Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaką trasa do Bratysławy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005
Jaką trasa do Bratysławy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 29.06.2010 19:40

Z góry przepraszam za taki temat, myślę, że z cała pewnością gdzieś coś się w tej materii pojawiło. Ale może przeoczyłem.
PYTANIE. Mamy nocleg w Bratysławie, jak tam najlepiej i bez większej wpadki dojechać ze wschodniej Polski, konkretnie z Lublina. Wiem, że dobrej drogi nie ma, ale jaki jest obecny stan dróg???
Czy pchać się na Barwinek i dalej drogą za Tatrami, czy na Kraków, potem na Chyżne, czy całkiem objechać i raczej na Andrychów, Żywiec.
Pytanie, czy ma ktoś w miarę świeże spostrzeżenia???

Pozdrawiam, Grzegorz i proszę o radę. :wink: :lol:
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 29.06.2010 19:55

Moim zdaniem jedz jak najwiecej PL,na Slowacji to policaje sie czepiaja o byle co,a w PL to sie zawsze grzecznie dogadasz...taka moja opinia...
tomekm67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 20.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekm67 » 29.06.2010 20:15

Ja przerabiam dokładnie odwrotny wariant, czyli jak najkrócej w PL. Kierunek na Rzeszów i Barwinek. Dalej Preszow, Poprad, Zilina, Bratysława
look
Grzegorz tak z ciekawości zapytam, jedziesz do Cro przez Bratysławę?
Pepe12345
zbanowany
Posty: 328
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pepe12345 » 29.06.2010 20:24

Zamość- Janów-Rzeszów-przed Wieliczką skręt na Dobczyce- Myślenice-Sułkowice-Sucha Beskidzka-Żywiec-Zwardoń. Dalej prosto na Bratysławę :)
Ostatnio edytowano 29.06.2010 20:29 przez Pepe12345, łącznie edytowano 2 razy
Pepe12345
zbanowany
Posty: 328
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pepe12345 » 29.06.2010 20:26

tomekm67 napisał(a):Ja przerabiam dokładnie odwrotny wariant, czyli jak najkrócej w PL. Kierunek na Rzeszów i Barwinek. Dalej Preszow, Poprad, Zilina, Bratysława
look
Grzegorz tak z ciekawości zapytam, jedziesz do Cro przez Bratysławę?


Ja tez podłączam się do pytania. Do Cro przecież z Lublina jest lepiej przez Barwinek. To że tak powiem trasa "naturalna" :)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 29.06.2010 23:04

W całej rozciągłości popieram tomkam67 :D
Jak najmniej przez Polskę.Trasa Rzeszów - Wieliczka to obecnie droga przez mękę :( Słowackie drogi nie są takie złe, do Bratysławy jest dość długi odcinek autostrady, a słowaccy "policaje" są trochę przez niektórych forumowiczów przereklamowani ... :D
Szerokiej drogi :papa:
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 30.06.2010 10:30

Tak się składa, że tym razem jadę nie do Cro, ale do Toskanii, dlatego ta droga. Chociaż powiem, że do Cro jeździłem również tą trasą, jakoś lubię jechać przez austryjackie autostrady. Ostatnio to jest trzy lata temu jechałem tą właśnie trasą do Cro, a wracałem przez Budapeszt. Zmieniać też przyjemnie. Ciekawy jestem, czy w tym czasie podciągneli autostrady w Słowacji.

Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2010 19:10

Grzegorz Ćwik napisał(a):Z góry przepraszam za taki temat, myślę, że z cała pewnością gdzieś coś się w tej materii pojawiło. Ale może przeoczyłem.....


Grzegorz, nie przepraszaj :lol: ...zawsze możesz się zrewanżować innym jak śmignąć po ....Indonezji :wink: :lol:
forum/viewtopic.php?t=21298&postdays=0&postorder=asc&start=0


Pozdrav

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone