Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 02.08.2016 20:27

osjann napisał(a):
paw_el napisał(a):
anlama napisał(a):Jeździ ktoś z Was na Sygic w telefonie??? Jak to się sprawuje w trybie off-line??

Bez problemu. Mam wersję premium i jestem zadowolony.


ja używam Sygica objechałem parę krajów w europie na tej nawigacji i mogę z całą stanowczością polecić.

Ja też używam Sygica ale coś dziś nawalał w Zagrzebiu cały czas mnie cisnął na Lućko chodz zmieniłem trasę znacznikiem .
Gdy pojechałem po swojej trasie stracił się koło A3 w Zagrzebiu.
dziwne to troszkę było bo zrobiłem po europie na niej około 20kkm.
Ale ogólnie jestem zadowolony.
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 02.08.2016 21:37

Pytam bo Here np do tej pory nie ma A1 koło Łodzi (wiadomo o który odcinek chodzi) 8O
areq
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) areq » 03.08.2016 22:38

Witacie

Szczerze polecam google pierwszy raz jechałem w sobotę niestety i nawigacja naprawdę dala radę. Korki omijała świetnie a zużycie MB naprawdę minimalne. Doprowadziła nas do Kanicy idealnie.

Pozdrawiam z Kanicy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.08.2016 11:22

Proszę trzymać się głównego tematu wątku.

Dyskusja " Nawigacja czy mapa" TUTAJ
marek.pl3
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 28.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek.pl3 » 05.08.2016 22:38

Here jest bezpłatna, maps.me również, można ewentualnie pobrać na 7 dniowy okres próbny AutoMapę, Sygic lub MapęMap wszystko dostępne w Sklep Play. W jedną stronę na jednej mapie w drugą na innej mapie, oczywiście jeśli kogoś urządza nawigacja w telefonie, bo nie każdy tak chce, ale wątek jest o androidzie
szczepan111
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 21.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczepan111 » 07.08.2016 15:47

Witajcie.
Czy ostatnie wersje automapy uwzględniają lokalizacje nowych fotoradarów na Węgrzech?
Sprawdzał ktoś w trasie?
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 11.08.2016 23:15

Jestem w trakcie testowania Maps.me. ogólnie pozytywnie mnie zaskoczyła ta navi. Duży minus - nie wiem czemu nie ma możliwości wyboru trasy... ewentualnie nie da się np. wykluczyć autostrady itp.
marek.pl3
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 28.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek.pl3 » 13.08.2016 22:00

anlama napisał(a):Jestem w trakcie testowania Maps.me. ogólnie pozytywnie mnie zaskoczyła ta navi. Duży minus - nie wiem czemu nie ma możliwości wyboru trasy... ewentualnie nie da się np. wykluczyć autostrady itp.

Każda ma wady i zalety. Brak wyboru trasy jest minusem i jeszcze parę innych minusów by się znalazło, natomiast plusem jest, że jest darmowa i ma sporo punktów POI, tryb pieszy oraz rowerowy beta
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 14.08.2016 09:11

Uwaga na Here
Jadąc w Słowacji, zjechałem na chwilę z trasy, złapała zawiechę. Jak chciałam ponownie ją uruchomić, wyskakiwał komunikat, że brak mapy danego obszaru i trzeba połączyć się z internetem.
Dobrze że przed wyjazdem wgrałem awaryjnie na 7 dni Auto Mapę.
mapex2608
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 30.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mapex2608 » 17.02.2017 01:10

Zarówno w Polsce jak i za granicą używam Waze. Jest ona on line. W Polsce armia zapaleńców buduje drogi uaktualnia bazy danych ( sam do nich należę) i podobnie jak w Yanosiku wzajemnie się ostrzega....Z tym że za granicami naszego kraju Waze jest niesamowicie popularne. Często w Google Maps można zauważyć ostrzeżenia zaraportowane przez te apke. A to dlatego że właścicielem jej jest google. Jedynym minusem jest to, że wytycza trasy do 1000 mil. A więc do Chorwacji jedzie się na raty, lub tak jak ja to zrobie, czyli pojadę na GM a Waze w tle. Waze nie raz wytyczala mi nową drogę w trakcie jazdy przez co mogłem zaoszczędzić dużo czasu.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 17.02.2017 07:49

mapex2608 napisał(a):Zarówno w Polsce jak i za granicą używam Waze. Jest ona on line. W Polsce armia zapaleńców buduje drogi uaktualnia bazy danych ( sam do nich należę) i podobnie jak w Yanosiku wzajemnie się ostrzega....Z tym że za granicami naszego kraju Waze jest niesamowicie popularne. Często w Google Maps można zauważyć ostrzeżenia zaraportowane przez te apke. A to dlatego że właścicielem jej jest google. Jedynym minusem jest to, że wytycza trasy do 1000 mil. A więc do Chorwacji jedzie się na raty, lub tak jak ja to zrobie, czyli pojadę na GM a Waze w tle. Waze nie raz wytyczala mi nową drogę w trakcie jazdy przez co mogłem zaoszczędzić dużo czasu.

W 1600 km dużo ludzi jednak jest w stanie dojechać do cro.
Pozostaje jednak kwestia transferu. O ile do funkcji trafic idzie go bardzo mało i nie ma się co bać opłat to już pobranie trasy z pl do Cro to już nie jest kilka mb a co za tym idzie dla większości chyba raczej nieoplacalna bo taniej wyjdzie kupić tomtoma (rok chyba byl za 70zl i 3 lata za 170) czy automape (ceny nie znam bo korzystam z tt)
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 17.02.2017 09:11

Od 15 czerwca problem z roamingiem czy płaceniem za transfer za granicą zniknie przecież. Więc nie ma co się martwić.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 17.02.2017 14:38

Pamiętaj że w Polsce korzystasz z pakietów. Roaming nie zniknie tylko opłaty roamingowe. Niemniej narazie nic nie wiadomo jak będzie starczy że będą kasować jak według cenników co są w Polsce ( większość nawet nie wiem po ile ma 1 MB bo korzysta się z pakietów ) a to może się okazać że wcale tanio nie bedzie
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.02.2017 14:52

paulr napisał(a):( większość nawet nie wiem po ile ma 1 MB bo korzysta się z pakietów ) a to może się okazać że wcale tanio nie bedzie

Tak dla orientacji, w Plusie dla Pakietu Atlantyckiego, opcja 1 GB (1024 MB) 90 zł brutto.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 17.02.2017 15:09

Tak tylko w maju wszystko się zmieni... Niewiadomo jak operatorzy będą się cenić. A samo zniesienie opłat roamingowych nie będzie polegać raczej na tym iż bedziemy dzwonić zgodnie z cennikiem. Czyli większość opow ma chyba minuta za 29 groszy. I raczej ( nie wiem mogę się mylić) rozmowy z zagranicy mogą nie być rozliczane z naszych pakietów nolimit. To samo tyczy się transferu danych no mój operator w cenniku ma transmisja danych i cena jakąś tam za 1mb. Jednak nie da się z tego korzystać bo mam w pakiecie ileś tam GB a po ich przekroczeniu włączasz się lejek i i tak nie pobiera zgodnie z cennikiem tylko jest "za darmo". Po zniesieniu opłat roamingowych może się okazać że w roamingu będziemy właśnie płacić zgodnie z cennikiem. Ale na to chyba jeszcze za wcześniej by myśleć co i ile będzie kosztować. Narazie na dzień dzisiejszy pobranie mapy z pl do Cro i spowrotem jest nieopłacalne kosztowo korzystając z polskiej karty. Y
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji? - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone