Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaką walute zabrać ze sobą?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lis-Witalis
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 20.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lis-Witalis » 13.07.2015 21:40

Jak nadal można wymienić Euro na Kuny w przeliczniku 1 Euro=7,5 Kuny w Chorwacji to kupując w Polsce Euro po 4,15 lepiej mieć tylko Euro i na miejscu wymienić na kuny jesteśmy wtedy do przodu jakieś o,10 pln na 1 Euro do przodu. :D
stanleypl
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stanleypl » 14.07.2015 11:44

czy ktoś świeżo po powrocie potwierdza żeby zabrać tylko € bo jest teraz lepszy przelicznik na kuny w Cro niż z PLN na kuny?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 14.07.2015 17:01

sloneczko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 25.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sloneczko » 14.07.2015 17:18

stanleypl napisał(a):czy ktoś świeżo po powrocie potwierdza żeby zabrać tylko € bo jest teraz lepszy przelicznik na kuny w Cro niż z PLN na kuny?

Tak dobrze ci doradza weź Euro
) Lis-Witalis » 13.07.2015 21:40
Można wymienić Euro na Kuny w przeliczniku 1 Euro=7,5 Kuny w Chorwacji
:papa:
vtec11
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 20.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) vtec11 » 15.07.2015 18:48

stanleypl napisał(a):czy ktoś świeżo po powrocie potwierdza żeby zabrać tylko € bo jest teraz lepszy przelicznik na kuny w Cro niż z PLN na kuny?


Zdecydowanie polecam na 1000 euro przyjmując wczorajszy kurs hurtowy 4:16 we Wrocławiu jesteś 400-500 kun do przodu wymieniając w chorwacji w banku niż tu czy tam kupując kuny za pln.
Gentleman_Jack
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 30.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gentleman_Jack » 30.05.2016 19:24

Witam.
Ostatni post jest z zeszłego roku więc proszę o uaktualnienie w miarę możliwości :)

Czy nadal bardziej opłaca się wymieniać euro na kuny w Chorwacji niż kupować kuny w PL?
A może jednak karta?

Pozdrawiam.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 30.05.2016 20:21

Gentleman_Jack napisał(a):Witam.
Ostatni post jest z zeszłego roku więc proszę o uaktualnienie w miarę możliwości :)

Czy nadal bardziej opłaca się wymieniać euro na kuny w Chorwacji niż kupować kuny w PL?
A może jednak karta?

Pozdrawiam.

Nadal się opłaca;-) w dalszej kolejności wymienić złotówki, a na końcu kupić kuny w Pl.
z kartą bardziej skomplikowana sprawa. zależna od banku i posiadanego konta. niektóre banki wprowadziły opłaty za wypłatę gotówki i za przewalutowania. więc na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć, bo nie wiem jakie masz konto, w jakim banku i z jaką kartą;-)
moniolla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 14.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) moniolla » 31.05.2016 05:17

Jestem świeżo po powrocie z Chorwacji.zabralismy -jak zawsze - € i wymienialismy na kuny.dodatkowo w tym roku wprowadzili jakies inne opłaty za płatność kartą i wypłaty z bankomatów wiec nie korzystalismy z powyższych.mamy standardowe konto .
"jechaliśmy" na gotówce przez Czechy,Słowację,Węgry i Chorwację tankując we wszystkich z tych krajów...
Niezbyt to wygodne nosic przy sobie 5 walut ale co zrobić....na przyszłość planujemy zmienic konto na korzystniejsze pod tym względem.tegoroczny wyjazd byl krótki więc daliśmy radę....
Meegg
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Meegg » 04.06.2016 19:46

Ok, czyli zabieramy Euro, a wymienuc je na Kuny w Drveniku, czy już na Hvarze? (naszym celem Jelsa, już 15stego :oczko_usmiech:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 06.06.2016 16:24

czy w drveniku lub na hvar uda się wymienić euro na kuny w niedziele ? jakiś kantor czy cuś ? pewnie bardziej opłaca się w banku ale na 1 dzień, który przypadnie w niedzielę będziemy potrzebowali coś kaski, resztę wymienimy kolejnego dnia w banku.
marcin_nr
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 29.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_nr » 19.06.2016 13:47

Czyli mam rozumieć jak zabiorę ze sobą euro wymienione w Polsce np. 1000 E i będę chciała e ponownie wymienić już w Chorwacji na kuny to mam ok. 7 500 kun? A wymieniając równowartość tych euro w Polsce, czyli 4540 zl na kuny wychodzi kwota podobna bo ok. 7 500 kun. Więc jest to chyba nie opłacalne. Czy dobrze to rozumiem?

A druga sprawa to nie czaje czemu lepiej wziąć euro na cały pobyt skoro oni mają jeszcze swoją walute a to zawsze chyba bardziej opłacalne?

Mam porównanie do zakopanego gdzie oscypek 1zł = 1 euro... lub fryzjer za 20 zł równa się 10 Euro...
Ostatnio edytowano 19.06.2016 13:55 przez marcin_nr, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.06.2016 13:52

kanapkasmalec
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 23.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanapkasmalec » 19.06.2016 13:59

marcin_nr napisał(a):Czyli mam rozumieć jak zabiorę ze sobą euro wymienione w Polsce np. 1000 E i będę chciała e ponownie wymienić już w Chorwacji na kuny to mam ok. 7 500 kun? A wymieniając równowartość tych euro w Polsce, czyli 4540 zl na kuny wychodzi kwota podobna bo ok. 7 500 kun. Więc jest to chyba nie opłacalne. Czy dobrze to rozumiem?

A druga sprawa to nie czaje czemu lepiej wziąć euro na cały pobyt skoro oni mają jeszcze swoją walute a to zawsze chyba bardziej opłacalne?

Mam porównanie do zakopanego gdzie oscypek 1zł = 1 euro... lub fryzjer za 20 zł równa się 10 Euro...


Najlepiej kupić euro od kogoś kto chce je sprzedać. On dostanie w kantorze cenę 4.32 max. Ja tak właśnie robię.
maniek.s
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 06.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek.s » 19.06.2016 14:11

marcin_nr napisał(a):Czyli mam rozumieć jak zabiorę ze sobą euro wymienione w Polsce np. 1000 E i będę chciała e ponownie wymienić już w Chorwacji na kuny to mam ok. 7 500 kun? A wymieniając równowartość tych euro w Polsce, czyli 4540 zl na kuny wychodzi kwota podobna bo ok. 7 500 kun. Więc jest to chyba nie opłacalne. Czy dobrze to rozumiem?

A druga sprawa to nie czaje czemu lepiej wziąć euro na cały pobyt skoro oni mają jeszcze swoją walute a to zawsze chyba bardziej opłacalne?

Mam porównanie do zakopanego gdzie oscypek 1zł = 1 euro... lub fryzjer za 20 zł równa się 10 Euro...

Ze strony co podał FUX wynika że lepiej 4540 zabrać w złotówkach i wymienić na kuny przelicz 4540 X 1,68 = 7627,2 kun :D
marcin_nr
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 29.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_nr » 19.06.2016 14:21

To już tam 100 kun to też żaden wielki pieniądz, martwi mnie tylko to co napisałem wyżej, chyba lepiej mieć kuny i nimi płacić niż płacić w euro (patrz zakopane :)). Będę w Podstranie to w Splicie się jakby co mam nadzieje Polskie też wymieni?

Myślałem żeby wziać tyle kun z polski ile wiem ze na pewno wydam, a resztę w euro jakby co... Co o tym sądzicie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jaką walute zabrać ze sobą? - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone