Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
danoxxx
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) danoxxx » 20.06.2016 23:35

Postnapisał(a) szaki17 » 20.06.2016 15:12
Obrazek
Przygotowana już trasa do Cro, na mapach HERE :idea:

witam kolego bede własnie to trasą jechał od bratysławy do letenye pierwszy raz .Jakiej kategori jest ta trasa ,czy da sie spokojnie jechac ? Czy trzeba uwazac zeby w nas ktos nie wjechał :o ? chodzi mi czy jest pobocze i czy jest szeroka droga oznaczona pasami czy taka jak na slowacji bez pasa rozdzielajacego tzw totalna jazda bez trzymanki nie biore pod uwage na tej trasie oczywiscie kawałek autostrady gdzie da sie jechac normalnie a reszta to dla mnie własnie niewiadoma a niechciałbym narażac rodzinki
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.06.2016 10:32

Hmmm... jest to normalna droga jak tysiące km w Polsce, powiedzmy wojewódzka, są dobre odcinki i te gorsze, ale Węgrzy ciągle coś remontują więc jest coraz lepiej, uważać trzeba wszędzie, ale to raczej na "turystów", miejscowi jeżdżą ostrożnie i do znudzenia przepisowo. Ja jeżdżę tą trasą ze względu na mniejszy ruch TIR-ów a to one są "największą" (nie lubię jak taki kolos zasłania mi droge) przeszkodą na drodze przez Węgry, choć jadą szybko co ma swoje zalety szczególnie na ograniczeniach. Pas rozdzielający jest, i możesz naprawdę bezpiecznie i spokojnie jechać a jednocześnie odpocząć od autostrady. A całą trasę możesz przejechać w domu na Google Earth i zobaczyć czy ci odpowiada.
edit:możesz sobie darować środkowy odcinek pomiędzy Vaseverszeg-Zalaegerszeg i pojechać przez Szhombathely, lepsza droga.
:papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.06.2016 10:41

Mariusz_M napisał(a):
Fabryczna - zawsze gotowa, nigdy nie gubi sygnału, nie walają się kable w kabinie - i zaprowadzi do celu jak każda inna, bo wszystkie drogi prowadzą do.. skrzyżowania.

Po warunkiem że jej aktualizacja nie skończyła się np. w 2010 roku, bo wtedy nie znajdzie tego skrzyżowania :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.06.2016 10:44

anlama napisał(a):No moja here w smartfonie tej funkcji nie ma ...

Bo to jest darmówka, więc się nie dziw :idea:
shagi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 29.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shagi » 21.06.2016 11:21

Tez się zastanawiam nad HERE na androida. Zawsze była AM ale ona wykorzystuje bodajże i tak zagranicą mapy Hera więc po co płacić. Ma ktoś już większe doświadczenie w praktyce z HERE?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.06.2016 11:56

O programach na Androida więcej informacji znajdziesz tutaj.
danoxxx
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) danoxxx » 21.06.2016 12:09

szaki17 napisał(a):Hmmm... jest to normalna droga jak tysiące km w Polsce, powiedzmy wojewódzka, są dobre odcinki i te gorsze, ale Węgrzy ciągle coś remontują więc jest coraz lepiej, uważać trzeba wszędzie, ale to raczej na "turystów", miejscowi jeżdżą ostrożnie i do znudzenia przepisowo. Ja jeżdżę tą trasą ze względu na mniejszy ruch TIR-ów a to one są "największą" (nie lubię jak taki kolos zasłania mi droge) przeszkodą na drodze przez Węgry, choć jadą szybko co ma swoje zalety szczególnie na ograniczeniach. Pas rozdzielający jest, i możesz naprawdę bezpiecznie i spokojnie jechać a jednocześnie odpocząć od autostrady. A całą trasę możesz przejechać w domu na Google Earth i zobaczyć czy ci odpowiada.
edit:możesz sobie darować środkowy odcinek pomiędzy Vaseverszeg-Zalaegerszeg i pojechać przez Szhombathely, lepsza droga.
:papa:

Dzieki i oto mi właśnie chodziło .W ten piątek będę sie wybierał razem z Automapą zobaczymy jak Hołek mnie poprowadzi. :D :D :D :D
OlegK
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 24.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) OlegK » 21.06.2016 12:12

Jakiś czas temu kupiłem sobie navi TT model Via 135. Napewno nie jest to szczyt techniki i dizajny :) ale daje rade. Na plus zaliczam jej bezpłatne aktualizacje (4 razy w roku). http://www.skapiec.pl/site/cat/44/comp/4536702
Zastanawiałem się nad navi w telefonie ale zauważyłem, ze zdarza się, że gubi gps.

Nie wiem jak inne nawigacje ale tą trzeba pilnowac przy planowaniu trasy. Czasem jej wybory są kontrowersyjne.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.06.2016 12:47

OlegK napisał(a):
Nie wiem jak inne nawigacje ale tą trzeba pilnowac przy planowaniu trasy. Czasem jej wybory są kontrowersyjne.

A to jest normalne, bo zależy od wielu czynników na które nie mamy wpływu, np. dane o korkach, lub wybór trasy (szybka, łatwa, krótka itp) stad programy mają możliwość ustawienia tresy pod siebie poprzez pkt. VIA.
Dlatego ja swoją trasę ustawiam w kompie na dużym ekranie, a później kopiuję do nawigacji i mam wyznaczoną trasę taką jaką ja chcę a nie Hołek :lol:
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 21.06.2016 15:47

Oczywiście, tak jest najlepiej, robię to w programie mapowym, wyznaczam punkty, trasę, i jak jest dobrze wgrywam do urządzenia _ obecnie mam Garmin 2589LMT.
winters
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 27.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) winters » 12.05.2017 11:02

Witam
W tym roku pierwszy raz wyjeżdżam do Cro i mam pytanie o dobre mapy na Garmina, mam nuvi760 więc bardzo leciwa, no i już nieaktualna, bo na Polskę mam zainstalowaną UMP która moim zdaniem jest dużo lepsza niż City Navigator, szukam czegoś podobnego na Chorwację, słyszałem o AdriaRoute, ale od kilku lat ten sam numerek się wyświetla, więc nie wiem czy to aktualizowane jest, a nie kupię w ciemno jak się okaże że nie zgadza się z tym co znajdę na miejscu :) Może ma ktoś jakiś link skąd pobrać mapkę w stylu polskiego UMP, taka topograficzno drogowa mapa na garmina z routingiem :)
Pozdrawiam
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 12.05.2017 19:09

City Navigator Europe 2018.1 - ostatnia aktualizacja, doskonale pokrywa SLO, CRO, BiH i Czarnogórę, nie ma żadnego problemu. A Adria Route już chyba nie jest aktualizowana i nie warto wydawać na nią kasy. ( Obecnie Nuvi 2589 z dożywotnią aktualizacją , chodzi świetnie). Pozdrawiam jerzy26.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 13.05.2017 17:12

Widzę, że jest tu wiele osób korzystających z Garmina więc do nich moje zapytanie.

Kilka lat temu kupiłem Garmina Nuvi 1490LMT z dożywotnimi mapami, które aktualizuję raz lub dwa razy do roku.
Nawigację używam kilka razy w roku , tylko w trasie wpisując punkty docelowe np. Zwardoń (granica), potem Bratyslawa (z drogami płatnymi) Letenye – Goričan ( omiń drogi płatne) itd. Wszędzie miałem włączoną opcję " najkrótszy czas" .

Przy ustawieniu najkrótszy czas dojazdu z włączonymi drogami płatnymi dłuższą trasę przeważnie wytycza mi samymi autostradami mimo, że nie jest to najkrótszy czas dojazdu.
Przykład : byłem w Egerze na Węgrzech i przy najkrótszym czasie z włączonymi drogami płatnymi trasa do Krakowa planowana była w większości autostradami i tak naokoło, czas dojazdu grubo ponad 6 godzin, a przy włączeniu omiń drogi płatne wskazuje oczywiście inną trasę i czas przejazdu około godziny krótszy.

Czy to działa tak samo jak w Michelinie czyli trasa polecana przez Garmina , przy którym czas przejazdu nie jest najkrótszy ale zalecany ( mniej meczący) bo autostradami? 8O



Skoro wybrałem najkrótszy czas to powinna prowadzić mnie takimi drogami , którymi przejazd będzie najszybszy (czasowo) a więc drogami płatnymi i innymi ale czasowo najkrótszymi a tu tak nie jest.
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 13.05.2017 19:02

Trasę planuję na BaseCamp, podając punkty przez które chcę jechać, sprawdzam, często również na Google , planuję dzień i godzinę wyjazdu i wgrywam do navi. Planowanie trasy, wyjazdu - wakacji to jest czysta przyjemność. A urządzenie, jest zaprogramowane i tak zaplanuje trasę, czasem - najszybsze to autostradami 100km dalej, i nie najkrótsze bo to jest niebezpieczne ( planuje drogi gruntowe ) tylko najszybsze ale zawsze lepiej sprawdzić to tylko prosty i bezmyślny komputerek, nie dawajmy się sterować urządzeniami .
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 13.05.2017 21:11

Ja też planuję wcześniej trasę (chyba , że jadę po raz enty tak jak do Cro) ale w Egerze chciałem zobaczyć jak mnie najszybciej navi poprowadzi do domu , a ona wskazywała mi dłuższy odcinek czasowy ( bezdroża mam zaznaczone unikaj) więc wybrałem ominięcie dróg płatnych i byłem szybciej w domu.
Tak więc pozostaję z pytaniem
Czy to działa tak samo jak w Michelinie czyli trasa polecana jest przez Garmina , przy którym czas przejazdu nie jest najkrótszy ale zalecany ( mniej meczący, bezpieczniejszy ) bo np. drogami płatnymi , autostradami.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone