Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2018 09:42

Rysio - Ja mam taki.
Dobrze trzyma się kratki, nie wylatuje (trzeba sporej siły aby rozszerzyć uchwyt do kratki, jest na jakiejś sprężynie) , uchwyt trzymający telefon zaciska się pod ciężarem telefonu ( trochę dzwoni jak nie ma w nim telefonu).
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 14.06.2018 09:47

Rysio napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):
W tamtym roku też jechałem z telefonem na kratce nawiewu, ...


Masz jakiś namiar na sprawdzony uchwyt do kratki, bo sam mam 2 ale oba do d... :evil:


Na Aliexpress kupiłem, koszt około 3$ i roku śmiga na kratce i najmniejszego problemu z nim nie mam, spełnia swoją rolę. Link niestety nieaktywny ale wysyłam Ci na priv od innego sprzedawcy. Chyba, że zależy Ci na czasie to na allegro trzeba czegoś poszukać...
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 14.06.2018 09:50

Ja z kolei używam takiego Stabilnie trzymał zarówno Samsunga A5, jak i teraz S8.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 14.06.2018 09:51

szaki17 napisał(a):Rysio - Ja mam taki.

Również polecam :)
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 14.06.2018 10:08

Ja mam uchwyt który w szczelnie od cd w radiu się montuje. Dla mnie super.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 14.06.2018 10:21

Po wielu, wielu latach jazdy na GM tym razem towarzyszyć mi będzie TomTom.
Taka nawigacja fabrycznie znajduje się w naszym nowym nabytku i posiada funkcję traffic po udostępnieniu do auta neta z telefonu.
jak się nie sprawdzi to przełączę na Android Auto i polecę na GM. Mimo wszystko po testach TT daje radę
Ktoś doświadczenia z TT ma?
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 14.06.2018 10:25

maxredaktor napisał(a):Ja z kolei używam takiego Stabilnie trzymał zarówno Samsunga A5, jak i teraz S8.


Tylko w tym wypadku musisz chyba jakąś blaszkę do telefonu (lub etui) przyklejać.

rufus295 napisał(a):Ja mam uchwyt który w szczelnie od cd w radiu się montuje. Dla mnie super.


Też mnie ciekawiło to rozwiązanie z obawy o kratki nawiewu (krążyły opinie że się łamią) ale na razie nic się z nimi nie dzieje.
emerel
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 14.07.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) emerel » 14.06.2018 10:44

toomas napisał(a):O widzisz....a ja myślałem że to ja coś knoce a to u innych też tak jest ze po wyslaniu na telefon jest inna trasa....

Wstawiaj punkty pośrednie, im gęściej, tym większa pewność, że Google nie dopasuje trasy po swojemu. Samo przesunięcie myszką punktu trasy w inne miejsce nie spowoduje, że zostanie to zapamiętane i po udostępnieniu inni zobaczą to samo, musi być widoczny punkt pośredni (do 10 bodajże).
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 14.06.2018 12:16

Lechoo napisał(a):
szaki17 napisał(a):Rysio - Ja mam taki.

Również polecam :)

Wygląda przyzwoicie - zamówiłem :) Dzięki wszystkim za odzew :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2018 12:28

Garo&Justa napisał(a):Po wielu, wielu latach jazdy na GM tym razem towarzyszyć mi będzie TomTom.

Ktoś doświadczenia z TT ma?

Ja korzystam, fajny program, prowadzi tam gdzie chcę, trafic działa no i ostrzega przed fotoradarami czego nie ma w GM.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2018 12:42

Apropo fotoradarów, jaką aplikacja najlepiej się sprawdzi w drodze do CRO? w sensie że ma największą i najbardziej aktualna bazę fotoradarów które możemy napotkać w Czechach, Austrii lub Słowenii?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2018 12:51

SimonNysa napisał(a):Apropo fotoradarów, jaką aplikacja najlepiej się sprawdzi w drodze do CRO? w sensie że ma największą i najbardziej aktualna bazę fotoradarów które możemy napotkać w Czechach, Austrii lub Słowenii?


IMHO Sygic, Waze, TomTom (bo tych używałem w przeszłości).
W Austrii aplikacja nie może być ustawiona na pokazywanie fotoradarów a na "inne zagrożenia".
P405
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) P405 » 14.06.2018 13:00

Tomtom go daję radę od paru lat. Coś ala nasz Yanosik jest CamSam plus.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 14.06.2018 13:27

yabko napisał(a):to samo zauważyłem jak wysyłam mapę na telefon, w kompie ustawiona bez autostrad na telefonie całkiem inna mapa. Wujek Google coś psoci, muszę napisać do nich w tej sprawie :)

faktycznie, pod podanym linkiem:
- na tablecie wyświetla trasę kontynuowaną drogą płatną
- na laptopie wyświetla trasę kontynuowaną drogą bez opłat (tak jak na zdjęciu)

... i teraz wszyscy powinni s#@^ w gacie ponieważ nie do końca wiadomo co autor wpisu chciał pokazać a co przeglądarka wyświetliła :wink: :lol:
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 14.06.2018 13:43

szaki17 napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Po wielu, wielu latach jazdy na GM tym razem towarzyszyć mi będzie TomTom.

Ktoś doświadczenia z TT ma?

Ja korzystam, fajny program, prowadzi tam gdzie chcę, trafic działa no i ostrzega przed fotoradarami czego nie ma w GM.


A wcześniej pisałeś, że "IGO nr One"... :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone