Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.07.2018 13:42

c ó d



działa :papa: Freemium license 01.01.2101
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 01.07.2018 19:59

KarKoz napisał(a):Jechałem na Waze w zeszłym roku i mogę polecić. Dużo informacji o korkach itp. Zresztą w kraju też na niej jeżdżę. Raz uchroniła mnie przed korkiem na autostradzie. Ja polecam.


Teraz sprawdzalem mapy waze live dla Słowenii i bardzo mało użytkowników na drogach. Przypuszczam, że w nocy kiedy pojadę, może być jeszcze gorzej. Jak to wygląda w rzeczywistości na południu? Jest troche tych użytkownikow ktorzy to aktualizuja czy nie?
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 01.07.2018 20:01

Słowenii jest krótki odcinek...
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 01.07.2018 20:04

Testowałem dzisiaj Waze i mam do Was pytanie.
1. Czy jak jest fotoradał to Waze wydaje komunikat głosowy że zbliżam się do fotoradaru? Pytam bo przejeżdzałem i na mapie była informacja ale tylko graficzna za ile będe na wysokości fotoradaru - zero głosu, więc trochę to dziwne na moje.

2. Czy jak Waze jest w tle to informuje Was głosowo o problemach na drogach? Czy tylko jak jest na pierwszym planie?
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 01.07.2018 21:19

farow napisał(a):
KarKoz napisał(a):Jechałem na Waze w zeszłym roku i mogę polecić. Dużo informacji o korkach itp. Zresztą w kraju też na niej jeżdżę. Raz uchroniła mnie przed korkiem na autostradzie. Ja polecam.


Teraz sprawdzalem mapy waze live dla Słowenii i bardzo mało użytkowników na drogach. Przypuszczam, że w nocy kiedy pojadę, może być jeszcze gorzej. Jak to wygląda w rzeczywistości na południu? Jest troche tych użytkownikow ktorzy to aktualizuja czy nie?


W tamtym roku jechałem do/z Chorwacji na Waze (online) - oba przejazdy nocne. Nie było większych problemów z działaniem. Informowanie na bieżąco o korkach, wypadkach jak również o zatrzymanych autach na poboczu + oczywiście fotoradary i patrole policyjne. W Polsce jeżdżę też na Waze i nie mam problemów.
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 01.07.2018 21:26

dominikzw napisał(a):Testowałem dzisiaj Waze i mam do Was pytanie.
1. Czy jak jest fotoradał to Waze wydaje komunikat głosowy że zbliżam się do fotoradaru? Pytam bo przejeżdzałem i na mapie była informacja ale tylko graficzna za ile będe na wysokości fotoradaru - zero głosu, więc trochę to dziwne na moje.

2. Czy jak Waze jest w tle to informuje Was głosowo o problemach na drogach? Czy tylko jak jest na pierwszym planie?



Ad 1) To zależy - czasem u mnie informuje wprost o radarze, a czasem o "niebezpieczeństwie". Wówczas muszę looknąć w ekran, żeby zobaczyć co to za ostrzeżenie. Być może jest to problem z kompletnym pobraniem wszystkich komunikatów.

Ad 2) Nie sprawdzałem. Ale w SG7 możesz jechać na dzielonym ekranie lub lepiej na PIP - wówczas odpalasz np. Waze i GM i jest superowo :)
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 01.07.2018 21:30

Ad1. - ALe masz komunikat głosowy czy tylko info na ekranie?
Ad2 - A możesz sprawdzić? wiem że ekran można sobie podzielić, tylko jak mam odpalone na raz GM i Waze to telefon zaczyna mocno się grzać a dwa mapa jest za mała dla mnie więc wole miec jedna a na całym ekranie.
pol1kv
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pol1kv » 03.07.2018 21:14

Witam!

Informacja sprzed kilku dni. Transfer danych wykorzystany przez Google Maps
- trasa: południowa Polska - Czechy - Austria - Słownia - Chorwacja, Umag (Istria),
- dystans: 1760km (to dystans w obie strony),
- zużycie danych: 114MB.

Zysk: jadąc tam: 15min - objazd niedużego korka w Czechach, w drodze powrotnej: 1h - skierowanie na przejście graniczne Sečovlje – Plovanija i ominięcie tym samym korka na przejściu Dragonja – Kaštel.
Oczywiście zysk podawany jest przez Google Maps więc trudno ocenić czy był rzeczywisty jednak korek do przejścia Dragonja – Kaštel ciągnął się drogą E751 a my jadąc trasą 200 widzieliśmy go i przecięliśmy na rondzie (drogi E751 i 200). W efekcie utknęliśmy na granicy jedynie na 10 minut.

Zużycie danych w wielkości 114MB wydaje mi się naprawdę małe. Spokojnie zmieściło się w moim limicie danych na UE, w ramach abonamentu.
Slawek_11
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 03.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawek_11 » 03.07.2018 23:06

Teraz każdy ma transfer roamingu w liczony w abonament, więc te pare MB jak ucieknie korzystając z nawigacji ONLINE chyba nie jest problemem zwłaszcza kiedy możemy ominąć korki które w sezonie mogą wydłużyć nam podróż.
Osobiście jeżdzę na SYGIC-u i dla mnie działa ona lepiej niż AUTOMAPA szczególnie poza granicami PL.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 04.07.2018 05:05

bonovox75 napisał(a):problemów z działaniem. Informowanie na bieżąco o korkach, wypadkach jak również o zatrzymanych autach na poboczu + oczywiście fotoradary i patrole policyjne. W Polsce jeżdżę też na Waze i nie mam problemów.

Czy tą funkcję w Waze się jakoś konfiguruje? Wczoraj jechałem "testowo" na Waze, na sąsiednim pasie był korek ok. 1km i nie widziałem (na ekranie) ani nie słyszałem żeby była jakakolwiek o tym informacja....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2018 06:20

Yanush napisał(a):Czy tą funkcję w Waze się jakoś konfiguruje?


Ustawienia>pokaż na mapie, i wybierasz co ma być pokazane
Ale porównując Waze do GM (teraz), to na GM widać dokładniej i więcej korków. Więc Waze przynajmniej w Polsce, jeszcze przegrywa z GM.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 04.07.2018 06:31

szaki17 napisał(a):Ustawienia>pokaż na mapie, i wybierasz co ma być pokazane

Jest i było zaznaczone:
Screenshot_20180704-072553_Waze.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2018 06:33

To odpowiedź masz, w moim poście, mniej użytkowników Waze w Polsce to i mniej informacji.

A po co ci "łakocie drogowe" :?: :wink:
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 04.07.2018 06:39

szaki17 napisał(a):A po co ci "łakocie drogowe" :?: :wink:

Nie zdążyłem odznaczyć :oczko_usmiech:

A najbardziej wczoraj śmieszyły mnie teksty: "za jeden i jedna dziesiąta kilometra[...]", "za pięć i dziewięć dziesiątych kilometra"[...]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2018 07:26

A tak w ogóle, to co to są "łakocie drogowe" :?: to jest to o czym myślę :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji? - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone