Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak z rezerwacjami? Doświadczenia z 2012 r

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008
Jak z rezerwacjami? Doświadczenia z 2012 r

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 11.01.2013 13:04

Witam,
Dawno mnie nie było, w zeszłym roku wakacje spędzaliśmy w Polsce, ale znów ciągnie nas do Chorwacji, oczywiście na kemping. Ale....

W 2011 r mieliśmy bardzo niemiłe doświadczenia... O ile w zeszłych latach nigdy nie mieliśmy problemu ze znalezieniem miejsca na jakiejś fajnej parceli przy samym morzu, tak w owym 2011 r okazało się to być nie lada wyzwaniem. Pojechaliśmy jak zwykle w drugiej połowie sierpnia. W pierwszej kolejności zajechaliśmy na Jasenovo - miejsca brak, potem w górę w stronę Zadaru zaliczaliśmy kolejno różne kempingi, nie licząc tych malutkich patelni (prywatnych, przydomowych), zajrzeliśmy na każdy i albo miejsc brak, albo jakieś pojedyncze na samym początku kampa, daleko, daleko od morza. W końcu Pag - na Pagu wielki camp Simuni - miejsc brak (Na Strasko jak się dowiedzieliśmy to samo, więc nawet tam nie próbowaliśmy). Tylko swoim uporem wywalczyłam miejsce nieparcelowane przy Konzumie (masakra), licząc na to że za parę dni coś się lepszego zwolni, niestety jak się okazało wszystkie parcele bliżej morza są z góry zarezerwowane i parcela może sobie nawet stać pusta przez tydzień - nie da się nic zrobić.
Po 8 dniach pojechaliśmy z powrotem na południe - na camp Adriatic przy Primosten i tam wreszcie można było trochę wybierać (i to pewnie dlatego że to już naprawdę końcówka sezonu).
Tak to wyglądało jakby nasi super zorganizowani i zapobiegliwi zachodni sąsiedzi porezerwowali wszystko co się da.

No i szczerze mówiąc trochę zaczęłam się bać jeździć w ciemno... (a nie cierpię rezerwacji)

Jakie są wasze doświadczenia z ostatnich dwóch lat, z zeszłego roku?

Planujemy Istrię bo chcemy wyjazd połączyć z wypadem w Dolomity. Byliśmy już na Istrii na kampie Valdaliso (podobał nam się), ale teraz wypadałoby coś innego - spróbujemy San Polo/ Colone, Puntizele, coś w okolicy Premantury, może okolice Labin... Acha, w tym roku jedziemy na przełomie czerwca i lipca. W najgorszym razie wyjazd 28 czerwca (szkoła :>) ;)
rych19
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 108
Dołączył(a): 21.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rych19 » 11.01.2013 18:48

Proszę temat bardzo na czasie. Oprócz 2008 ,,Pod Maslinom" nie rezerwowałem nigdy, ale to co spotkało mnie rok temu i............. właśnie w 2-iej połowie sierpnia sugeruje, że lepiej jednak rezerwować. Objechałem południową Dalmację prawie do Dubrovnika i albo ścisk jakich mało, albo moje panie kręciły nosami :evil: Sierpień to najazd Włochów- byli wszędzie z tymi swoimi kamperami. Przyszły rok koniec czerwca zaraz po dzwonku kończącym rok szkolny (bez rezerwacji? :oops: )
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 14.01.2013 11:01

W owym 2011 szwagier był na samym początku lipca i większych problemów nie miał. Mam wielką nadzieję, że ta pierwsza połowa lipca jest faktycznie mniej obciążona. Ja bym zarezerwowała tylko na kempingach, na których już byłam, bo do zdjęć nie mam zaufania, a i opiniami też do końca nie można się kierować, bo każdemu na czym innym zależy. W ten sposób strasznie rozczarowaliśmy się kampem Simuni. A np kamp Adriatic na zdjęciach wyglądał przeciętnie, zwłaszcza kamienie na plaży odstraszały (my mamy dość małe dzieci), a w rzeczywistości było naprawdę fajnie.
No ale nie chcemy w te same miejsca jeździć.
Jan 123
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 22.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jan 123 » 28.01.2013 17:34

Potwierdzam po 15.07 robi się tłok i 1-sza linia tylko rezerwacja i na sprawdzonych kempingach . Średnio jest to 20% drożej ale coś za coś .
Pozdrawiam.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.01.2013 17:57

F-uncia napisał(a):No i szczerze mówiąc trochę zaczęłam się bać jeździć w ciemno... (a nie cierpię rezerwacji)

Jakie są wasze doświadczenia z ostatnich dwóch lat, z zeszłego roku?

Planujemy Istrię bo chcemy wyjazd połączyć z wypadem w Dolomity. Byliśmy już na Istrii na kampie Valdaliso (podobał nam się), ale teraz wypadałoby coś innego - spróbujemy San Polo/ Colone, Puntizele, coś w okolicy Premantury, może okolice Labin... Acha, w tym roku jedziemy na przełomie czerwca i lipca. W najgorszym razie wyjazd 28 czerwca (szkoła :>) ;)


Witam, dawno już na kampingu w Chorwacji nie byłem, ale jeśli planujecie Istrię na przełomie czerwca/lipca to bez rezerwacji spokojnie możecie jechać.
Na Istrii jest przewaga dużych kempingów, ja polecam jak zawsze Valkanela w Funtanie lub Lanterna w Porec.
W okolicach Puli też jest kilka dobrych kempingów, gorzej w okolicach Labin.

kempingi-w-chorwacji-t17886.html
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 29.01.2013 13:14

ja po raz pierwszy w zeszłe wakacje rezerwowałem miejsce na kempingu - ale jechaliśmy w 6 dorosłych i 2 dzieci, mieliśmy przyczepę 5m i namiot 2 sypialnie, chcieliśmy w pierwszej lini przy wodzie i w cieniu i to wszystko spowodowało że rezerwowałem, generalnie jakbym nie zakładał stacjonarnych wakacji to bym nie rezerwował - zawsze sie cos znajdzie - nie na tym to na innym kempie - ale tak to była rezerwacja i spokój, generalnie przy pobycie 3 tygodnie opłata za rezerwację w wysokości 300 kn była do przeżycia.
a może warto dodać że byliśmy od początku lipca w Nerezine na Mali Losnji. Pewnie jakbyśmy wybrali dalmację daleka to też raczej nie próbowałbym rezerwować, ale w tej okolicy gdzie byliśmy było mnustwo niemców i włochów którzy od lat przyjeżdżają na te same parcele w tym samym okresie więc jest kłopot z miejscami w pierwszej lini brzegowej.
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 29.01.2013 16:22

F-uncia napisał(a):Witam,
Dawno mnie nie było...

Rzeczywiście dawno... co niektórzy zaczęli się nawet o Ciebie martwić :wink:

F-uncia napisał(a):Jakie są wasze doświadczenia z ostatnich dwóch lat, z zeszłego roku?

2 lata temu Bunculuka bez żadnych rezerwacji, dość blisko morza, ale trzeba było trochę po campie połazić żeby znaleźć miejsce... ;)
No i samochód w takim miejscu, że raczej rzadko wyjeżdżaliśmy poza camp,
po pierwsze niespecjalny do niego (miejsca) dojazd,
po drugie fakt, że po powrocie raczej pewne było, że na maleńkim parkingu nie będzie dla nas miejsca...

W zeszłym roku podobnie jak rych19 w 2008 byliśmy Pod Maslinom i tak 2-3 tygodnie wcześniej wstępnie (bez żadnych zaliczek i takich tam...) zaklepaliśmy miejsce telefonicznie...
Po przyjeździe żadnego problemu z miejscem - w sumie gdyby chcieć być dokładnym zajęliśmy 4 :mrgreen:

W tym roku wybraliśmy trochę inną formę wakacjowania, choć nadal camping i zrobiliśmy rezerwację...

Powrót do Kempingi

cron
Jak z rezerwacjami? Doświadczenia z 2012 r
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone