Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grubybb
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 04.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) grubybb » 17.05.2016 21:36

szaki17 dziękuję za odpowiedź. Chyba się na Tom Toma przerzucę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2016 22:07

grubybb napisał(a):szaki17 dziękuję za odpowiedź. Chyba się na Tom Toma przerzucę.


TomTom, dobry wybór :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2016 22:14

szaki17 napisał(a):
grubybb napisał(a):Czy ktoś mi może powiedzieć, czy da się w Automapie 6,15 ustawić na głównym ekranie ikonkę, która pokaże mi ile jest km do najbliższej stacji benzynowej?

Nie da się.
Możesz włączyć wyświetlanie ikonek stacji benzynowych. Lub znając zasięg swojego auta, możesz wstawić pkt POI jako np. tankowanie .

Przemyślałem sprawę i możesz ustawić stacje benzynową jako pkt. VIA, wtedy na nawigacji będziesz mógł ustawić pokazywanie odległośći do tego pkt. ( zamiast całej trasy) ale nawigacja pokazuje odległość do pierwszego pkt. VIA. później do nastepnego itd.
grubybb
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 04.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) grubybb » 18.05.2016 08:19

Przetestuję, dziękuję.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 18.05.2016 08:51

szaki17 napisał(a):
szaki17 napisał(a):
grubybb napisał(a):Czy ktoś mi może powiedzieć, czy da się w Automapie 6,15 ustawić na głównym ekranie ikonkę, która pokaże mi ile jest km do najbliższej stacji benzynowej?

Nie da się.
Możesz włączyć wyświetlanie ikonek stacji benzynowych. Lub znając zasięg swojego auta, możesz wstawić pkt POI jako np. tankowanie .

Przemyślałem sprawę i możesz ustawić stacje benzynową jako pkt. VIA, wtedy na nawigacji będziesz mógł ustawić pokazywanie odległośći do tego pkt. ( zamiast całej trasy) ale nawigacja pokazuje odległość do pierwszego pkt. VIA. później do nastepnego itd.

Nie wiem jak w Automapie ale w TomTomie ikonki np. stacji benzynowych (lub innych pkt.) wyświetlają się cały czas na umiejscowionej z prawej strony "osi trasy". Jest to o tyle wygodne, że na najbliższe 50 - 60 km widzimy co nas czeka i za ile km, nie tylko stacje, parkingi itp. ale np. korki i inne utrudnienia. Jeśli chcemy wjechać na daną stacje wtedy bardzo łatwo "dodajemy" ja do aktualnej trasy. Jest to szczególnie wygodne na niektórych skomplikowanych lub nieoczywistych zjazdach z autostrady (np. w Austrii).Pisze tu o serii GO.
szaki17 napisał(a):
grubybb napisał(a):szaki17 dziękuję za odpowiedź. Chyba się na Tom Toma przerzucę.

TomTom, dobry wybór :wink:

Ja już w tym wątku (a z pewnością na cropelce) polecałem Tomka w moim przypadku GO 5000. Może sam tomtom tani nie jest ale moim zdaniem wart jest swojej ceny. Ja używam 3 rok i mogę polecić z czystym sercem. Zawsze można wybrać wersje tańszą ale na "+ " przemawia m.in. dożywotnia aktualizacja map (min. 4x/rok).
Załączniki:
tomtom-start-60-eu45-m,7664367302_3.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2016 09:31

Z racji zawodu mam czasem styczność z nawigacjami i opiniami o nich bezpośrednio od kierowców tirów,
którzy to jak wiadomo używają ich na co dzień przez 24h.
1. Ważne jest aby było prowadzenie na skrzyżowaniach oraz asystent pasa,
(moja nawigacja w oplu pokazuje tylko odległość od skrzyżowania ale nie zbliża przez
co wielokrotnie przejechałem skrzyżowanie)
2. stabilny uchwyt i stabilna obudowa (czasem po jednym upadku tanie modele lądowały za oknem)
3. nie za duży ekran - 7cali jest dobry ale w tirze, w osobowym czasem zasłoni 1/4 pola widzenia
4. tanie tablety są tanie i mają opóźnienia w nawigowaniu.
5. Tomtom lub garmin
powyższe to są skróty opinii kierowców ciężarówek.

Osobiście używałem Tomtoma via 135, go500 oraz coś z AM.
AM miała punkty pośrednie ale jak było ich zbyt wiele to miała problem w nawigowaniu i po wyliczaniu trasy na nowo wracała do punktu pierwszego przez co stałem na poboczu i wprowadzałem na nowo trasę.
Tomtom łatwy prosty i dokładny na zachodzie. Ale prowadzi czasem okrężną drogą.
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 18.06.2016 15:54

Ja szczerze polecam Here maps. Za free do pobrania na smartfon mapy całego świata. Działa w trybie off-line bez zarzutu... polecam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2016 13:06

Dla tych co jeżdżą na IGO, pojawiły się nowe mapy - "Here 2016.Q1", jeszcze ciepłe :wink:
Auto@ też szykuje wakacyjne wydanie , jestem ciekawy czy też skopane, czy poprawią działanie programu :roll:
drink
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 05.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) drink » 20.06.2016 16:02

Here są w porządku, ale mają jedną wadę- nie da się ustawić punktów pośrednich więc jeśli chcemy jechać przez jakieś konkretne miejsce trzeba ustawiać nawigację na nowo.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2016 16:12

drink napisał(a):Here są w porządku, ale mają jedną wadę- nie da się ustawić punktów pośrednich więc jeśli chcemy jechać przez jakieś konkretne miejsce trzeba ustawiać nawigację na nowo.


Opowiadasz głupoty, za pkt VIA odpowiada program a nie mapy. Do mojego IGO pakuję mapy jakie chcę, również HERE i mam zawsze pkt VIA.

Obrazek
Przygotowana już trasa do Cro, na mapach HERE :idea:
P405
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) P405 » 20.06.2016 20:07

W tomtom go na androida też można poustawiać punkt Via i prowadzi trasą jaką się wyznaczy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2016 20:37

P405 napisał(a):W tomtom go na androida też można poustawiać punkt Via i prowadzi trasą jaką się wyznaczy.

Bo każdy "normalny" program do nawigacji daje taką możliwość :idea:
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 20.06.2016 22:18

No moja here w smartfonie tej funkcji nie ma ...
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 20.06.2016 22:24

anlama napisał(a):No moja here w smartfonie tej funkcji nie ma ...


Dlatego, moim zdaniem, warto kupić sobie tani sprzęt gps z fabrycznie instalowanym programem, doinstalować sobie drugi program "rezerwowy" np. z gryzonia i korzystać wygodniej niż ze smartfona.

Rada dla korzystających z gps sporadycznie, można się zmieścić w 200 zl.
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 20.06.2016 23:22

Kiedyś jeździłem z AM, teraz z fabryczną. I.... po pierwszej przesiadce na fabryczną z AutoMapy miałem ochotę osobiście ją wydłubać z deski rozdzielczej. Ale wystarczyło kilka tras by ją "zrozumieć" i pokochać. Teraz nie wyobrażam sobie jakiś kombinacji i cyrków z czymś na szybie.
Wygoda użytkowania fabrycznej przysłania wg mnie jej ewentualne niedoskonałości.
Oczywiście ilu kierowców - tyle wyborów.
Fabryczna - zawsze gotowa, nigdy nie gubi sygnału, nie walają się kable w kabinie - i zaprowadzi do celu jak każda inna, bo wszystkie drogi prowadzą do.. skrzyżowania.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone