Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaką miejscowość wybrać (poza Brela)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jonaska
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 17.01.2013
Jaką miejscowość wybrać (poza Brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) jonaska » 23.12.2015 07:25

Kochani, bylismy w Breli kilka lat temu. W tym roku mysle o powrocie do Chorwacji.
Jest tyle pueknych miejsc, ze nie chcialabym wracac w to samo miejsce.
W Breli bardzo mi sie podolo, cudowne zatoczki, ale trosze za spokojnie - nocowalismy daleko od centrum.
Mize polecicie mi miejscowosc , gdzie jest nieco tlocznuej ;) -tak, tak, ja lubie. Tak, zeby byly ladne plaze, fajny klimat. Region bez znaczenia.
Myslalam o Baskiej Vodzie, po sasiedzku :)
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015
Re: Jaka miejscowosc wybeac (poza Brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 23.12.2015 13:00

jonaska napisał(a):Kochani, bylismy w Breli kilka lat temu. W tym roku mysle o powrocie do Chorwacji.
Jest tyle pueknych miejsc, ze nie chcialabym wracac w to samo miejsce.
W Breli bardzo mi sie podolo, cudowne zatoczki, ale trosze za spokojnie - nocowalismy daleko od centrum.
Mize polecicie mi miejscowosc , gdzie jest nieco tlocznuej ;) -tak, tak, ja lubie. Tak, zeby byly ladne plaze, fajny klimat. Region bez znaczenia.
Myslalam o Baskiej Vodzie, po sasiedzku :)


No ale właśnie sęk w tym, że masląc o Basce wracasz w to samo miejsce. Kilka/kilkanaście kim dalej, ale wciąż to te same widoki, te same klimaty, te same zatoczki, tylko tablica z nazwą miejscowości inna.

Jeśli już to szukaj czegoś na wyspach, wyżej od Splitu albo w okolicach Dubrownika.
jonaska
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 17.01.2013
Re: Jaka miejscowosc wybeac (poza Brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) jonaska » 23.12.2015 14:02

Masz racje, dlatego liczę, że ktoś podpowie mi jakieś konkretne miejscowości. ;)))
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Jaka miejscowosc wybeac (poza Brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 23.12.2015 16:26

Baska to zupełne przeciwieństwo Breli,tłumy i gwarno
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015
Re: Jaka miejscowosc wybeac (poza Brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 28.12.2015 12:28

Z napisał(a):Baska to zupełne przeciwieństwo Breli,tłumy i gwarno


Latem w Breli tłumy i drogo :D
jonaska
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 17.01.2013
Re: Jaka miejscowosc wybeac (poza Brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) jonaska » 03.01.2016 09:30

Nie moge stwiedzic, ze w szczycie sezonu odczuwalismy tlumy w Breli, natomiast ceny w knajpach rzedu 200zl za obiad jednodaniowy dla 4 osob odczuwalismy ;)
Ale nie o ceny pytam, a o miejsca gdzie wiecej sie dzieje po prostu. Jak nic mi nie podpowiecie pewnie pojedziemy obok do Baskiej Vody, ale na pewno sa tez inne miejscowosci.
jdn
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 05.06.2010
Re: Jaka miejscowosc wybeac (poza Brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdn » 03.01.2016 13:06

ja mogę Ci polecić zobaczyć tą okolicą z drugiej strony, czyli z wyspy Brać, tutaj jak chcesz coś podobnego do Breli to Supetar i wszystkie okolice.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.01.2016 19:42

jonaska napisał(a):Kochani, bylismy w Breli kilka lat temu. W tym roku mysle o powrocie do Chorwacji.
Jest tyle pueknych miejsc, ze nie chcialabym wracac w to samo miejsce.
W Breli bardzo mi sie podolo, cudowne zatoczki, ale trosze za spokojnie - nocowalismy daleko od centrum.
Mize polecicie mi miejscowosc , gdzie jest nieco tlocznuej ;) -tak, tak, ja lubie.


Makarska >>> makarska-kompendium-wiedzy-subiektywne-t19403.html#p283471
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.01.2016 19:52

Polecam miejscowość Promajna. Miejscowość nie jest tłoczna w apartamentach też można powybrzydzać plaża duża, restauracji jest parę, 3 sklepy z pieczywem i dwa większe markety Studenac, Konzum. A deptakiem można spacerować od Makarskiej do samej Breli :wink: . Pozdrawiam.
miniek90
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 18.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) miniek90 » 03.01.2016 20:09

Jak wygląda ta trasa deptakiem z Makarskiej? wybieram sie drugi raz do Makarskiej w lipcu i wlasnie planuje taka wyprawe tylko niewiem czy spacer zrobic czy wycieczkie rowerowa?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.01.2016 20:17

miniek90 napisał(a):Jak wygląda ta trasa deptakiem z Makarskiej? wybieram sie drugi raz do Makarskiej w lipcu i wlasnie planuje taka wyprawe tylko niewiem czy spacer zrobic czy wycieczkie rowerowa?

Nogami trochę daleko jak na krótki spacer :wink:

https://www.google.pl/maps/@43.3522027, ... a=!3m1!1e3
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 03.01.2016 20:18

ociepka93 napisał(a):Polecam miejscowość Promajna. Miejscowość nie jest tłoczna w apartamentach też można powybrzydzać plaża duża, restauracji jest parę, 3 sklepy z pieczywem i dwa większe markety Studenac, Konzum. A deptakiem można spacerować od Makarskiej do samej Breli :wink: . Pozdrawiam.

Sęk w tym, że Brela była dla Nich za spokojna i za mało tłoczna. Oni poszukują pełnych plaż, zatłoczonych ulic i braku wolnych miejsc w konobach i na parkingach. Każdy woli coś innego.
miniek90
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 18.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) miniek90 » 03.01.2016 21:49

a to jest droga przy samym Jardanie czy leśna droga czy jak wyglada?
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 03.01.2016 21:57

elka21 napisał(a):
ociepka93 napisał(a):Polecam miejscowość Promajna. Miejscowość nie jest tłoczna w apartamentach też można powybrzydzać plaża duża, restauracji jest parę, 3 sklepy z pieczywem i dwa większe markety Studenac, Konzum. A deptakiem można spacerować od Makarskiej do samej Breli :wink: . Pozdrawiam.

Sęk w tym, że Brela była dla Nich za spokojna i za mało tłoczna. Oni poszukują pełnych plaż, zatłoczonych ulic i braku wolnych miejsc w konobach i na parkingach. Każdy woli coś innego.


Może Omis, skoro lubią się ocierać o inne ciała? :D

Obrazek
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008
Re: Jaka miejscowosc wybeac (poza Brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 14.01.2016 15:03

jonaska napisał(a):Nie moge stwiedzic, ze w szczycie sezonu odczuwalismy tlumy w Breli, natomiast ceny w knajpach rzedu 200zl za obiad jednodaniowy dla 4 osob odczuwalismy ;)
Ale nie o ceny pytam, a o miejsca gdzie wiecej sie dzieje po prostu. Jak nic mi nie podpowiecie pewnie pojedziemy obok do Baskiej Vody, ale na pewno sa tez inne miejscowosci.


A to mnie zaskoczyłaś. Myślałam, że w szczycie sezonu tłumy są wszędzie :)
Ja osobiście unikam tłumów, więc i szczytów sezonu.
Ale ponieważ dwa razy ,,wpakowałam się" w szczyt szczytów 8) to polecę Ci Makarską (ale to ciągle ta sama okolica)
albo Opatiję (bajeczny, niezbyt tani region o zupełnie innym charakterze).
Wydaje mi się, że im większa miejscowość, tym gwarniej i więcej się dzieje :papa:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Jaką miejscowość wybrać (poza Brela)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone