Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniek21
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 26.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek21 » 23.08.2018 12:30

Pytanie do tych, co jechali niedawno - ile pakietu danych zużyła Wam nawigacja? Myślałem o wyjeździe z Google Maps. Mam 500mb pakietu darmowego oraz 1GB (gdzie za 1mb naliczany jest chyba 1 grosz z "hakiem") - taka opcja jest chyba w Play, jak mam na kartę.
Kwestia czy ten pakiet mi wystarczy? Awaryjnie biorę zwykłego GPS.
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 23.08.2018 13:00

maniek21 napisał(a):Pytanie do tych, co jechali niedawno - ile pakietu danych zużyła Wam nawigacja? Myślałem o wyjeździe z Google Maps. Mam 500mb pakietu darmowego oraz 1GB (gdzie za 1mb naliczany jest chyba 1 grosz z "hakiem") - taka opcja jest chyba w Play, jak mam na kartę.
Kwestia czy ten pakiet mi wystarczy? Awaryjnie biorę zwykłego GPS.


Sa dwie apki GM i GM Offline.

Zainstaluj obie, ustaw w jednej i drugiej interesujaca Cie trase, wstawiaj punkty posrednie jesli nie chcesz by nawi non stop zmieniala trase. Im wiecej ustawisz punktow posrednich tym bardziej "sztywna" jest trasa.

W GM Offline pobierz mapy krajow przez ktore masz zamiar jechac.

Ja robilem tak ze:
Uzywalem po starcie normalny GM z wlaczonym netem. Apka pobierala info o korkach, utrudnieniach itp. Jadac non stop dlugomi odcinkami autostrad nie bardzo potrzebna jest wogole nawigacja, wystarczy czytac pojawiajace sie znaki.
Wylaczalem wtedy neta i GM a przelaczalem sie na GM Offline tak dla swietego spkoju bardziej zeby pokazywal predkosc brana z gps , aktualne ograniczenia predkosci itp.
Przed bardziej skomplikowanymi rozjazdami lub np. objazdem tuneli w Austrii lub autostrady w Sloweni odpalalem internet ponownie aby GM pobral info o korkach itp.

Mialem przed wyjazdem 3.1GB danych w roamingu , sam nie wiedzialem ile danych moze pobrac wiec stad te "kombinacje"

Ogolnie w 2 strony Swinoijscie - Podgora - Swinoujscie plus kilka wycieczek na miejscu i czasami podglad kamer z autostrad przy takim uzywaniu pobral okolo 400mb.

Na sama trase mysle ze 300mb spokojnie starczy, z tym ze wylaczaj net kiedy nie jest potrzebny.

Taka uwaga ze GM Offline ma gorsze mapy od GM. Podczas objazdow GM w miare normalnie widzial wiekszosc drog a GM Offline widzal jakbym jezdzil po lesie i sie gubil :)

Jesli jedziesz tylko glownymi drogami to GM Offline wystarczy w zupelnosci a jak chcesz wiecej inforamcji o biezacym ruchu i troche lepsze prowadzenie to GM z odpalanym raz na jakis czas internetem.
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 26.08.2018 12:07

maniek21 napisał(a):Pytanie do tych, co jechali niedawno - ile pakietu danych zużyła Wam nawigacja? Myślałem o wyjeździe z Google Maps. Mam 500mb pakietu darmowego oraz 1GB (gdzie za 1mb naliczany jest chyba 1 grosz z "hakiem") - taka opcja jest chyba w Play, jak mam na kartę.
Kwestia czy ten pakiet mi wystarczy? Awaryjnie biorę zwykłego GPS.

Mi wzieła w dwie strony z Boboszowa do Rogoznicy 300mb więc niewiele mając w swym skromnym.pakiecie 1.5Gb w Uni bez sensu było wyłączać internet.
philips90
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 17.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) philips90 » 01.09.2018 04:09

Co polecacie jako do dodatek do GM? Chcę, żeby pokazywało mi ograniczenia prędkości i ostrzeżenia o radarach. W Polsce używam Yanosika i sprawdza się świetnie. Na wyjazd myślałem, że odpalę Waze, ale niestety nie ma z niego korzyści, gdy działa w tle (brak dymka, a powiadomienia które się pojawiają to krótkie piknięcia i muszę się domyślać o co chodzi). Z kolei Rysiek pewnie sprawdzi się tylko w Polsce...
outremer
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 25.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) outremer » 01.09.2018 09:15

philips90 napisał(a):Co polecacie jako do dodatek do GM? Chcę, żeby pokazywało mi ograniczenia prędkości i ostrzeżenia o radarach. W Polsce używam Yanosika i sprawdza się świetnie. Na wyjazd myślałem, że odpalę Waze, ale niestety nie ma z niego korzyści, gdy działa w tle (brak dymka, a powiadomienia które się pojawiają to krótkie piknięcia i muszę się domyślać o co chodzi). Z kolei Rysiek pewnie sprawdzi się tylko w Polsce...



Jeżdżę na TomTom z funkcją ostrzeżeń o korkach online. Czasami też Here. GM w miasta kilka razy się "zaplątało". Ostrzeżeń o ograniczeniach nie potrzebuję, bo są na znakach drogowych, To samo z fotaradarami. Nie [przekraczan na tyle prędkości, abym się musiał o to martwić.
yautja
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 28.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) yautja » 01.09.2018 20:49

Jest darmowa aplikacja Tom Tom Fotoradary z ostrzeżeniami i ograniczeniami prędkości działająca jak pływająca ikona w Yanosiku.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 01.09.2018 21:11

Z ciekawostek jakie spotkałem przy jeździe z GM w tym roku.

- Jechałem w sobotę (11.08) na Pag jako miejsce docelowe. Już kilka godzin wcześniej ostrzegała o korku w okolicy tunelu Sveti Rok. Zbliżając się do tunelu pokazała że jest inna szybsza trasa (10 minut) jeśli zjadę z autostrady przed tunelem. Ok pomyślałem posłuchamy jej. Na zjeździe okazało się że takich jak ja było więcej i staliśmy w kolejce do bramki 30 minut ;(. A jeszcze śmieszniejsze było to że tuż przed wjazdem pod bramkę GM poinformowało mnie że istnieje szybsza trasa (8 minut) jak zawrócę i pojadę autostradą. Widać nie tylko ja jechałem na GM po kilka samochodów przed samymi bramkami zawróciło, ja się nie wygłupiałem.

- przy zjeździe ze ślimaka przed Ploce pogubiła się i kazała mi skręcić w prawo i skoczyć z autem z wiaduktu (jak nie było żadnego zjazdu w prawo)

- W Czarnogórze wyprowadziłą mnie na jeszcze nieistniejącą drogę (trwałą jeszcze budowa, oddana była tylko jej część)

Ale i tak jestem zadowolony z jej działania, a takie wpadki są nieuniknione.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 02.09.2018 09:26

Z Torunia do Chorwacji jechałem na NaviExpert a na drugim telefonie Maps Google.
Navi Expert na Węgrzech na wioseczkach zaczął pajacować i to mnie zaczęło irytować, zaczął mnie prowadzić na pole albo w las.....
Po Chorwacji (Dubrownik, Split, Omiś, Trogir, Brela) jeździłem tylko na GM.
Droga powrotna też na GM. Zero problemów było
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 345
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 05.09.2018 11:04

Ja korzystam z Google Maps (szczególnie w Polsce) i Here (Europa czasami Polska)...Here (tryb offline) dobrze prowadzi głównymi drogami (trasa Polska-Chorwacja) zaś w Polsce potrafiła się czasem pogubić (potrafi prowadzić drogami lokalnymi pomimo wyłączenia w opcjach dróg gruntowych lub kieruje na drogi nowe które są jeszcze w budowie) wydaje mi sie ze kiedys Here była dokładniejsza...doprowadzała nawet do najmniejszych wiosek...ostatnio trochę zawodzi...nie skreslam jej ale zaczołem również korzystac z Google Maps.
Google Online / Here offline - tak korzystam
moody78
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) moody78 » 05.09.2018 15:53

Ja jeżdżę z TomTom Go zainstalowanym w samochodzie z radiem na androidzie ( taka stacja multimedialna-tablet). Na całej drodze do Chorwacji i z powrotem zużył ok. 140MB internetu, ponieważ pobiera tylko dane do traffic (mapy są wgrane w pamięci urządzenia). Natomiast w telefonie miałem uruchomiony Waze. Pierwszy program wydaje mi się lepiej dopracowany i algorytmy wyznaczania trasy i objazdów są bardziej logiczne niż w Waze. Ten drugi program znowu ma lepszą grafikę, więcej opcji zgłaszania utrudnień i niebezpieczeństw na drodze, ale oblicza trasy na podstawie średniej prędkości użytkowników, więc częściej się myli - co potwierdził kolega mchrob. Waze = Google Map. Na całej trasie Gliwice - Zaostrog - Ploce - Mostar - Medjugorje - Kravica - Zaostrog - Gliwice miałem 4 objazdy korków / wypadków i lepiej wywiązał się z tego zadania TomTom (uwaga na internet w BiH!).
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 05.09.2018 17:13

moody78 napisał(a):(uwaga na internet w BiH!).

Tak w nawiązaniu do Twojej uwagi, wjechałem do BiH z uruchomioną na smartfonie nawigacją Waze, skutek - rachunek z T-Mobile na około 350 zł :(
ik26
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 09.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ik26 » 05.09.2018 18:35

[quote="mchrob"]Z ciekawostek jakie spotkałem przy jeździe z GM w tym roku.

Zbliżając się do tunelu pokazała że jest inna szybsza trasa (10 minut) jeśli zjadę z autostrady przed tunelem. Ok pomyślałem posłuchamy jej. Na zjeździe okazało się że takich jak ja było więcej i staliśmy w kolejce do bramki 30 minut ;(. A jeszcze śmieszniejsze było to że tuż przed wjazdem pod bramkę GM poinformowało mnie że istnieje szybsza trasa (8 minut) jak zawrócę i pojadę autostradą. Widać nie tylko ja jechałem na GM po kilka samochodów przed samymi bramkami zawróciło, ja się nie wygłupiałem.

- przy zjeździe ze ślimaka przed Ploce pogubiła się i kazała mi skręcić w prawo i skoczyć z autem z wiaduktu (jak nie było żadnego zjazdu w prawo
Ja proponuje wyłączyć trafic gdyż nie nadąża w czasie rzeczywistym. Przykład jw i tak trzeba swoje odstać. Ale nie jest to reguła. Piszę z mojego doświadczenia. Ja jechałem na AutoMapie i jestem bardzo zadowolony, aż byłem zdziwiony z jej dokładności.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 05.09.2018 18:38

Niestety albo BiH to strefa 2 i za 100 kb/s płaci się x zł....
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 345
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 05.09.2018 19:18

ik26 napisał(a): Ja jechałem na AutoMapie i jestem bardzo zadowolony, aż byłem zdziwiony z jej dokładności.


AutoMapa "bierze" mapy dla Europy od Here :wink:
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 06.09.2018 12:26

Ja jechałem na GM Wieluń - Pisak. W obie strony ponad 2600 km i navi "wzięła" niecałe 0.30 GB śmiech na sali ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji? - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone