Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaką miejscowość wybrać (poza Brela)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
TomaszO
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomaszO » 09.02.2016 19:55

EithelAmarth napisał(a):Mi się udało na booking.com w Baska Voda znaleźć apartament na tegoroczne wakacje dla 2 osób na 7 dni (ostatni tydzień sierpnia) za 434 euro całość (62 euro/doba). Wydaje mi się, że to jeszcze dość optymalnie.

Generalnie na booking.com można coś "ustrzelić" czasem. A nawet jak nie tam, to wyłapać co się nam podoba i postarać się znaleźć stronę www danego apartamentu (raz tak zrobiłam i rezerwacja poprzez własną stronę www apartamentu była tańsza o jakieś 300 zł - piechotą nie chodzi).




Ja uważam, że to strasznie drogo. Ale to nie ja płacę. 40 euro to jest odpowiednia cena a nawet jak na koniec sierpnia to jeszcze taniej.
sloneczko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 25.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sloneczko » 09.02.2016 20:07

TomaszO napisał(a):
EithelAmarth napisał(a):Mi się udało na booking.com w Baska Voda znaleźć apartament na tegoroczne wakacje dla 2 osób na 7 dni (ostatni tydzień sierpnia) za 434 euro całość (62 euro/doba). Wydaje mi się, że to jeszcze dość optymalnie.

Generalnie na booking.com można coś "ustrzelić" czasem. A nawet jak nie tam, to wyłapać co się nam podoba i postarać się znaleźć stronę www danego apartamentu (raz tak zrobiłam i rezerwacja poprzez własną stronę www apartamentu była tańsza o jakieś 300 zł - piechotą nie chodzi).




Ja uważam, że to strasznie drogo. Ale to nie ja płacę. 40 euro to jest odpowiednia cena a nawet jak na koniec sierpnia to jeszcze taniej.

Ja myślę ze standard mieszkań i lokalizacja ,wiec i ceny są zróżnicowane nie można wszystkiego porównywać do jednego , a koniec sierpnia to jeszcze sezon wiec tu nie ma dużego znaczenia niższa cena :wink:
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 12.02.2016 14:57

Witajcie:) Podłącze się do tematu. 3 lata temu byłem w primosten na samym początku września ceny były spoko pokoje 2 osobowe za 10 euro osoba fajny z balkonimiem. Brakowało tylko jakiś imprez. Moje pytanie gdzie byście polecili jechać początkiem września w ciemno tak jeżdżę zawsze 3 lata temu primosten rok temu Albania :) chodzi mi o większą miejscowość gdzie znajdę pokoje 2 osobowe max do 15 euro za dobę będą plaże i jakieś imprezy i można będzie się ruszyć autem żeby coś pozwiedzać:) Primosten było ładne ale za spokojne jak dla mnie.
Majkel_cro
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 30.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majkel_cro » 12.02.2016 15:23

radzio327 napisał(a):Witajcie:) Podłącze się do tematu. 3 lata temu byłem w primosten na samym początku września ceny były spoko pokoje 2 osobowe za 10 euro osoba fajny z balkonimiem. Brakowało tylko jakiś imprez. Moje pytanie gdzie byście polecili jechać początkiem września w ciemno tak jeżdżę zawsze 3 lata temu primosten rok temu Albania :) chodzi mi o większą miejscowość gdzie znajdę pokoje 2 osobowe max do 15 euro za dobę będą plaże i jakieś imprezy i można będzie się ruszyć autem żeby coś pozwiedzać:) Primosten było ładne ale za spokojne jak dla mnie.

W Primosten za spokojnie? A byłeś w Aurorze ? :) To super dyskoteka :D
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 12.02.2016 15:27

Niestety nie bo imprezy były tylko w soboty z tego co kojarzę i towarzystwo się nie nadawało :P chciał bym żeby można było normalnie w tygodniu wyjść na imprezę
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.02.2016 19:44

kasia.2377
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 26.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia.2377 » 14.02.2016 19:50

co do Breli i okolic to mam pytanko, bo własnie wybieramy się w drugiej połowie lipca do Breli - jak tam z pogodą? Bo usłyszałam taką oto opinię :) "w tym rejonie pogoda jest bardzo kapryśna, latem szczególnie. Poza tym okolice od Omisia do Baški są mega wietrzne!!! Weź to pod uwagę. Poczytaj na forum starsze wpisy,Omiš to raj dla "serferow" bo mega wieje!!! A Riwiera Makarska to dużo opadów i burze". Faktycznie tak jest, dużo opadów??? I tak nasza decyzja się nie zmieni bo juz zaliczka wpłacona, ale ciekawa jestem czy tak naprawdę jest?
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 14.02.2016 20:16

jonaska napisał(a):Mize polecicie mi miejscowosc , gdzie jest nieco tlocznuej ;) -tak, tak, ja lubie. Tak, zeby byly ladne plaze, fajny klimat. Region bez znaczenia.


Novalja i Zrce na Pagu... chorwacka Ibiza ;)
Jest trochę relacji na forum :)
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 14.02.2016 22:03

W podobnym terminie byliśmy po sąsiedzku w BV w 2014 i 2015-za pierwszym razem trafiliśmy na ewenement bo nie było super upałów tylko bardzo ciepło. Zdarzyło się ,że przez chwilę popadało ale nie obniżyło to temperatury-syn podczas deszczu siedział w morzu a my w kawiarni. W ubiegłym roku-był jeden wielki żar a jedna burza,która złapała nas w Splicie była dla wszystkich fajną odmianą i chwilowym wytchnieniem od świecącego non-stop słońca. Jadę tam trzeci raz i szczerze mówiąc nie obraziłbym się gdyby znowu była taka bardziej znośna temperatura-znacznie przyjemniej się zwiedza a jest tam wiele przepięknych miejsc do zobaczenia. To nie Polska gdzie jak się niebo zasnuje to czasami na tydzień-już to kilka razy przerabialiśmy.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 15.02.2016 20:22

kasia.2377 napisał(a):co do Breli i okolic to mam pytanko, bo własnie wybieramy się w drugiej połowie lipca do Breli - jak tam z pogodą? Bo usłyszałam taką oto opinię :) "w tym rejonie pogoda jest bardzo kapryśna, latem szczególnie. Poza tym okolice od Omisia do Baški są mega wietrzne!!! Weź to pod uwagę. Poczytaj na forum starsze wpisy,Omiš to raj dla "serferow" bo mega wieje!!! A Riwiera Makarska to dużo opadów i burze". Faktycznie tak jest, dużo opadów??? I tak nasza decyzja się nie zmieni bo juz zaliczka wpłacona, ale ciekawa jestem czy tak naprawdę jest?


Straszne głupoty ktoś wypisuje.
na jakieś 50 dni, które tam spędziłem na przełomie 19 lat to doświadczyłem 3 deszczyków, nie dłuższych niż 1 godzina.
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 15.02.2016 20:29

:hut: W Breli deszcz się tak szybko zaczyna jak i kończy :) Nie koliduje to w ogóle z plażowaniem czy pływaniem. Szybko odparowuje i znowu smażalnia
kasia.2377
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 26.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia.2377 » 15.02.2016 21:54

Torac napisał(a):
kasia.2377 napisał(a):co do Breli i okolic to mam pytanko, bo własnie wybieramy się w drugiej połowie lipca do Breli - jak tam z pogodą? Bo usłyszałam taką oto opinię :) "w tym rejonie pogoda jest bardzo kapryśna, latem szczególnie. Poza tym okolice od Omisia do Baški są mega wietrzne!!! Weź to pod uwagę. Poczytaj na forum starsze wpisy,Omiš to raj dla "serferow" bo mega wieje!!! A Riwiera Makarska to dużo opadów i burze". Faktycznie tak jest, dużo opadów??? I tak nasza decyzja się nie zmieni bo juz zaliczka wpłacona, ale ciekawa jestem czy tak naprawdę jest?


Straszne głupoty ktoś wypisuje.
na jakieś 50 dni, które tam spędziłem na przełomie 19 lat to doświadczyłem 3 deszczyków, nie dłuższych niż 1 godzina.


Tak też właśnie przypuszczałam że to głupoty ale wolałam zapytać :)
robeau
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 03.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) robeau » 16.02.2016 11:48

Witajcie CROManiacy :)
Poszukuje zakwaterowania na Rivierze Makarskiej dla 8-10 osób
Termin od około 25 lipca na 8-10 dni.
Podaje około poniewaz mozemy sie dostosowac z terminem .
Dzieki za pomoc pozdrawiam
Senegal
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.05.2012
Jeśli nie Brela to co???

Nieprzeczytany postnapisał(a) Senegal » 21.02.2016 01:23

Witam serdecznie

Piszę do Was ponieważ mam straszny problem z wyborem miejscowości na tegoroczny wyjazd. W Chorwacji do tej pory byłem dwukrotnie. Jakieś 4 lata temu na KRK (Baska) oraz w zeszłym roku w Breli. KRK jak na pierwszy wyjazd było jak najbardziej ok, jednak teraz patrząc z perspektywy Breli, to już wypada dla mnie znacznie mniej atrakcyjnie. Widoki nie te, roślinność nie ta, itd itp. Brela w tamtym roku mnie zauroczyła, miałem chyba wszytko to co mi się podoba i na czym mi zależy. W planach miałem zjechać dalej w dół Chorwacji, jednak gdy zacząłem przeglądać miejscowości to w porównaniu z Brelą wypadają mi mniej atrakcyjnie. Napiszę może co mi się w Breli podobało, co lubię na wyjazdach, to bardziej doświadczeni cromaniacy wskażą mi kierunek.

- Miejscowość: Raczej nie wioska z kilkoma domami, jednym sklepem i dwoma restauracjami. Lubię mieć apartament przy samej plaży, dostęp do kilkunastu restauracji, lubię jak przez miejscowość ciągnie się promenada lub coś w tym stylu (bez ruchu samochodowego)
- Plaża : wolę raczej małe, urokliwe zatoczki ale z możliwością wygodnego przemieszczania się między nimi (jak w Breli - ciągnący się deptak). W niedalekiej odległości od miejsca plażowania (nie zagłębiając się w miejscowość) muszę mieć jakąś kawiarenkę, bar by móc sobie usiąść i napić się kawki czy innego napoju spoglądając na może. Bardzo ważne: plaża z lasem za plecami, w żadnym wypadku z biegnącą drogą (chyba w B. Voda taką widziałem)
- Nie szukam odludzia, ale też nie takiego gwaru jak w Baska Voda, czy Makarska. Jadę w połowie czerwca, zostaję do końca czerwca.
- Bardzo ważne jest dla mnie by miejscowość była pięknie położona, z mnóstwem zieleni, dyskotek w przeciwieństwie do restauracji czy konob nie potrzebuje w ogóle.
- W zeszłym roku zwiedziłem z grubsza "region Makarska", także wolałbym udać się gdzie indziej, chociaż jeśli nie pomożecie to jestem coraz bardziej skłonny jechać z powrotem do Breli. Gdzieś czytałem stwierdzenie że po zobaczeniu Breli, nie ma gdzie jechać, (może coś w tym jest).

Dobra, na razie koniec koncertu życzeń, reszta może wyniknie w czasie dyskusji (jeśli ktokolwiek odpisze).
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015
Re: Jeśli nie Brela to co???

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 21.02.2016 08:23

Miałem ten sam problem po fascynacji Brela. Zgodnie z powyższym padło na Podace. P ot rześlę konkrety na PW.

Do wybrania tej miejscowości przekonał mnie wpis PODACA 2015 | Cro.pl - Chorwacja Online
podaca-2015-t47072.html?hilit=Podaca%202015
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Jaką miejscowość wybrać (poza Brela) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone