Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaką walute zabrać ze sobą?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hbt
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 11.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) hbt » 11.08.2011 12:03

My miiśmy EUR tylko na kwatery, winietkę na SLO i kawę w Austrii. Winietki na CZ i A kupiliśmy na granicy za PLN. Mieliśmy też 300kn na autostrady w Cro. Reszta to płatności kartą Inteligo (np. paliwo na pierwszej stacji OMV po przekroczeniu granicy 9,18kn/1l diesel wyszło 4,97zł/1l 29 lipca) i wypłaty z bankomatów (bez prowizji, bo mamy usługę "bankomaty bez granic"). Przelicznik pln/kn przy wypłacie z bankomatu 0,54zł/1kn.
Można też zabrać EUR i PLN i wymieniać na miejscu, ale to chyba nie ma sensu w takiej sytuacji jak wyżej. Następnym razem pewnie zrobię tak samo.
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010
Re: Gdzie wymienić euro

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 15.08.2011 16:28

paweł_ko napisał(a):Czy ktoś orientuje czy są różnice pomiędzy kantorami np w Zagrzebiu a w Orebiczu czy Makarskiej.



Ja napiszę tak - w Trogirze zaraz za mostem przy promenadzie 100EUR było wymieniane na 710 kun. Wystarczyło przejść na drugą stronę mostu i 1 minutę od mostu był kantor gdzie wymieniałem 100EUR na 738 kun.

Tak, różnicę pomiędzy kantorami są.
pietja10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 16.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietja10 » 17.08.2011 14:53

Jak ktoś ma Inteligo, to polecam włączyć usługę "bankomaty bez granic" bodaj 4,- zł na miesiąc. Wypłacamy na całym świecie bez prowizji. Potem można to wyłączyć w każdej chwili żeby nam co miesiąc z konta 4 zł nie sciągało. Nie wiem jak w innych bankach, ale warto się zorientować.
Ja osobiście zawsze na wczasach 80% kosztów płacę kartą bo najtaniej wychodzi.
manekin7
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) manekin7 » 02.08.2013 13:03

Witam, mam pytanie odnosnie tego tematu. Jade do malej miejscowosci (Karlobag) i chcialabym na miejscu wymienic pieniadze. I zastanawiam sie czy nie bedzie problemu przy wymianie zlotowek na kuny (czy mi zlotowki przyjma)? Czy moze lepiej zebym tutaj w Polsce wymienila zlotowki na euro i w Chorwacji euro na kuny? Odrazu mowie ze wiem ze nie ma problemu z platnosciami karta ale wole wziac pieniadze.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.08.2013 13:07

manekin7 napisał(a):wole wziac pieniadze.

Po co? Żeby zgubić? :) Wpłać złotówki na konto i pobieraj kuny z bankomatu. Cześć złotówek , na apartman plus trochę górką zamień w Pl na euro.
manekin7
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) manekin7 » 02.08.2013 13:13

Wszystko mam juz oplacone (jade jako jedna z 4 osob) i biore pieniadze tylko na pobyt. Moj bank nalicza sobie zbyt duze prowizje za wyplacanie pieniedzy za granica i nie oplaca mi sie brac karty.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 02.08.2013 13:14

manekin7 napisał(a):Witam, mam pytanie odnosnie tego tematu. Jade do malej miejscowosci (Karlobag) i chcialabym na miejscu wymienic pieniadze. I zastanawiam sie czy nie bedzie problemu przy wymianie zlotowek na kuny (czy mi zlotowki przyjma)? Czy moze lepiej zebym tutaj w Polsce wymienila zlotowki na euro i w Chorwacji euro na kuny? Odrazu mowie ze wiem ze nie ma problemu z platnosciami karta ale wole wziac pieniadze.

To mała mieścina, ale bankomat jest, więc wyciągaj pieniążki w razie potrzeby.
manekin7
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) manekin7 » 02.08.2013 13:16

Ale ja pytam o kantor czy mi przyjma tam zlotowki. Nie chce brac karty.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.08.2013 13:17

walp napisał(a):
manekin7 napisał(a):Witam, mam pytanie odnosnie tego tematu. Jade do malej miejscowosci (Karlobag) i chcialabym na miejscu wymienic pieniadze. I zastanawiam sie czy nie bedzie problemu przy wymianie zlotowek na kuny (czy mi zlotowki przyjma)? Czy moze lepiej zebym tutaj w Polsce wymienila zlotowki na euro i w Chorwacji euro na kuny? Odrazu mowie ze wiem ze nie ma problemu z platnosciami karta ale wole wziac pieniadze.

To mała mieścina, ale bankomat jest, więc wyciągaj pieniążki w razie potrzeby.

Nie opłaca się podobno. Nie wiem ile można na tym "stracić" ale dla mnie karta to najlepsze rozwiązanie.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.08.2013 13:21

manekin7 napisał(a):Ale ja pytam o kantor czy mi przyjma tam zlotowki. Nie chce brac karty.

Myślę, ze przyjmą. Kursu tam nie znam ale można sprawdzić w necie w Zagrzebiu.
http://mjenjacnica.net/
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 02.08.2013 13:24

Uważam, że to optymalne rozwiązanie, płacić kartą tam, gdzie jest do możliwe. Potrafię jednak zrozumieć umiłowanie niektórych do posiadania żywej gotoviny.
manekin7
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) manekin7 » 02.08.2013 14:10

Chyba jednak zdecyduje sie na ta karte :). Serdecznie dziekuje za informacje i pozdrawiam :)
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 02.08.2013 14:17

Bierz euro i po problemie. Nie ma się nad czym zastanawiać. Co prawda różnice symboliczne, ale na pewno na tym nie stracisz. Sprawdziłem w lipcu po raz kolejny (chociaż tym razem za hotel płaciłem kartą :) ).
nitrus
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 19.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitrus » 06.08.2013 15:19

Najkorzystniej zabrać EURO. Na autostradach można płacić w euro. Przelicznik 1E- ok 7,5kn. Kantorów też jest dużo i można wymieniać po korzystnym kursie.
Arky69
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 08.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arky69 » 19.06.2014 21:06

Tylko Euro- 6 razy w Chorwacji. Wymieniam w kantorach lub bankach, tam gdzie nie ma prowizji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jaką walute zabrać ze sobą? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone