Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaką drogą do Puli ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 09.06.2012 20:07

Droga Trieste-Pula bez opłat w Słowenii :wink:

Trieste-Muggia-Ankaran-Jadranska cesta-droga 741-Pobeška cesta-Istarska cesta-droga E751-Dragonja-istarski Y-Pula
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2012 13:22

mirko napisał(a):Droga Trieste-Pula bez opłat w Słowenii :wink:

Trieste-Muggia-Ankaran-Jadranska cesta-droga 741-Pobeška cesta-Istarska cesta-droga E751-Dragonja-istarski Y-Pula


Mirko czy dobrze widzę, że prowadzi ona wzdł. wybrzeża? Co można powiedzieć o jej walorach widokowych. Mnie bardziej chodzi właśnie aby ostatni etap podróży (już na Istrii) przelecieć niespiesznie, rozpocząć zwiedzanie i zacząć "łapać klimat". :D Pozdrawiam
nmar
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 15.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nmar » 11.06.2012 16:49

Ja polecam;
Wiedeń, Graz, Klagenfurt, Udine, Trieste, Koper, Dragonija.

taką trasą jechałem do Rovinij. Dzięki temu, że zaraz za granicą włosko-słoweńską wjechałem na drogę lokalną nie płaciłem Słoweńskim zdziercom za autostradę :).

- 10 min w korku w Dragoniji (granica SLO-CHR)
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 11.06.2012 17:14

Abramsik napisał(a): Mnie bardziej chodzi właśnie aby ostatni etap podróży (już na Istrii) przelecieć niespiesznie, rozpocząć zwiedzanie i zacząć "łapać klimat". :D Pozdrawiam


Jeśli chcesz jeździć powoli i obserwować morze, proponuję trasę na Istrii:

Dragonja-Umag-Seget-Lovrećica-Dajla-Novigrad-Tar-Poreč-Funtana-Vrsar-Limski kanal-Pula

:?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2012 17:15

Bardzo ciekawa propozycja. Automatycznie kombinowałem od Graz przez całą SLO nie biorąc pod uwagę "wariantu włoskiego". Dziękuję i pozdrawiam.
:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2012 17:17

mirko napisał(a):
Abramsik napisał(a): Mnie bardziej chodzi właśnie aby ostatni etap podróży (już na Istrii) przelecieć niespiesznie, rozpocząć zwiedzanie i zacząć "łapać klimat". :D Pozdrawiam


Jeśli chcesz jeździć powoli i obserwować morze, proponuję trasę na Istrii:

Dragonja-Umag-Seget-Lovrećica-Dajla-Novigrad-Tar-Poreč-Funtana-Vrsar-Limski kanal-Pula

:?


Na Mirko mozna liczyć!!! No to teraz mam "osiołkowi w żłoby dano :(
bob_bud
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 15.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bob_bud » 11.06.2012 21:13

nmar napisał(a):Ja polecam;
Wiedeń, Graz, Klagenfurt, Udine, Trieste, Koper, Dragonija.

taką trasą jechałem do Rovinij. Dzięki temu, że zaraz za granicą włosko-słoweńską wjechałem na drogę lokalną nie płaciłem Słoweńskim zdziercom za autostradę :).

- 10 min w korku w Dragoniji (granica SLO-CHR)


A ile kosztowała Cię włoska autostrada i jak to wyszło kilometrowo i czasowo?
nmar
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 15.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nmar » 12.06.2012 12:27

ja wybrałem tę trasę po tym jak się przestraszyłem, że na autostradach Słoweńskich są korki. Po za tym nocowaliśmy we Wiedniu i stwierdziliśmy, że nie ma sensu stać w korkach jak można zobaczyć przy okazji alpy. Więc zaraz za Wiedniem skręciliśmy z A2 na S6, która następnie przechodzi w S36 a następnie w jakieś B... W efekcie wyjechaliśmy za Klagenfurtem i praktycznie przed samą granicą. Nie była to droga specjalnie dłuższa ale za to bardzo atrakcyjna.

Cała podróż Wiedeń Rovinij (nieco ponad 600 km) zajęła nam chyba 7 godzin (w tym 2 dłuższe przystanki na karmienie nasze i dziecka.

Nie chcę skłamać ale wydaje mi się, że za autostradę zapłaciłem wtedy (2008 rok) ok. 7 euro (sprawdziłem: teraz niecałe 11)
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005
a jak z powrotem.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 17.06.2012 18:44

Czyli z z Istrii do Polski, bedę wyjeżdżał z Poreca w sobotę (sierpień), boje sie troche korka do granicy w Dragonji.
jak to wyglądało w ubiegłym roku zależnie od pory dnia?
P.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: a jak z powrotem.

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 17.06.2012 19:41

piotr62 napisał(a):Czyli z z Istrii do Polski, bedę wyjeżdżał z Poreca w sobotę (sierpień), boje sie troche korka do granicy w Dragonji.
jak to wyglądało w ubiegłym roku zależnie od pory dnia?
P.

Najgorzej jest wyjechać z Istri w ostatni weekend sierpnia, bo wtedy wracają Włosi do domu - przejścia Plavanja i Kastel są wtedy zatkane na parę kilometrów (raz stali nawet w Buje). Wtedy trzeba jechać w kierunku na Buzet i dalej na przejście w kierunku Socerga - tam zawsze jest pusto.
Sprawdzone kilkanaście razy.
Pozdro
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 17.06.2012 20:36

Dzięki, będe jachał rono, sobota, 11.08.
Myślisz że 0 8:00 już będzie korek?
P.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 17.06.2012 23:20

piotr62
O 8:00 nie powinieneś stać więcej niż to jest potrzebne a wzasadzie wcale.
Dla świętego spokoju lepiej pojechać z Poreć na Buzet prosta droga, pusta z b.dobrą nawierzchnią. Popatrz na mapę lub google maps.
Ja co roku zawsze tak jadę, tam i z powrotem.
osimek1
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) osimek1 » 17.06.2012 23:45

mam prośbę - możecie wstawić jakiegoś linka na google maps? planowałem taką trasę google maps - wyjazd z łodzi ok 24 w piątek, więc zapewne ok 12 w sobote będę na granicy SLO-CRO, wystraszyliście mnie korkami ;) trasę przez Słowację i Węgry mam już opanowaną i zawsze jechałem starym przejściem jak to tutaj wygląda? trasa która tutaj pronowaliście (omijająca koper) jest w sumie nie wiele dłuższa ale średnio mi się wydzi trasa przez góry - i nie wierzę w czas jaki podaje google maps, pytanie jak to w praktyce wygląda (teraz na przejściu jeszcze nie ma tragedii - gorzej jest w stronę Polski)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 18.06.2012 12:41

osimek1
Czas przejazdu podawany przez google jest jak najbardziej aktualny, ja go skracam o ok 10% lecz nikogo nie namawiam do tego.
Jeżeli jedziesz w czerwcu to nie powinno być problemu przez Koper lecz ruch lokalny może się zmienić a turnusy się zatrzynają.
Objazd przez Buzet to nie góry a droga na podjazdach jest szeroka prawie na trzy pasy. Przed granicą ma już normalną szerokość. W Cro od Buzet biegnie doliną (plasko) słynną z trufli, potem masz jeden podjazd i do Poreć praktycznie płasko.
bdab
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 11.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) bdab » 22.06.2012 12:06

wielbiciel napisał(a):Jeszcze lepiej jest jechać zjazdem Ćmj Kal na drogę nr 208, jest on pomiędzy Koziną a Koprem, droga 208 prowadzi do przejścia granicznego(Pozane) i dalej drogą D201 przez Buzet do D44 w kierunku tunelu Ućka by przed bramkami ostro w prawo na drogę nr 500. Pierwsze 2km przez wioskę a potem piękna szeroka trasa w kierunku Labina i dalej do Puli (Medulin)
Z powyższego przejścia korzystam od wielu lat jako wjazd i wyjazd z Istri, a w okolicy pierwszej soboty lipca lub ok 25 sierpnia zalecam jako obowiązkowe.
Dla tych co do Rovinji lub Poreć to w m.Buzet należy skręcić w prawo na drogę D44. W sierpniu tak będę znowu jechał do Poreć. Polecam!


Witam,
czy tą drogą da się przejechać zestawem z przyczepą (długość przyczepy 7,5m, szerokość 2,5m)?

SePo... Bartek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaką drogą do Puli ? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone