Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 07.08.2018 23:06

spidercio napisał(a):Witajcie

Podobnie pobrałem mapy offline z interesującego mnie obszaru do Chorwacji. Czy mając pobrane mapy a jednocześnie aktywujac transmisję danych GM pobierze dane tylko za traffic bez pobierania trasy?

Marcin


Niekoniecznie. GM w trybie online oprócz trafficu może sprawdzać, czy mapa jest aktualna. Wyjściem z sytuacji jest ustawienie GM, żeby aktualizacja map była wykonywana tylko poprzez WiFi.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 08.08.2018 00:40

Ale to są bardzo małe dane podczas sprawdzania map. Gorszej jak po sieci komórkowej jest ustalone aktualizowanie aplikacji. Wtedy przy nowszej wersji pociągnie wszystko co ma nowszy numerek.
Wyjściem jest wejść do sklepu Google Play, ustawienia (wlacza się je poprzez trzy kreseczki w lewym górnym rogu lub poprzez przeciągnięcie lewej strony ekranu w strone srodka ) i włączyć aktualizowanie aplikacji tylko po wifi.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 08.08.2018 07:27

spidercio napisał(a):Witajcie

Podobnie pobrałem mapy offline z interesującego mnie obszaru do Chorwacji. Czy mając pobrane mapy a jednocześnie aktywujac transmisję danych GM pobierze dane tylko za traffic bez pobierania trasy?

Marcin


Dokładnie tak :wink:
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 08.08.2018 07:59

Nie.
Mając ściągnięte mapy GM ale nie wyłączając transmisji danych lub nie zaznaczając tylko wifi w danych mapach - aplikacja działa online, pomijając ściągnięte mapy.

Kiedyś pytałem o to Google Polska.

Nawigacja w trybie offline podaje tylko wskazówki jazdy samochodem – Nie informuje też korkach, wypadkach i natężeniu ruchu. 
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 08.08.2018 08:47

Garo&Justa napisał(a):Nie.
Mając ściągnięte mapy GM ale nie wyłączając transmisji danych lub nie zaznaczając tylko wifi w danych mapach - aplikacja działa online, pomijając ściągnięte mapy.

Kiedyś pytałem o to Google Polska.

Nawigacja w trybie offline podaje tylko wskazówki jazdy samochodem – Nie informuje też korkach, wypadkach i natężeniu ruchu. 


No to przecież o to mu chodzi. Mając ściągnięte mapy nawigacja ich nie pobiera w czasie jazdy, pobiera tylko traffic i informacje o trasie na bieżąco. Kiedyś zrobiłem test i na tej samej trasie GM pobrała mi znacznie mniej danych kiedy miałem pobrane mapy na telefon.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 08.08.2018 10:17

ApropoDefacto napisał(a):ich nie pobiera w czasie jazdy, pobiera tylko traffic i informacje o trasie

No właśnie błąd.
Google w odpowiedzi jasno określiło że nie wyłączając danych pakietowych, mapy są na bieżąco pobierane na ekran, nawet jak mamy ten obszar zapisany w telefonie. Nie są to duże paczki danych. Wtedy też działa traffic
Z map offline zapisanych w telefonie, aplikacja zaczyna korzystać dopiero wtedy kiedy nie ma neta lub sami klikniemy "tylko wifi". Wtedy tez nie działa traffic.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 08.08.2018 10:47

GM pobiera mapy mając je zapisane w telefonie przy włączonych danych pakietowych ?
Ile średnio może pobrać danych w drodze do CRO ?
Ostatnio edytowano 08.08.2018 10:58 przez wikol, łącznie edytowano 1 raz
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 08.08.2018 10:49

Garo&Justa napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):ich nie pobiera w czasie jazdy, pobiera tylko traffic i informacje o trasie

No właśnie błąd.
Google w odpowiedzi jasno określiło że nie wyłączając danych pakietowych, mapy są na bieżąco pobierane na ekran, nawet jak mamy ten obszar zapisany w telefonie. Nie są to duże paczki danych. Wtedy też działa traffic
Z map offline zapisanych w telefonie, aplikacja zaczyna korzystać dopiero wtedy kiedy nie ma neta lub sami klikniemy "tylko wifi". Wtedy tez nie działa traffic.


Ale skąd w takim razie różnica między jazdą online (ta sama trasa bez ściągniętych map i ze ściągniętymi)? No nic za 5 dni jedziemy do Chorwacji na 2 samochody więc w jednym nie ściągniemy mapy na tel i zobaczę czy będzie jakaś różnica.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 08.08.2018 13:07

Tylko żeby to było prawidłowe wskazanie to musisz wyłączyć pobieranie komórkowe dla całego telefonu (komunikatory, email itp) a zostawić tylko GM.
W przeciwnym razie wiele apek będzie się łączyć i nie będzie to do końca prawidłowe.
A drugi telefon cały offline.
Nie powinno być drastycznego poboru. Koło 60 - 70 MB cała trasa. To pewnie 1/30 tego co można wykorzystać w polskim abonamencie za granicą.
kalex
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 14.04.2015
Polecam aplikację drogową "WAZE"

Nieprzeczytany postnapisał(a) kalex » 10.08.2018 19:25

Koleżanki i Koledzy - polecam zainstalować sobie aplikację nawigacyjną "Waze" - Działa jak GM , ale ma bardziej rozbudowane powiadomienia o zdarzeniach drogowych. We Francji "wszyscy" jej używają żeby się ostrzegać przed policją.
Na Węgrzech też widzę dużo użytkowników , w innych krajach trochę słabiej. Fajne jest to że widzimy użytkowników na trasie.

Sugestia: trzeba dość mocno powiększać interesujący nas rejon żeby zobaczyć co w trawie piszczy.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Polecam aplikację drogową "WAZE"

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 10.08.2018 19:33

Pięknie :!:
O Waze są już pochlebne opinie np. w temacie nawigacji na androida :idea:
Dopisz tam słówko. :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Polecam aplikację drogową "WAZE"

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.08.2018 23:20

endryu napisał(a):Pięknie :!:
O Waze są już pochlebne opinie np. w temacie nawigacji na androida :idea:
Dopisz tam słówko. :)

Może dopisze :smo:
bracik001
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1840
Dołączył(a): 06.01.2010
Re: Polecam aplikację drogową "WAZE"

Nieprzeczytany postnapisał(a) bracik001 » 10.08.2018 23:40

kalex napisał(a):Koleżanki i Koledzy - polecam zainstalować sobie aplikację nawigacyjną "Waze"


Mam i korzystam. W kraju coraz więcej użytkowników :D Instalujcie :mrgreen:
maniak1977
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 03.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniak1977 » 11.08.2018 07:38

Ja używam TomTom Go Mobile...jeżdżę bez korkow
pavio
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 02.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavio » 12.08.2018 08:22

Też polecam tomtom go., ewentualnie darmowy Magic earth. Waze mnie zawiódł wytyczając mi trasę przez zamkniętą od roku ulice.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji? - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone