Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 17.02.2017 19:45

paulr napisał(a):Pamiętaj że w Polsce korzystasz z pakietów. Roaming nie zniknie tylko opłaty roamingowe. Niemniej narazie nic nie wiadomo jak będzie starczy że będą kasować jak według cenników co są w Polsce ( większość nawet nie wiem po ile ma 1 MB bo korzysta się z pakietów ) a to może się okazać że wcale tanio nie bedzie


Ale nie sądzę, aby było drożej niż teraz.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 17.02.2017 21:15

maxredaktor napisał(a):
paulr napisał(a):Pamiętaj że w Polsce korzystasz z pakietów. Roaming nie zniknie tylko opłaty roamingowe. Niemniej narazie nic nie wiadomo jak będzie starczy że będą kasować jak według cenników co są w Polsce ( większość nawet nie wiem po ile ma 1 MB bo korzysta się z pakietów ) a to może się okazać że wcale tanio nie bedzie


Ale nie sądzę, aby było drożej niż teraz.


Jak będzie ciężko stwierdzić. Jaki op jakie są pakiety itp. Będą cenniki można dyskutować. Na dzień dzisiejszy korzystanie z mapy online na takim dystansie jest nie opłacalne.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 17.02.2017 21:35

W ubiegłym roku zrobiłem w drodze do Cro i z powrotem+ na miejscu 3500km, z tego 3200z Naviexpertem. Pobrało około 30mb danych. Pakiet 100mb na Unię w Play to 19zł, jakoś przeżyłem to obciążenie :D .
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 17.02.2017 22:56

Może nawiexpert pobiera mało. Ale google napewno nie;) dziś sprawdziłem do pracy mam 10km i mapy pobraly ponad 3mb. Czyli teoretycznie tysiąc km to już 300mb. Trzeba to pomnożyć przez 2 więc sam dojazd tam i spowrotem to już 600mb. Tak wiem są pakiety tylko tak jak pisałem w tej cenie można kupić nawigacje offline;) a z transferu danych korzystać tylko do funkcji trafic;)
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 17.02.2017 23:05

Za granicą pobiera sie uproszczone otoczenie tras, także pobiera zdecydowanie mniej. A o wyższości tras offline raczej trudno mnie przekonać (chociaż mam oczywiście awaryjnie jakąś AM). Oddana zostanie nowa droga-praktycznie uwzględniona jest odrazu w mapach, suszarki, traficc, wypadki itp, itd, dla mnie wybór oczywisty.
patras
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 16.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) patras » 17.02.2017 23:35

paulr napisał(a):Może nawiexpert pobiera mało. Ale google napewno nie;)



a ma ktoś wiedze ile pobiera Sygic? gdybym chciał jechać online...
marek.pl3
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 28.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek.pl3 » 18.02.2017 00:03

patras napisał(a):
paulr napisał(a):Może nawiexpert pobiera mało. Ale google napewno nie;)



a ma ktoś wiedze ile pobiera Sygic? gdybym chciał jechać online...

W Sygic pobierasz mapy i jedziesz offline, ewentualnie pobiera traffic jeśli jest, bo nie pamiętam
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 18.02.2017 00:33

W Sygic pobierasz mapy i jedziesz offline, ewentualnie pobiera traffic jeśli jest, bo nie pamiętam
W wersji darmowej jest tylko aktualizacja map i nie ma innych funkcji (dzwięki, asystent pasa ruchu, wyświetlanie nazw ulic, itd.). Wszystkie inne funkcje są w wersji płatnej-premium.
patras
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 16.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) patras » 18.02.2017 21:36

endryu napisał(a):
W Sygic pobierasz mapy i jedziesz offline, ewentualnie pobiera traffic jeśli jest, bo nie pamiętam
W wersji darmowej jest tylko aktualizacja map i nie ma innych funkcji (dzwięki, asystent pasa ruchu, wyświetlanie nazw ulic, itd.). Wszystkie inne funkcje są w wersji płatnej-premium.


a jeśli nie Sygic to jest coś co można polecić na telefon w androidzie??
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 18.02.2017 23:31

Ja korzystam z tomtoma. Na rok kosztuje to około 80 złlub 170 za 3 lata. za cały świat. Można pobrać mapę jaka się chce. I jaka potrzebujemy. Nawigacja działa offline. Automatycznie wyświetla aktualizacje. A po połączeniu z internetem działa też funkcja trafik. Już 2 lata tak jeżdżę do Chorwacji i się to przydaje. No w Czechach. Jedyny minus że trafik nie dzial jeszcze w Chorwacji. A ilość danych z yanosikiem w tle zeszłego roku i 2 lata temu była mniejsza niż 10mb w 2 strony i na miejscu.
areq
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) areq » 21.02.2017 22:58

Cześć
Ja w 2016 roku cały urlop jechałem na mapach google i zdecydowanie polecam.
Kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt złotych za nawigację takiej jakości to w zasadzie żaden wydatek przy budżecie na wakacje.
Jak dobrze pamietam to od kwietnia 2017 problem się w zasadzie sam rozwiązuje bo nie będzie już opłat roamingowych w Unii także luz
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 22.02.2017 00:02

areq napisał(a):Cześć
Ja w 2016 roku cały urlop jechałem na mapach google i zdecydowanie polecam.
Kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt złotych za nawigację takiej jakości to w zasadzie żaden wydatek przy budżecie na wakacje.
Jak dobrze pamietam to od kwietnia 2017 problem się w zasadzie sam rozwiązuje bo nie będzie już opłat roamingowych w Unii także luz

opłaty mają być takie jak w Polsce... to że teraz mamy taryfy no limit nie znaczy że w całej ue będziemy w ramach tego rozmawiać i ja jestem niemal pewny że tak nie będzie.
a co do map googla. to je można pobrać do pamięci telefonu.
a w takim razie jakie wszyło rozliczenie mb w transmisji danych za mapy googla?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2017 00:41

Z map Here korzysta Garmin jak by co.
areq
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) areq » 22.02.2017 00:54

Nie wiem ile wunosił koszt samych map ale całościowo do rachunku łącznie z netem czytaj obsługa poczty oraz rozmowami niecałe 8 dyszek, także uważam to za naprawdę drobna opłatę.
Dla porównania Albania 2015 zamknąłem kwotą ponad 500 zł za cały roaming
kamzio
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 23.02.2017 00:37

paulr napisał(a):Pamiętaj że w Polsce korzystasz z pakietów. Roaming nie zniknie tylko opłaty roamingowe. Niemniej narazie nic nie wiadomo jak będzie starczy że będą kasować jak według cenników co są w Polsce ( większość nawet nie wiem po ile ma 1 MB bo korzysta się z pakietów ) a to może się okazać że wcale tanio nie bedzie

Komisja Europejska wynegocjowała z operatorami, że w 1 roku (od 15.06.2017) koszt przesłania 1GB danych będzie naliczane oplatą 7,70 Euro. W kolejnych latach az do 2022 opłata za przesył danych będzie sukcesywnie maleć ale nie do zera.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji? - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone