Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

jaką walutę brać do BiH

Bośnia i Hercegowina to kraj, w którym obowiązują aż trzy języki urzędowe, czyli serbski, chorwacki i bośniacki. Państwo to nazywane jest Krainą w Kształcie Serca, ponieważ przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci właśnie taki kształt widać na mapie. Sahat Kula, czyli wieża zegarowa w Sarajewie, jest ostatnim zegarem w Europie, który pokazuje czas zgodnie z zegarem księżycowym.
hania731
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 29.03.2006
jaką walutę brać do BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania731 » 07.06.2006 13:42

Czy wystarczy mieć ze sobą euro i karty płatnicze?
krzysiekrz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiekrz » 07.06.2006 13:49

Będę jechał przez BiH do Dubrownika i nie zamierzam nic innego brać niż karty i ew. trochę euro. Jeśli jedziesz tam docelowo, to też nie brałbym nic innego. Euro zawsze wymienisz a i bankomat też się znajdzie.
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 07.06.2006 13:50

tak
Maciej Winiecki
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 31.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej Winiecki » 07.06.2006 14:25

W Hercegovinie oczywiście też kuny. Będąc w Mostarze tylko kunami płaciłem. Nie ma najmniejszego sensu szukania i wymieniania na marki. Pozdrawiam.
hania731
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania731 » 07.06.2006 17:40

Wielkie dzięki.
mirnie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirnie » 18.08.2006 20:04

oczewiscie karta allle zaryzykuje na połowie stacji bedą ściemniać że mają awarie czytnika i będą chciec gotówke..... miałem właśnie taki problem a poradziłem sobie w prosty sposób.......kiedy juz na którejś z kolei miły pan poinformował mnie że nie może karty przyjąc choć na szybie widniała naklejeczka wiza elektron i nie było info. iż jest nieczynna na kolejną stacje podjechałem grzecznie sprawdziłem iż naklejka wiza widnieje podszedłem do nie miłego pana machnęłem mu kartą przed nosem i poprosiłem o nalanie paliwa drugiego pana co mi grzecznie wykonano i zgodnie z moimi przewidywaniami awaria no karta ja pokazałem znaczek wiza-elektron na karcie i na szybie obok czytnika wruszyłem ramionamii jeszcze powiedziałem iż nie ma informacji o awarii a ja karte temu drugiemu panu pokazywałem przed nalaniem paliwa.... chcieli kase pewnie euro i o jakiś markach mówili ja poprosiłem żeby zadzwonili po policje to wyjasnimy i nagle problem zniknął burczeli pare minut hm ja im na odchodne powiedziałem ........jaja sobie robicie cwaniaczki......ale chyba nic nie zrozumieli i tak z uśmiechami na twarzach sie rozstaliśmy...

Powrót do Bośnia i Hercegowina - Bosna i Hercegovina



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone