Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2017 12:31

Zaletą Waze jest duża dokładność w ostrzeganiu przed zdarzeniami, policją i radarami, których nie widzi Here czy google maps. Wadą jest zawieszanie się programu, który trzeba zrestartować co jakiś czas.
robberto
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 02.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robberto » 04.08.2017 12:45

robertos75 napisał(a):a możesz mi napisać jaki koszt ,za połączenie z netem .bo z tego co widziałem to stawki za połączenia w orange na internet za granicą są dosyć wysokie

Nie jestem w stanie podać kosztów samych połączeń map bo przez 12 dni korzystałem z internetu na każdy możliwy sposób (mapy, przeglądarka, poczta, komunikator, nawet youtube) a i tak przy łącznym zużyciu poniżej 2 GB nie przekroczyłem pakietu jaki mam w abonamencie i każde połączenie z tych dni mam oznaczone jako darmowe.
Sugerując się wskazaniami Windowsa na komórce same mapy zużyły chyba jakieś 200-300 MB więc ile to może być, ze 20 zł ? A przykładowo w nju na kartę jest 9 giga za 9 zł, w orange na kartę widzę też coś podobnego.
Poza tym przy kosztach całej wycieczki gdzie za przejechanie tych prawie 3 tys. km na samo paliwo dałem ponad 1,2 tys. zł to by mi się nawet nie chciało liczyć kosztów tych map...

A i trzeba jeszcze pamiętać, że nawigacja online może mieć wiedzę o korkach po drodze, niedostępną dla jakiegokolwiek offline. Nie posądzałem o to Here na Windowsie 10 (mimo, że online) ale najwyraźniej właśnie dzięki stałemu połączeniu nie utknąłem w największych korkach na autostradowej obwodnicy Budapesztu (weekend z F1 na Hungaroringu).
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 04.08.2017 13:14

bigredone napisał(a):Zaletą Waze jest duża dokładność w ostrzeganiu przed zdarzeniami, policją i radarami, których nie widzi Here czy google maps. Wadą jest zawieszanie się programu, który trzeba zrestartować co jakiś czas.


Właśnie testuję Waze lokalnie przed wyjazdem do Cro. Na razie jest OK, ostrzega na bieżąco przed ww., co jest również zależne od aktywności innych Wazerów. Jednak nie działa na odległych trasach. Trzeba podzielić przejazd na kilka krótszych odcinków - np. po 500 km lub mniej. Gdzieś czytałem dyskusję z twórcą Waze na ten temat. Nie daje rady z dużą ilością zakrętów na trasie :D

Poza tym uważajcie, bo Waze nie jest dozwolona np. w Austrii, z uwagi na ostrzeżenia o policji i radarach :!:
misiorwroc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 23.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiorwroc » 14.08.2017 11:06

Ja z kolei do Cro i z powrotem jechałem na TT Go.
Trasę miałem już ustawioną przed wyjazdem - tu świetną sprawą jest możliwość zaplanowania na kompie i synchro z telefonem.
Net włączałem czasem, w celu pobrania aktualnych danych o korkach itp. Wydaje mi się że to działa, ponieważ kilka razy navi zaproponowała trasę alternatywną do wytyczonej, która miała być szybsza. Jedyny zonk - dane o ruchu nie działają w Cro.
Natomiast co mnie zdziwiło - ostrzegała przed fotoradarami na autostradzie słowackiej - ale szczerze mówiąc nie byłem w stanie ich dostrzec...
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 14.08.2017 20:21

W pełni zgadzam się z Kolegą. TT Go (u mnie już stary 5000 ze stałym poł. z internetem) testowałem już od 3 lat i w tym roku także mnie poprowadzi. Jako "zapas" mam testowany w lokalnym ruchu Waze ale to nie to. Podstawą będzie Tomek a Waze (albo inny Google Maps) tylko jako wsparcie w razie "W". Mam jeszcze navi pokładowe ale nie lubię jej choć (szczególnie w starej EU) i w miastach spokojnie daje radę.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 15.08.2017 21:37

Potrzebuję opinii specjalistów:
https://www.skapiec.pl/site/cat/44/comp ... #from49250
http://oautach.pl/test-nawigacji-navitel-e700/

Ewentualnie coś innego w rozsądnej kasie.

Dziękuję. :oczko_usmiech:
smerf
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 20.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) smerf » 15.08.2017 22:39

zbartek napisał(a):Jaką polecacie zainstalować nawigację na Smartphona z androidem?

Ja osobiście w telefonie z Androidem posiadam AutoMapę z Hołkiem na całą Europę i jak na razie testowana tylko Polska i Niemcy było ,ok.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 15.08.2017 23:21

anakin napisał(a):Potrzebuję opinii specjalistów:
https://www.skapiec.pl/site/cat/44/comp ... #from49250
http://oautach.pl/test-nawigacji-navitel-e700/

Ewentualnie coś innego w rozsądnej kasie.

Dziękuję. :oczko_usmiech:


Jeżeli musi być 7 cali, to Vordon jest ok, do tego Automapa (chociaż wbudowane OpenStreetMap nie są złe). Minusy - brak bluetooth, brak Wi-fi, brak slotu na kartę sim.

Navitela tak, ale tego: https://www.oleole.pl/nawigacja-samocho ... u-lt.bhtml
Ma wszytko (wi-fi, slot na kartę SIM - zawsze w sieci), jest na androidzie, więc programów nawigacyjnych do wyboru jest trochę, jeżeli nie spodoba Ci się wbudowany - można sobie sprawdzać korki w necie etc. Nie wiem jakie masz priorytety i wymagania, ale takie all-in-one za tę cenę to dobra inwestycja.

Jeżdżę sporo, ponad 30 tys. km/rok i niedawno pożegnałem bez żalu klasyczne nawigacje,dobry smartfon + google maps + automapa i nie potrzeba niczego więcej. Mapy googlowskie ładujesz do użytku offline, do tego 2 GB netu w całej UE/ miesiąc i można jechać.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2017 09:57

anakin napisał(a):Potrzebuję opinii specjalistów:
https://www.skapiec.pl/site/cat/44/comp ... #from49250
http://oautach.pl/test-nawigacji-navitel-e700/

Ewentualnie coś innego w rozsądnej kasie.

Dziękuję. :oczko_usmiech:

Z twoich propozycji to Navitel jest lepszy.
Lepszy procesor 800 MHz, Vordon ma 468MHz, co przy dzisiejszych programach nawigacyjnych jest już trochę mało.
Pamięć RAM też większa 256 RAM a nie 128 w Vordonie.
Navitel ma slot na kartę pamięci , Vordon nie ma .
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 16.08.2017 10:55

Dzięki za pomoc.. :D
matiz21
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 14.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) matiz21 » 21.08.2017 11:10

Od siebie mogę dodać, że jechałem z AutoMapa na androidzie z najnowszymi mapami. Nie jestem z niej do końca zadowolony ponieważ zdarzało jej się prowadzić momentami takimi drogami, że ciężko byłoby się minąć z drugim samochodem. Po drugie czas dotarcia do celu był sporo zawyżony. Dlatego też w drodze powrotnej postawiłem na Waze, z którego miałem okazje korzystać wcześniej na krótszych odcinkach. Trasy do Polski wyznaczyć nie chciał ale gdy wskazywałem krótsze odcinki to sprawdzał się doskonale. Ewentualnie zastępowałem chwilowo Waze przez Google Maps + Blitzer.de aby mieć wgląd na fotoradary, choć sam Waze wg mojej opinii sprawdzał się najlepiej.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 21.08.2017 11:27

Automapę się konfiguruje. Można w niej ustawić typy dróg jakie mają być pomijane.
Ja innej navi nie widzę poza AM.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.08.2017 11:50

matiz21 napisał(a):Nie jestem z niej do końca zadowolony ponieważ zdarzało jej się prowadzić momentami takimi drogami, że ciężko byłoby się minąć z drugim samochodem. Po drugie czas dotarcia do celu był sporo zawyżony.

Dokładnie tak, jak pisze Yanush. Warto skorzystać z opcji: "Pomijaj drogi o klasie ... (i gorsze)".
Z AM jeżdżę od wielu lat i nie miałem nigdy takiego przypadku. Jedyna zmiana w tym roku, będzie taka, że będę jechał z wersją na Androida, a nie jak dotąd na Win CE.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 21.08.2017 13:33

Walp, jesteś świadomy ograniczeń w wersji na andka w porównaniu do WinCE?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.08.2017 13:36

Na razie testuję na naszych drogach i szczerze mówiąc nie zauważyłem ograniczeń.
Czego brakuje w wersji na Androida?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone