Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 13.07.2018 13:45

madziaimaciek napisał(a):Witam, posiadam nawigację Lark FreeBird 43.1. Kiedyś kupiłem ją w okazyjne cenie, pytanie czy orientujecie się czy można wgrać do niej jakieś akualizacje.?w środku wgrana mapamap top PL2010Q1. I czy można zamiast tej nawigacji wgrać jakąś inną np. darmowa


Do tego typu urządzeń, kupowanych lata temu za jakieś 2 stówy, można wgrywać prawie wszystko

Ja w podobnym Larku czy innym GoClever miałem jakąś AM. Nie namawiam ale większość ludzi co mają o tym pojęcie może wgrać Ci ją za darmo ...
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 13.07.2018 14:00

piotrulex napisał(a):Do tego typu urządzeń, kupowanych lata temu za jakieś 2 stówy, można wgrywać prawie wszystko

Ja w podobnym Larku czy innym GoClever miałem jakąś AM. Nie namawiam ale większość ludzi co mają o tym pojęcie może wgrać Ci ją za darmo ...


Świetne rady :mrgreen: Dziękujemy :hut:

Kwestią zasadniczą jest pamięć urządzenia i ew. bateria. Stare nawigacje miały niewielką pamięć i brak slotu na kartę by móc ją powiększyć. W tym modelu chyba jest. Jeżeli tak to jaką kartę obsłuży. Obecne mapy sporo "ważą" dlatego bez karty ciężko będzie wgrać większość ilość map. Sprawna bateria nie jest koniecznie potrzebna jeżeli navi będzie cały czas podpięta do zasilania. Sądzę, że wystarczy tylko znaleźć biegłą osobę jeżeli nie chcesz lub nie umiesz tego zrobić sam . :papa:
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 13.07.2018 15:28

bluesman napisał(a):
piotrulex napisał(a):Do tego typu urządzeń, kupowanych lata temu za jakieś 2 stówy, można wgrywać prawie wszystko

Ja w podobnym Larku czy innym GoClever miałem jakąś AM. Nie namawiam ale większość ludzi co mają o tym pojęcie może wgrać Ci ją za darmo ...


Świetne rady :mrgreen: Dziękujemy :hut:

Kwestią zasadniczą jest pamięć urządzenia i ew. bateria. Stare nawigacje miały niewielką pamięć i brak slotu na kartę by móc ją powiększyć. W tym modelu chyba jest. Jeżeli tak to jaką kartę obsłuży. Obecne mapy sporo "ważą" dlatego bez karty ciężko będzie wgrać większość ilość map. Sprawna bateria nie jest koniecznie potrzebna jeżeli navi będzie cały czas podpięta do zasilania. Sądzę, że wystarczy tylko znaleźć biegłą osobę jeżeli nie chcesz lub nie umiesz tego zrobić sam . :papa:


Tak na szybko - folder z mapą skopiuj na kartę sd i ustaw ścieżkę nawigacji (w ustawieniach larka) - powinno hulać , np. Igo8 - nawigacja na wince - Polska, Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja, Węgry, Słowacja, BiH , mapyQ1 2018

http://catshare.net/uHu5K2T73MHYmLIl .
Jeżeli pojawi się problem pisz o objawach - czy to tutaj , czy priv :papa:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 13.07.2018 15:51

Ja do siedmioletniego tomtoma bez slotu na karte i mającego tylko 2GB pamięci wgrałem sobie tylko to co do życia potrzebne. Mianowicie Polske, Czechy, Austrie, Słowenie i Cro :mrgreen:

Niestety tu nie jest to takie easy jak w poprzednim Larku. Dlatego zleciłem to komuś kto sie na tym zna. Koszt 50zl :oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 13.07.2018 16:04 przez sito_zabrze, łącznie edytowano 1 raz
czyrek
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 22.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyrek » 13.07.2018 15:52

AutoMapa, jest Ok, koszt na tydzień 13 PLN
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 13.07.2018 16:22

sito_zabrze napisał(a):Ja do siedmioletniego tomtoma bez slotu na karte i mającego tylko 2GB pamięci wgrałem sobie tylko to co do życia potrzebne. Mianowicie Polske, Czechy, Austrie, Słowenie i Cro :mrgreen:

Niestety tu nie jest to takie easy jak w poprzednim Larku. Dlatego zleciłem to komuś kto sie na tym zna. Koszt 50zl :oczko_usmiech:


Do podobnego tom toma xl canada 310 2GB wgrałem nie bez pewnego problemu mapy z 2017r ;) instrukcja wraz z linkami do plików jest na youtube
siwyyy77
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 12.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) siwyyy77 » 14.07.2018 00:34

Do tej pory jeździłem z AM i jako baza fotoradarów mi wystarczała :)
Obecnie używam tylko GM i yanosika do ostrzegania w PL.
Czego darmowego używać do ostrzegania, fotoradary i kontrole yanosik waze, z może czegoś innego, chodzi mi głównie o Słowację i Węgry...
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 14.07.2018 00:49

siwyyy77 napisał(a):Do tej pory jeździłem z AM i jako baza fotoradarów mi wystarczała :)
Obecnie używam tylko GM i yanosika do ostrzegania w PL.
Czego darmowego używać do ostrzegania, fotoradary i kontrole yanosik waze, z może czegoś innego, chodzi mi głównie o Słowację i Węgry...


Ja w PL i poza używam Waze

https://www.waze.com/pl/livemap
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 14.07.2018 14:05

benito5 napisał(a):
bluesman napisał(a):
piotrulex napisał(a):Do tego typu urządzeń, kupowanych lata temu za jakieś 2 stówy, można wgrywać prawie wszystko

Ja w podobnym Larku czy innym GoClever miałem jakąś AM. Nie namawiam ale większość ludzi co mają o tym pojęcie może wgrać Ci ją za darmo ...


Świetne rady :mrgreen: Dziękujemy :hut:

Kwestią zasadniczą jest pamięć urządzenia i ew. bateria. Stare nawigacje miały niewielką pamięć i brak slotu na kartę by móc ją powiększyć. W tym modelu chyba jest. Jeżeli tak to jaką kartę obsłuży. Obecne mapy sporo "ważą" dlatego bez karty ciężko będzie wgrać większość ilość map. Sprawna bateria nie jest koniecznie potrzebna jeżeli navi będzie cały czas podpięta do zasilania. Sądzę, że wystarczy tylko znaleźć biegłą osobę jeżeli nie chcesz lub nie umiesz tego zrobić sam . :papa:


Tak na szybko - folder z mapą skopiuj na kartę sd i ustaw ścieżkę nawigacji (w ustawieniach larka) - powinno hulać , np. Igo8 - nawigacja na wince - Polska, Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja, Węgry, Słowacja, BiH , mapyQ1 2018

http://catshare.net/uHu5K2T73MHYmLIl .
Jeżeli pojawi się problem pisz o objawach - czy to tutaj , czy priv :papa:

Ok, dziękuje
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 14.07.2018 14:10

Ja od paru dobrych lat używam Modecoma MX3. Aktualizuję sobie sam AutoMapę.
Teraz sprzedają za śmieszne pieniądze TomTomy z dożywotnią aktualizacją. Kolega takową posiada. Polecam
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3433
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 15.07.2018 09:21

Pytanie do odwiedzających BiH. Jaki macie pokrycie map i sygnał GPS. W Sarajewie np. wielokrotnie moje navi /Modecom SX/ traciło sygnał z satelity. Jakiego dostawcę map polecacie?
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 15.07.2018 09:31

damianisko5 napisał(a):Pytanie do odwiedzających BiH. Jaki macie pokrycie map i sygnał GPS. W Sarajewie np. wielokrotnie moje navi /Modecom SX/ traciło sygnał z satelity. Jakiego dostawcę map polecacie?


Z własnego doświadczenia (rok temu korzystałem w BiH i od tej pory każdemu polecam) igo i mapy here .
Ostatnio edytowano 15.07.2018 10:24 przez benito5, łącznie edytowano 2 razy
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 15.07.2018 09:47

Modecom MX3+ Automapa. W BiH - Medjugorje oraz Mostar. Bezbłędnie i bez straty sygnału.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3433
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 15.07.2018 09:55

Dodam - korzystam z map Navteg i Igo. Drogi główne BiH ok, ale to wspomniane Sarajewo to cieniutko.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 15.07.2018 10:25

damianisko5 napisał(a):Dodam - korzystam z map Navteg i Igo. Drogi główne BiH ok, ale to wspomniane Sarajewo to cieniutko.


Modecom SX7.1 + IGO mapy here - trasa od Banja Luka , Jajce (i okolice), Jablanica (i okolice) Mostar (i okolice) - Cro bez żadnej "zwiechy"
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone