posiada coś takiego jak strony ze wsparciem , z których możesz pobrać materiały dołączone do konkretnego modelu...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 18.05.2015 22:35

grzesiek-swidnica napisał(a):Cześć, luknij tutaj http://www.sony.pl/support/pl/product/D ... dDownloads


... dzięki ... :) ...
Pozdrawiam.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 01.06.2015 10:59

yooshky napisał(a):
MWN napisał(a):Zobaczymy czy ci się uda, ja wysyłałem z 50 potwierdzeń i skanów wszystkich potrzebnych (?) im papierów i do dzisiaj nic. A było to w lutym.

Na pewno dam Ci znać. Póki co, czekam na zamówiony sprzęt.

Zgodnie z obietnicą informuję, że dostałem kasę po ok. 3 tygodniach od wysłania papierków.
Nikon Cashback działa.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Jaki aparat - proszę o radę. - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone