Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
matiz21
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 14.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) matiz21 » 21.08.2017 13:38

Dzięki za wskazówkę, nie wiedziałem o opcji pomijania tras o gorszych klasach. Wcześniej zawsze korzystałem z wersji na WIN CE i trasa Szybka zawsze była zgodna z oczekiwaniami i byłem zadowolony ogólnie z AM.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 21.08.2017 14:41

Taką długą trasę to zawsze lepiej sobie przygotować na komputerze i zapisaną wrzucić w urządzenie. Spokojnie sobie wtedy ustalam trasę taką jak ja chcę, a nie sama AM. Poza tym w razie czego zawsze mogę wczytać na nowo trasę z pliku na karcie. A miałem już taki przypadek gdy urządzenie się zawiesiło i musiałem robić restart.
Co do samej mapy to zawsze trzeba przestudiować jej ustawienia. Ja gdy wgram nową wersję to jeżdżę z nią jakiś czas(nawet dookoła komina na znanych trasach), żeby zaobserwować jej zachowania i ewentualnie coś pozmieniać.
luk202
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 31.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk202 » 21.08.2017 15:48

Po kraju generalnie korzystam z here, natomiast do Chorwacji zabrałem AM na 7". Jedno co mnie przekonuje to przejrzysty asystent pasa ruchu, którego brak mi w here, natomiast jak się dwa razy zwiesił w najmniej odpowiednim momencie to już nie było tak wesoło.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.08.2017 08:24

Yanush napisał(a):Walp, jesteś świadomy ograniczeń w wersji na andka w porównaniu do WinCE?

Yanush, jak już pisałem, nie jestem świadomy. Zdradzisz te ograniczenia :?:

Do wyjazdu 9 dni, może się jeszcze nawrócę. :)
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 22.08.2017 12:39

Może źle się wyraziłem.. powinienem napisać niedogodność, jedna jaka mnie zraziła to ta, że po wygaśnięciu licencji odmawia współpracy (czytaj: nie działa :evil:), na WinCE ne ma problema, działa nadal...
walp, nie przejmuj się, wyznaczaj trasę (-y) i w drogę :papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.08.2017 12:54

Yanush napisał(a):Może źle się wyraziłem.. powinienem napisać niedogodność, jedna jaka mnie zraziła to ta, że po wygaśnięciu licencji odmawia współpracy (czytaj: nie działa :evil:), na WinCE ne ma problema, działa nadal...

O tym wiem, ale mam to pod kontrolą i w czasie wyjazdu licencja nie wygaśnie. :wink:
Yanush napisał(a):walp, nie przejmuj się, wyznaczaj trasę (-y) i w drogę :papa:

Trasy już wyznaczone, teraz z nudów wytyczam drogi alternatywne, no i oczywiście objazdy. :mrgreen:
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 28.08.2017 11:51

Ja obsłużyłem Chorwację TAM/Z na Waze z online. Nie miałem żadnych większych problemów poza omijaniem Ptuja (tutaj jechałem tylko według znaków pionowych :-), bo Waze kierowała na jakieś "dziwne" uliczki pomimo przejazdu nocnego bez korków).

Z uwagi na przejazd mieszany (CZ oraz SLO - bez opłat) oraz A/CRO (opłaty) trasy wyznaczałem w zasadzie od/do granicy danego państwa.

Z mojej strony nie mam zastrzeżeń do Waze. Żona kontrolnie wrzucała co jakiś czas GM i nie było żadnych przekłamań w omijaniu korków itp.
marmos
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmos » 28.08.2017 23:14

Ile zjadło neta?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.08.2017 07:54

Jak polecałem darmową, offline Be-on road (jest na Google Play), tak teraz po aktualizacji nie bardzo, navi została skaszaniona, trudno o zapis, często nie reaguje na wprowadzanie pkt pośrednich, zmiany początku i końca, nie ma opcji odwrócenia trasy i wiele innego dziadostwa, choć mapy są bdb ale jak wprowadzi się tylko docelowy punkt.
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 29.08.2017 08:15

Witam wszystkich za niedługo wyjazd planuje jechac na Google maps ponieważ mam w abonamencie 4.7 giga transferu w UNI moje pytanie czy powinno to wystarczyć na jazdę w dwie strony? I jaka nawigacje offline w razie czego wziasc ? Dodam ze mam wyznaczone punkty dokładnie stacje z LPG na trasie na podstawie współrzednych geograficznych wiec potrzebna navi w która można je wklepac 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2017 10:02

radzio327 napisał(a):Witam wszystkich za niedługo wyjazd planuje jechac na Google maps ponieważ mam w abonamencie 4.7 giga transferu w UNI moje pytanie czy powinno to wystarczyć na jazdę w dwie strony? I jaka nawigacje offline w razie czego wziasc ? Dodam ze mam wyznaczone punkty dokładnie stacje z LPG na trasie na podstawie współrzednych geograficznych wiec potrzebna navi w która można je wklepac 8)


Mój telefon przez ponad 2 tygodnie był online i nawet 0,5 G nie zeszło. Oczywiście należy ustawić aktualizacje tylko przez wifi. Powyższe nie dotyczy krajów spoza UE. W Bośni koszty są bardzo wysokie.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.08.2017 10:11

bigredone napisał(a):
radzio327 napisał(a):Witam wszystkich za niedługo wyjazd planuje jechac na Google maps ponieważ mam w abonamencie 4.7 giga transferu w UNI moje pytanie czy powinno to wystarczyć na jazdę w dwie strony? I jaka nawigacje offline w razie czego wziasc ? Dodam ze mam wyznaczone punkty dokładnie stacje z LPG na trasie na podstawie współrzednych geograficznych wiec potrzebna navi w która można je wklepac 8)


Mój telefon przez ponad 2 tygodnie był online i nawet 0,5 G nie zeszło. Oczywiście należy ustawić aktualizacje tylko przez wifi. Powyższe nie dotyczy krajów spoza UE. W Bośni koszty są bardzo wysokie.

Przez wi-fi nie ma kosztów, a tutaj chyba chodzi o pakiet internetowy w ramach abonamentu. Poza tym, podczas jazdy nie mamy najczęściej dostępu po wi-fi. Chyba, że czegoś nie rozumiem, to proszę o wyjaśnienie, bo za dwa dni ruszam w drogę. :wink:
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 29.08.2017 10:20

BiH to mało powiedziane że koszty są wysokie. To moja oferta po przekroczeniu granicy BiH:

Play wita w Bosni i Hercegowinie. Koszty polaczen: do Polski - 5 zl/min, lokalnie - 7 zl/min, polaczenie przychodzace - 1 zl/min. Koszt SMS - 1 zl, MMS - 2 zl. Koszt transmisji danych: 1,81 zl/100 kB (taryf. co 100 kB). Ceny sa z VAT. Wyslij bezplatny SMS o tresci '1' na nr 115, aby dostac wiecej informacji o roamingu.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 29.08.2017 10:31

walp napisał(a):
bigredone napisał(a):
radzio327 napisał(a):Witam wszystkich za niedługo wyjazd planuje jechac na Google maps ponieważ mam w abonamencie 4.7 giga transferu w UNI moje pytanie czy powinno to wystarczyć na jazdę w dwie strony? I jaka nawigacje offline w razie czego wziasc ? Dodam ze mam wyznaczone punkty dokładnie stacje z LPG na trasie na podstawie współrzednych geograficznych wiec potrzebna navi w która można je wklepac 8)


Mój telefon przez ponad 2 tygodnie był online i nawet 0,5 G nie zeszło. Oczywiście należy ustawić aktualizacje tylko przez wifi. Powyższe nie dotyczy krajów spoza UE. W Bośni koszty są bardzo wysokie.

Przez wi-fi nie ma kosztów, a tutaj chyba chodzi o pakiet internetowy w ramach abonamentu. Poza tym, podczas jazdy nie mamy najczęściej dostępu po wi-fi. Chyba, że czegoś nie rozumiem, to proszę o wyjaśnienie, bo za dwa dni ruszam w drogę. :wink:

Nawigacja pracuje online - pakiet danych.
Należy ustawić dla aplikacji aktualizację tylko przez wi fi aby wyeliminować pobieranie z pakietu danych.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.08.2017 10:44

endryu napisał(a):Nawigacja pracuje online - pakiet danych.
Należy ustawić dla aplikacji aktualizację tylko przez wi fi aby wyeliminować pobieranie z pakietu danych.

No tak, tylko jak jadę np. z włączoną opcją Traffic LiveDrive, to muszę mieć pobieranie z pakietu danych, aby to funkcjonowało.
Jeśli wyeliminuję pobieranie z pakietu danych, to w czasie jazdy, kiedy nie będę w zasięgu sieci wi-fi, nie będę miał aktualnych danych np. o utrudnieniach w ruchu.

Pytanie zadane przez radzio327:
radzio327 napisał(a):Witam wszystkich za niedługo wyjazd planuje jechac na Google maps ponieważ mam w abonamencie 4.7 giga transferu w UNI moje pytanie czy powinno to wystarczyć na jazdę w dwie strony?

tak właśnie odebrałem, że pyta on czy starczy transferu na jazdę z nawigacją online.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone