Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 04.07.2018 08:38

szaki17 napisał(a):A tak w ogóle, to co to są "łakocie drogowe" :?: to jest to o czym myślę :wink:

Bladego pojęcia nie mam :mrgreen:

Kierowca: podwieźć Cię?
Łakoć drogowy: po trzysta! :oczko_usmiech:
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 04.07.2018 08:39

szaki17 napisał(a):A tak w ogóle, to co to są "łakocie drogowe" :?: to jest to o czym myślę :wink:


Pewnie Ci kobieta słodzi jakim jesteś wspaniałym kierowcą :lol: ale nie wiem nie testowałem :wink:
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 04.07.2018 09:30

Te łakocie to są pkt. żeby być "lepszym" w rankingu, taki bajer po prostu
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 04.07.2018 11:18

Yanush napisał(a):
bonovox75 napisał(a):problemów z działaniem. Informowanie na bieżąco o korkach, wypadkach jak również o zatrzymanych autach na poboczu + oczywiście fotoradary i patrole policyjne. W Polsce jeżdżę też na Waze i nie mam problemów.

Czy tą funkcję w Waze się jakoś konfiguruje? Wczoraj jechałem "testowo" na Waze, na sąsiednim pasie był korek ok. 1km i nie widziałem (na ekranie) ani nie słyszałem żeby była jakakolwiek o tym informacja....

Waze to"żywa" mapa i głównie tworzą ją kierowcy-użytkownicy. Im więcej ich na danym terenie i ich kliknięć w mapę o tym i tamtym to więcej widocznych informacji w apce. Na mapie on-line ładnie widać sznureczki ikonek przemieszczających się po szlakach prowadzących do Chorwacji. :) :idea:
bracik001
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1840
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bracik001 » 26.07.2018 16:08

Witam,

Kiedyś miałem zainstalowane (jakieś 3-4 lat temu) do "przenośnej" nawigacji iGo.
Bardzo mi ta nawigacja odpowiadała mimo, że była offline i mapy były aktualizowane raz w roku przed wyjazdem na wakacje :oops:
W związku z tym, że urządzenia posiada bardzo małą pamięć, skończyła się możliwość dokonywania aktualizacji. Z roku na rok pliki były coraz większe i urządzenie przestało działać.
Czy nawigacja TomTom GO oraz iGO Primo NextGen zainstalowana na Androida działa w trybie online podobnie jak GM czy Waze :?:
Po kraju jeżdżę na GM i Yanosiku czasami włączam Waze. Chciałbym wrócić do IGO, ale tak by powrót był tego warty :wink:
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 26.07.2018 16:30

bracik001 napisał(a):Witam,

Kiedyś miałem zainstalowane (jakieś 3-4 lat temu) do "przenośnej" nawigacji iGo.
Bardzo mi ta nawigacja odpowiadała mimo, że była offline i mapy były aktualizowane raz w roku przed wyjazdem na wakacje :oops:
W związku z tym, że urządzenia posiada bardzo małą pamięć, skończyła się możliwość dokonywania aktualizacji. Z roku na rok pliki były coraz większe i urządzenie przestało działać.
Czy nawigacja TomTom GO oraz iGO Primo NextGen zainstalowana na Androida działa w trybie online podobnie jak GM czy Waze :?:
Po kraju jeżdżę na GM i Yanosiku czasami włączam Waze. Chciałbym wrócić do IGO, ale tak by powrót był tego warty :wink:

Posiadają online . Powiem tak - wypróbuj i przekonasz się czy ci odpowiada .. Ja akurat nie korzystam z tego 8)

igo
igo.jpg


Ile pamięci ma to "twoje urządzenie" ? Czy padła bateria ? Może jednak warto urządzenie przywrócić do życia ?
bracik001
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1840
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bracik001 » 30.07.2018 09:12

benito5 napisał(a):
Ile pamięci ma to "twoje urządzenie" ? Czy padła bateria ? Może jednak warto urządzenie przywrócić do życia ?


Ta nawigacja to jeden z pierwszych modeli GoClever. Bateria jest uszkodzona, pracuje tylko na zasilaniu zewnętrznym. Podobno szkoda inwestować w naprawę tego urządzenia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2018 10:29

bracik001 - Nie masz możliwości zainstalowania karty pamięci :?:
Jeśli nie, to może wystarczy wyczyścić program ze zbędnych śmieci, np. nie potrzebnych map+POI, głosów, skinów, języków itp. i w ten sposób zwolnisz nieco pamięci.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 30.07.2018 16:38

bracik001 napisał(a):
benito5 napisał(a):
Ile pamięci ma to "twoje urządzenie" ? Czy padła bateria ? Może jednak warto urządzenie przywrócić do życia ?


Ta nawigacja to jeden z pierwszych modeli GoClever. Bateria jest uszkodzona, pracuje tylko na zasilaniu zewnętrznym. Podobno szkoda inwestować w naprawę tego urządzenia.


Ostatnio pomogłem koledze "reanimować" GoClever GC-5040 - obecnie (kolega) planuje zakup baterii do tego urządzenia ...
Jaki to model GoClever ?

napisał(a) szaki17 » 30.07.2018 09:29
bracik001 - Nie masz możliwości zainstalowania karty pamięci :?:
Jeśli nie, to może wystarczy wyczyścić program ze zbędnych śmieci, np. nie potrzebnych map+POI, głosów, skinów, języków itp. i w ten sposób zwolnisz nieco pamięci.


Ja by usunął wszystko z poprzedniej nawigacji (program nawigujący i wszystko z nim związane) i od nowa zainstalowal Igo z mapami które cię interesują (tym bardziej iż wcześniej wspomniałeś że masz zainstalowane igo)
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 06.08.2018 12:35

Pytanie odnoście Google Maps. Jeżeli mam ściągnięte fragmenty mapy na urządzeniu (drogę do Cro) to w czasie jazdy mogę mieć włączoną mapę satelitarną ? czy będzie mi wtedy dodatkowo ciągłą mapy z transferu danych ?
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 06.08.2018 18:01

Mapy satelitarne zawsze sa pobierane na bieżąco. Tylko tradycyjne sa offline
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 07.08.2018 07:34

Garo&Justa napisał(a):Mapy satelitarne zawsze sa pobierane na bieżąco. Tylko tradycyjne sa offline


Dzięki za info. Pojadę więc na tradycyjnych bo nawet nie wiem ile mam w służbowym telefonie neta w roamingu :wink:
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 07.08.2018 08:31

ApropoDefacto napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Mapy satelitarne zawsze sa pobierane na bieżąco. Tylko tradycyjne sa offline


Dzięki za info. Pojadę więc na tradycyjnych bo nawet nie wiem ile mam w służbowym telefonie neta w roamingu :wink:

Jeno przy wyłączonych danych nie wiesz co się dzieje na trasie a przewagą GM nad offline'owymi nawigacjami jest to, że na bieżąco śledzi sytuację na drodze i daje alternatywy w razie W. (przynajmniej w teorii).
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 07.08.2018 08:37

Ale ja jadę online, tylko mapy mam pobrane na telefon :)
spidercio
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 09.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) spidercio » 07.08.2018 22:54

Witajcie

Podobnie pobrałem mapy offline z interesującego mnie obszaru do Chorwacji. Czy mając pobrane mapy a jednocześnie aktywujac transmisję danych GM pobierze dane tylko za traffic bez pobierania trasy?

Marcin
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji? - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone