Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaką walute zabrać ze sobą?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
makowylas
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 23.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) makowylas » 30.06.2016 10:14

Za tydzień jadę pierwszy raz do Chorwacji. Będę się przemieszczać więc pewnie w każdym mieście będą inne ceny. Chciałam zapytać czy jest duża rozbieżność w restauracjach jeżeli zapłacę za posiłek w kunach czy w euro? Dotyczy to też wszystkich sklepów i wyjścia np. na lody czy piwo.

Euro mam już w domu, kupione rok temu, które zostało z innych wakacji i nie wiem czy płacić tam za kupowanie jedzenia i picia w euro czy w kunach?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.06.2016 10:17

makowylas napisał(a):Za tydzień jadę pierwszy raz do Chorwacji. Będę się przemieszczać więc pewnie w każdym mieście będą inne ceny. Chciałam zapytać czy jest duża rozbieżność w restauracjach jeżeli zapłacę za posiłek w kunach czy w euro? Dotyczy to też wszystkich sklepów i wyjścia np. na lody czy piwo.

Euro mam już w domu, kupione rok temu, które zostało z innych wakacji i nie wiem czy płacić tam za kupowanie jedzenia i picia w euro czy w kunach?

W sklepach i restauracjach płaci się kunami.
makowylas
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 23.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) makowylas » 30.06.2016 10:19

Ok, dziękuję.
Ktoś mi mówił, kto był tam ze 2 -3 lata temu, że można było w euro płacić. Widocznie coś się zmieniło :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.06.2016 10:31

makowylas napisał(a):Ok, dziękuję.
Ktoś mi mówił, kto był tam ze 2 -3 lata temu, że można było w euro płacić. Widocznie coś się zmieniło :)

W euro można zapłacić na stacjach benzynowych za paliwo, na bramkach za przejazd autostradą, za pobyt w hotelach, kwaterach i na kempingach.
marcin_nr
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 29.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_nr » 02.07.2016 14:41

ww.splitskabanka.hr/tecajna-lista


Hej korzystając z tej strony który to ten kurs dla mnie czyli mającego złotówki Polaka :)

Ogólnie mam zamiar płacić też kartą ale tą debetową z PKO (z przetłoczeniem). Mam nadzieję że nie będzie problemów, przynajmniej tak powiedziała babka z banku. Podobno za autostrady tak najlepiej płacić
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.07.2016 14:50

marcin_nr napisał(a):ww.splitskabanka.hr/tecajna-lista


Hej korzystając z tej strony który to ten kurs dla mnie czyli mającego złotówki Polaka :)

Masz na stronie kalkulator :wink:
marcin_nr
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 29.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_nr » 02.07.2016 20:34

OK, czyli już wiem który kurs... na 1000 euro czyli u mnie 4,42 wychodzi ok 120 kun różnicy.
Załączniki:
zx.PNG
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 02.07.2016 21:58

Kochani nowi Cromaniacy - Wy jesteście naprawdę tacy niesamodzielni :?: Luuuuuudzie !!!!! Świat oszalał, nie można zawsze i wszędzie wysługiwać się innymi. Nauczcie się podejmować decyzje. SAMODZIELNIE !!!!!!!!!!!
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 03.07.2016 00:21

marcin_nr napisał(a):OK, czyli już wiem który kurs... na 1000 euro czyli u mnie 4,42 wychodzi ok 120 kun różnicy.


Gwoli ścisłości: jednak żle Kolega zakreślił. Prawidłowa jest kolumna pierwsza (cash). I w kalkulatorze trzeba też zaznaczyć cash (domyślnie jest "foreign exchange) :)
makowylas
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 23.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) makowylas » 03.07.2016 11:56

Crocodyl napisał(a):Kochani nowi Cromaniacy - Wy jesteście naprawdę tacy niesamodzielni :?: Luuuuuudzie !!!!! Świat oszalał, nie można zawsze i wszędzie wysługiwać się innymi. Nauczcie się podejmować decyzje. SAMODZIELNIE !!!!!!!!!!!


Fajnie, że Ty już wszystko wiesz i nie masz z niczym problemu :) z dnia na dzień sytuacja na rynku się zmienia i chyba dobrze, jest zapytać. Może ktoś kto akurat jest w Chorwacji może doradzić i pomóc.

Pozdrawiam
lukasz1701
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 09.07.2016
Jaką walutę zabrać ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1701 » 09.07.2016 13:32

Witam za tydzień wybieramy sie z dziewczyną do Chorwacji pod namiot. Planujemy podróż na 8 dni. Budżet jakim dysponujemy to 4tys złotych. Jak myslicie czy to wystarczy>? 2 dni planujemy spędzić w kempingu liscina w omiszu i resztę w basko polije, oczywiście bez szaleństw w wydatkach:). Proszę was także o jakieś sugestie ile euro/kun zabrać ? Czy lepiej wszędzie płacić kartą. Proszę bardzo o odpowiedzi. Z góry dziękuje.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Jaką walutę zabrać ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.07.2016 13:39

lukasz1701 napisał(a):Witam za tydzień wybieramy sie z dziewczyną do Chorwacji pod namiot. Planujemy podróż na 8 dni. Budżet jakim dysponujemy to 4tys złotych. Jak myslicie czy to wystarczy>? 2 dni planujemy spędzić w kempingu liscina w omiszu i resztę w basko polije, oczywiście bez szaleństw w wydatkach:). Proszę was także o jakieś sugestie ile euro/kun zabrać ? Czy lepiej wszędzie płacić kartą. Proszę bardzo o odpowiedzi. Z góry dziękuje.

Zanim założysz nowy temat :idea:

krotki-przewodnik-po-forum-i-spis-tresci-faq-t18622.html
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 09.07.2016 14:41

makowylas napisał(a):
Crocodyl napisał(a):Kochani nowi Cromaniacy - Wy jesteście naprawdę tacy niesamodzielni :?: Luuuuuudzie !!!!! Świat oszalał, nie można zawsze i wszędzie wysługiwać się innymi. Nauczcie się podejmować decyzje. SAMODZIELNIE !!!!!!!!!!!


Fajnie, że Ty już wszystko wiesz i nie masz z niczym problemu :) z dnia na dzień sytuacja na rynku się zmienia i chyba dobrze, jest zapytać. Może ktoś kto akurat jest w Chorwacji może doradzić i pomóc.

Pozdrawiam

Pamiętaj są ludzie i ludzie jedni są by pomagać doradzić inni zaś pozjadali wszystkie rozumy świata .
Pomagajmy sobie a będzie nam lepiej się żyć na wakacjach mniej komplikacji i problemów.
showtek2
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 05.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) showtek2 » 09.07.2016 17:00

kodens79 napisał(a):
makowylas napisał(a):
Crocodyl napisał(a):Kochani nowi Cromaniacy - Wy jesteście naprawdę tacy niesamodzielni :?: Luuuuuudzie !!!!! Świat oszalał, nie można zawsze i wszędzie wysługiwać się innymi. Nauczcie się podejmować decyzje. SAMODZIELNIE !!!!!!!!!!!


Fajnie, że Ty już wszystko wiesz i nie masz z niczym problemu :) z dnia na dzień sytuacja na rynku się zmienia i chyba dobrze, jest zapytać. Może ktoś kto akurat jest w Chorwacji może doradzić i pomóc.

Pozdrawiam

Pamiętaj są ludzie i ludzie jedni są by pomagać doradzić inni zaś pozjadali wszystkie rozumy świata .
Pomagajmy sobie a będzie nam lepiej się żyć na wakacjach mniej komplikacji i problemów.

otóż to , od tego jest forum :)
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 09.07.2016 17:07

Walutę możesz zabrać w PLN lub EUR prawie wszędzie można wymienić na kuny. A najlepsza karta w PLN i wyciągasz z bankomatu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Jaką walute zabrać ze sobą? - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone