Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak wypłacić pieniądze z bankomatu?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maksikaz
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 23.03.2012
Jak wypłacić pieniądze z bankomatu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksikaz » 04.06.2013 21:13

Nie znam chorwackiejgo i boję się, aby nie stracić karty przy próbie wypłaty. Proszę o radę i pomoc. Czy opłaca się wypłata z bankomatu?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 04.06.2013 21:23

W bankomacie masz kilka wersji językowych... np. eng.. dasz radę.
maksikaz
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 23.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksikaz » 04.06.2013 21:32

Dzieki- Logiczne! Czy opłaca się wypłacać kuny? Czy lepiej wymieniać euro na kuny?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 04.06.2013 21:50

maksikaz napisał(a):Dzieki- Logiczne! Czy opłaca się wypłacać kuny? Czy lepiej wymieniać euro na kuny?



Opłaca się - ale różnice tak naprawdę będą niewielkie.

Na korzyść jest tylko to, że nie targasz ze sobą przez pół Europy całego porfela gotówki, a mały plastik.

Najlepiej wziąć tylko eurio na kwaterę + maly zapas, a resztę wypłacać na miejscu ze ściany płaczu.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.06.2013 09:09

maksikaz napisał(a):Nie znam chorwackiejgo i boję się, aby nie stracić karty przy próbie wypłaty. Proszę o radę i pomoc. Czy opłaca się wypłata z bankomatu?


Może ten temat pomoże
zagrebacka-banka-t28831.html

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2013 09:47

maksikaz napisał(a):Nie znam chorwackiejgo i boję się, aby nie stracić karty przy próbie wypłaty. Proszę o radę i pomoc. Czy opłaca się wypłata z bankomatu?


Instrukcja obsługi bankomatu Obrazek

BANKOMAT PO ANGIELSKU

Jeśli korzystałeś z bankomatów w Polsce i obsługa tego urządzenia nie jest ci obca, nie będziesz mieć problemów z pobraniem gotówki ,Chorwacki bankomat nie różni się od polskiego niczym - poza oczywiście językiem. Wystarczy zapoznać się ze znaczeniem pojawiających się na ekranie komend i możesz już bez obaw uderzać na podbój "cash machine".

Please insert your card - Proszę, włóż kartę
Please enter your PIN number - Podaj, proszę, swój numer PIN
Press Enter - Naciśnij klawisz Enter
Checking your PIN number - Trwa weryfikacja twojego numeru PIN
Choose an option - Wybierz operację, którą chcesz wykonać
Cash - Wypłata gotówki
Cash with receipt - Wypłata gotówki z potwierdzeniem
Balance on screen - Wyświetlenie stanu konta na ekranie
Printed balance - Wydrukowanie stanu konta
Print mini statement - Wydrukowanie skróconego wyciągu z konta
Change PIN number - Zmiana numeru PIN
Enter amount - Podaj kwotę
Please wait - Proszę czekać
Remove your card - Wyjmij kartę z bankomatu
Please remove Cash - Proszę zabrać pieniądze
Do you require another service? - Czy chcesz wykonać inną operację?
Thank you for Rusing Anybank - Dziękujemy za skorzystanie z usług naszego banku

miłej lektury :papa:
umca81
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 30.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) umca81 » 05.06.2013 09:54

Witam

JackDaniels;) świetny opis!

Ja dodam od siebie, że z reguły w bankomatach możesz wypłacić i euro i kuny. U mnie w banku przelicznik był korzystny. W portfelu miałem i euro i kuny.

Większych kwot nie ma sensu wozić.

Powodzenia :hut:
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 05.06.2013 10:04

Dobra robota JackDaniels :)
JackDaniels;) napisał(a):Cash - Wypłata gotówki

cash withdrawal


umca81 napisał(a):Ja dodam od siebie, że z reguły w bankomatach możesz wypłacić i euro i kuny.

W Cro wypłacisz tylko kuny
umca81
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 30.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) umca81 » 05.06.2013 10:54

umca81 napisał(a):Ja dodam od siebie, że z reguły w bankomatach możesz wypłacić i euro i kuny.

W Cro wypłacisz tylko kuny[/quote]

Oczywiście masz rację. Mój błąd. Tak to jest jak ma się otwarte kilka zakładek na raz... I przerywa pisanie w połowie zdania :oops:
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 05.06.2013 11:09

maksikaz napisał(a):Nie znam chorwackiejgo i boję się, aby nie stracić karty przy próbie wypłaty. Proszę o radę i pomoc. Czy opłaca się wypłata z bankomatu?


W zeszłym roku kupowałem kuny w Polsce po 65gr. , a wypłacając z bankomatu w CRO liczyło mi po 56-57 gr
Różnica więc jest... :wink:
pozdrav :papa:
Ostatnio edytowano 06.06.2013 19:05 przez Majdan72, łącznie edytowano 1 raz
sam_fischer
Croentuzjasta
Posty: 214
Dołączył(a): 17.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sam_fischer » 06.06.2013 16:21

Jezusie...
alfa466
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) alfa466 » 17.07.2013 01:45

W zeszłym roku kupowałem kuny w Polsce po 65gr. , a wypłacając z bankomatu w CRO liczyło mi po 56-57 gr
Różnica więc jest... :wink:
pozdrav :papa:[/quote]

A jak wygląda sprawa prowizji? Różnie w różnych bankach?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2013 08:09

alfa466 napisał(a):W zeszłym roku kupowałem kuny w Polsce po 65gr. , a wypłacając z bankomatu w CRO liczyło mi po 56-57 gr
Różnica więc jest... :wink:
pozdrav :papa:


A jak wygląda sprawa prowizji? Różnie w różnych bankach?



Różnie,różnie sprawdź na stronie swojego banku :mrgreen:
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 17.07.2013 08:21

maksikaz napisał(a):Dzieki- Logiczne! Czy opłaca się wypłacać kuny? Czy lepiej wymieniać euro na kuny?


Naprawdę nie warto zawracać sobie głowy różnicami kursów, kupnem walut, kombinowaniem, kantorami. Weź trochę euro, żeby starczyło na kwatery, do tego kartę do bankomatu (oczywiście zapewnij wcześniej środki na koncie :) i tyle.

Ja zawsze wychodzę z założenia, że te kilkadziesiąt złotych, które mógłbym ewentualnie zaoszczędzić (jeśli nie mniej) to naprawdę marna kropla w całym wakacyjnym budżecie, która nie jest warta latania po kantorach, tracenia czasu, szukania najtańszych kursów i tego całego kombinowania.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2013 08:35

Koszt 1000 kun na początku lipca w Chorwacji wachał się od 586 zł do 612 zł. Mowa o wypłatach z bankomatu . Kartę mam bezprowizyjną na całym świecie.
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jak wypłacić pieniądze z bankomatu?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone