Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak żyć, jak żyć bez Chorwacji…? cz. 2 (str.12)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.10.2017 19:54

Aga w jakim stylu ta sukienka i z jakiego materiału? No i jaka cena? Z ciekawości krawieckiej pytam...

Danusia... pamiętam jak młodszy szwagier na studniówkę kupował garnitur, a na maturę był już za mały :mrgreen: :mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.10.2017 20:03

piekara114 napisał(a):Danusia... pamiętam jak młodszy szwagier na studniówkę kupował garnitur, a na maturę był już za mały :mrgreen: :mrgreen:

O nieeee... :roll: A ja myślałam, że oni w tym wieku już kończą rosnąć i można wreszcie zacząć inwestować w porządne ciuchy... :cry: Bo co do piętnastolatka to już się pogodziłam z faktem, że co chwilę ze spodni wyrasta... :roll:

Te zdjęcia dawaj, bo całkiem chandry dostanę... :x :smo:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.10.2017 20:09

piekara114 napisał(a):Aga w jakim stylu ta sukienka i z jakiego materiału? No i jaka cena? Z ciekawości krawieckiej pytam...

Mniej więcej taka ... :roll: https://www.inubia.pl/luna-granatowa
Prawie 500 pln będzie mnie to kosztować ... :? ,
a Ty za ile byś uszyła? :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.10.2017 20:15

Ta cena zawiera już koronkę, materiał i dodatki? Jeśli tak to cena ok. No i czy cena zawiera miseczki biustonosza wbudowane czy podszyje Zuzi własny, który potem się wypruje...
Ja nie szyję dla kogoś, wyłącznie dla siebie, no i nie mam takiej wprawy...
Popytaj znajomych czy mają znajome pracujące w salonach sukien ślubnych jako krawcowe, cena może być sporo niższa.... a doświadczenie w wykańczaniu koronką na pewno mają sporo, a podstawa w tej sukience to ładnie wysztukować na dekolcie koronkę.


Danka, nie przestają, dopiero jakość koło 20tki... na szczęście my już dawno nie rośniemy :mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.10.2017 20:20

piekara114 napisał(a): na szczęście my już dawno nie rośniemy :mrgreen:

I to jest myśl, która może nieco poprawić jesienny nastrój... :mrgreen: :wink:

Agnieszko, sukienka baaardzo ładna, odżałuj tę kasę, przecież to raptem jeden bilecik do Aten z haczykiem... :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.10.2017 20:22

Mikromir napisał(a):Agnieszko, sukienka baaardzo ładna, odżałuj tę kasę, przecież to raptem jeden bilecik do Aten z haczykiem... :oczko_usmiech:


Buty, makijaż, bielizna i już 2 bileciki, a jeszcze wejściówka to i 3 już jest w plecy.... ale sukienkę Zuzia ładną wybrała.. mam nadzieję, że w styczniu się modelka pochwali zdjęciem...
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 10.10.2017 20:27

mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Aga w jakim stylu ta sukienka i z jakiego materiału? No i jaka cena? Z ciekawości krawieckiej pytam...

Mniej więcej taka ... :roll: https://www.inubia.pl/luna-granatowa
Prawie 500 pln będzie mnie to kosztować ... :? ,
a Ty za ile byś uszyła? :smo:


No no suknia super 8O Koniecznie jakąś fotkę musisz potem pokazać :wink:

Beata dawaj tą Chorwację :smo:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.10.2017 20:34

piekara114 napisał(a):
Mikromir napisał(a):Agnieszko, sukienka baaardzo ładna, odżałuj tę kasę, przecież to raptem jeden bilecik do Aten z haczykiem... :oczko_usmiech:


Buty, makijaż, bielizna i już 2 bileciki, a jeszcze wejściówka to i 3 już jest w plecy.... ale sukienkę Zuzia ładną wybrała.. mam nadzieję, że w styczniu się modelka pochwali zdjęciem...
Nooooo, macie rację ... właśnie na te bileciki to przeliczam :wink: ,
no i m.in. bez to Potter sama na ten Kos poleciała :roll:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.10.2017 20:50

mysza73 napisał(a):no i m.in. bez to Potter sama na ten Kos poleciała :roll:

Może Ci Zuzia kiedyś tę kieckę pożyczy, to Ci się humor poprawi i uznasz, że warto było... :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.10.2017 21:05

To kolejny odcinek, na chandrę....


7 września 2016, środa

Leniwy poranek oczywiście w towarzystwie młodej panny i ustalanie planów na ten dzień. Niestety pogoda nie jest mocno plażowa, więc pora gdzieś się ruszyć. Nie za daleko, bo wszystko wskazuje na to, że na plaży da się później poleżeć. Na cel bierzemy miejscu, które przykuło moją uwagę już rok wcześniej, a teraz po drodze już je z daleka widzieliśmy. Jedziemy na Wzgórze Okit do sanktuarium Matki Boskiej Karmelickiej. Historię sanktuarium przedstawił Raul73 w swojej relacji, warto przeczytać, ja tu go zacytuję…

Raul73 napisał(a):Trochę historii:
Pierwsza świątynia została tu zbudowana w 1660 roku, ale zniszczyła ją włoska marynarka wojenna w czasie II wojny światowej.

W 1967 r. wzniesiono nowy kościół. Ten też został zniszczony – tym razem serbskimi pociskami rakietowymi z samolotów i wyrzutni w Gaćelezi, na północ od Vodic. Miało to miejsce 21 września 1991r., podczas ofensywy wojsk JNA w ramach tzw. Bitwy o Sibenik, a rozkaz ostrzału wydał sam generał Ratko Mladić, jeden z dowódców operacji.

Wieczorem tego samego dnia oddziały serbskiej piechoty wdarły się na wzgórze. Do legendy przeszło pewne drzewko piniowe tuż przy głównym szczycie, które jugosłowiański żołnierz próbował ściąć siekierą, ale w momencie, w którym siekiera dotknęła jednej z gałęzi, został porażony piorunem. Uznano to za boską interwencję. W efekcie ucierpiała tylko ta jedna gałąź, drzewko przeżyło i jest do dziś otoczone kultem.

Dzień później chorwacka kontrofensywa odsunęła wojska JNA z powrotem za Gaćelezi.


Większość tych informacji uzyskaliśmy od strażaka pilnującego budowy, który wyglądał na zadowolonego, że ktoś się w ogóle interesuje historią tego miejsca. Szkoda, że nie znał angielskiego, ale mówił po chorwacku w taki sposób, że dało się zrozumieć prawie wszystko.


Droga do sanktuarium wiedzie wśród sadów figowych i pierwszy raz w życiu widzę fioletowe figi na drzewach… no zdjęcia nie zrobiłam…
Po ledwie kilku minutach jazdy jesteśmy na parkingu pod sanktuarium…
Obrazek

… i po schodach wspinamy się na szczyt… po drodze mijamy stacje drogi krzyżowej…
Obrazek

Sanktuarium ma charakterystyczny kształt….
Obrazek

Obrazek

…i jest oczywiście zamknięte….

Ze szczytu mamy widok na parking…
Obrazek

….na takie cuś…..
Obrazek

…i przede wszystkim na morze i Kornati….. :hearts: :hearts:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Robimy odwrót i wracamy do auta mijając drzewo, które przetrwało i otoczone jest dziś kultem….
Obrazek

Lazurów nie było, no ale wracamy na wybrzeże….
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21043
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 10.10.2017 22:13

Lazury będą na wybrzeżu...
Pozdrawiam
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 11.10.2017 07:28

Chyba ze dwa razy patrzyłam w stronę tego sanktuarium ale zawsze właśnie jakoś po drodze i nie było czasu wstąpić.
To teraz chociaż na fotkach zobaczyłam co tam się kryje :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.10.2017 16:44

piekara114 napisał(a):Mam jesienną depresję...nic mi się nie chce....

Nic nie mam, zdmuchnęła mnie ta jesień całkiem...

Pozdrawiam,
Wojtek
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 11.10.2017 19:41

Po proszę Lazury :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.10.2017 20:36

ajdadi napisał(a):Lazury będą na wybrzeżu...
To ich właściwe miejsce...

Beata W. napisał(a):Chyba ze dwa razy patrzyłam w stronę tego sanktuarium ale zawsze właśnie jakoś po drodze i nie było czasu wstąpić.
To teraz chociaż na fotkach zobaczyłam co tam się kryje :papa:
Warto było zajrzeć, mimo że lekka mgiełka była i pod słońce... Ciekawe czy jeszcze kiedyś będziesz w okolicy, bo chyba Grecja wciągnęła na dłużej...

Franz napisał(a):
piekara114 napisał(a):Mam jesienną depresję...nic mi się nie chce....

Nic nie mam, zdmuchnęła mnie ta jesień całkiem...
Na szczęście zapowiadają kilka dni ze słońcem...

21monika napisał(a):Po proszę Lazury :wink:
Nie mogę nic obiecać...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Jak żyć, jak żyć bez Chorwacji…? cz. 2 (str.12) - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone