Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elpojo
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 26.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elpojo » 20.06.2017 11:57

Dla szukających nawigacji offline szczerze polecam Sygnic. Świeżo przetestowana w drodze do i z Cro.
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 20.06.2017 12:02

Chyba Sygic...
Też polecam, jest świetna
woytheck
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 15.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) woytheck » 20.06.2017 20:59

ja z czystym sumieniem polecam TomTom GO :)
GrandeCzewa
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 20.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrandeCzewa » 20.06.2017 21:05

Osobiście korzystam z Google Maps w trybie offline. Wbrew pozorom obszary południowej Polski, Słowacja, Węgry i Chorwacja nie zajmują bardzo dużo miejsca.
woytheck
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 15.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) woytheck » 20.06.2017 21:06

jaki obszar można wrzucić na telefon?
andy13
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 22.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy13 » 20.06.2017 21:16

w ubiegłym roku na całej trasie do i z cro (a szczególnie do, kiedy zamknięty został sv. Rok i trzeba było objeżdżać przez Gracac i okolice) używałem googleMaps online - transfer, jaki zużyłem to 200Mb, dziś, kiedy zmiany w roamingu już stały się faktem - tylko googleMaps online. Oczywiście nie ma tak dobrego asystenta pasa, jak nawigacje z prawdziwego zdarzenia, ale bieżąca sytuacja na drodze, szczególnie gdy wielu użytkowników - nie do przecenienia.
GrandeCzewa
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 20.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrandeCzewa » 20.06.2017 21:36

woytheck napisał(a):jaki obszar można wrzucić na telefon?


Aplikacja pokazuje Ci prostokącik z maksymalnym jednorazowym obszarem do pobrania z informacją że obszar zajmuje ok 1200 MB, cała polska to ok 4 fragmenty. W praktyce mapy zajmują dużo mniej, u mnie np:

Chorwacja - 306 MB
Słowacja - 517 MB
Węgry - 374 MB

Obszar do ściągnięcia ograniczony jest tylko pamięcią w Twoim telefonie.
AniaAn
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 19.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaAn » 22.06.2017 18:19

andy13 napisał(a):w ubiegłym roku na całej trasie do i z cro (a szczególnie do, kiedy zamknięty został sv. Rok i trzeba było objeżdżać przez Gracac i okolice) używałem googleMaps online - transfer, jaki zużyłem to 200Mb, dziś, kiedy zmiany w roamingu już stały się faktem - tylko googleMaps online. Oczywiście nie ma tak dobrego asystenta pasa, jak nawigacje z prawdziwego zdarzenia, ale bieżąca sytuacja na drodze, szczególnie gdy wielu użytkowników - nie do przecenienia.



W tym i ubiegłym roku google maps offline. W pierwszą stronę ponieważ był wypadek pod Graz przeszliśmy w online i na pewno dużo nie pobrało, bo mapy już były ściągnięte w Łodzi do off. Łączny koszt wszystkich rozmów i MB to było +30zł do rachunku a teraz po zmianach będzie można śmigać online - tylko wtedy bateria szybciej leci.....
woytheck
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 15.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) woytheck » 22.06.2017 21:14

AniaAn napisał(a):
andy13 napisał(a):w ubiegłym roku na całej trasie do i z cro (a szczególnie do, kiedy zamknięty został sv. Rok i trzeba było objeżdżać przez Gracac i okolice) używałem googleMaps online - transfer, jaki zużyłem to 200Mb, dziś, kiedy zmiany w roamingu już stały się faktem - tylko googleMaps online. Oczywiście nie ma tak dobrego asystenta pasa, jak nawigacje z prawdziwego zdarzenia, ale bieżąca sytuacja na drodze, szczególnie gdy wielu użytkowników - nie do przecenienia.



W tym i ubiegłym roku google maps offline. W pierwszą stronę ponieważ był wypadek pod Graz przeszliśmy w online i na pewno dużo nie pobrało, bo mapy już były ściągnięte w Łodzi do off. Łączny koszt wszystkich rozmów i MB to było +30zł do rachunku a teraz po zmianach będzie można śmigać online - tylko wtedy bateria szybciej leci.....


od czego mamy ładowarki samochodowe :)
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 22.06.2017 21:47

Mam pytanko odnośnie Automapy... w jaki sposób przenosi się współrzędne z map wuja Gugla do Automapy?
Jakiś "przelicznik"/ kalkulator?
lexx
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 27.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lexx » 22.06.2017 21:52

A jakie współrzędne chcesz przenieść do AM?
Jeśli po prostu koordynaty określonego miejsca to wpisujesz je w opcji: MENU/PROWADŹ DO/PUNKT GPS
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 22.06.2017 22:01

No właśnie w tym problem, że nie bardzo się to zgadza..
Chodzi mi o to, że znalazłem sobie a mylpg.eu współrzędne stacji i gdy je wbijam w AM to zupełnie inne punkty znajduje..
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 22.06.2017 22:02

Yanush napisał(a):Mam pytanko odnośnie Automapy... w jaki sposób przenosi się współrzędne z map wuja Gugla do Automapy?
Jakiś "przelicznik"/ kalkulator?

Prowadź do/szukaj - next/przejdź do strony 2 - wprowadź punkt GPS.

Czy nie lepiej wyznaczyć sobie trasę na Targeo (która współpracuje z automapą) i załadować na kartę pamięci. Poprowadzi tak jak Ty miałeś ochotę.
lexx
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 27.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lexx » 22.06.2017 22:04

zmień format koordynatów. Jak już jesteś w oknie wpisywania danych to u dołu jest ikona z poziomymi liniami tam zmieniasz format. Dla google to pierwszy od dołu.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 22.06.2017 22:05

lexx napisał(a):zmień format koordynatów. Jak już jesteś w oknie wpisywania danych to u dołu jest ikona z poziomymi liniami tam zmieniasz format. Dla google to pierwszy od dołu.

WIELKIE dzięki, właśnie znalazłem...:
http://www.automapa.pl/pl/instrukcja/wy ... aficznych/

Są jeszcze inne 'narzędzia':
https://www.wspolrzedne-gps.pl/

http://vbest.com.pl/gps/?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone