Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak wrócić? Pomocy!!

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 26.08.2014 08:45

cropag napisał(a):No i po sprawie: udało mi się wysłać w ubiegły czwartek paszporty do Zagrzebia przez zaprzyjaźnionego kierowcę, syn odebrał je wczoraj około południa z zaprzyjaźnionej firmy i po prostu wrócili do Polski. Nikt nawet tych paszportów na granicach nie oglądał :wink: .
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za propozycje pomocy i cieszę się, że kilku forumowiczów zwiększyło sobie liczbę postów durnymi wpisami.

pozdrawiam :papa: ,
cropag


już dawno proponowałem aby liczba postów nie była widoczna - a - tak mamy "nabijaczy" :D

pozdrav.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.08.2014 08:48

cropag napisał(a):No i po sprawie: udało mi się wysłać w ubiegły czwartek paszporty do Zagrzebia przez zaprzyjaźnionego kierowcę,

Chciałbym zapytać, jeśli to nie sprawi kłopotu o następującą sprawę.
20.08 napisałeś:
cropag napisał(a):Dzięki wspólnym wysiłkom całej rodzinki ustaliliśmy następujące fakty:

1. WSZYSTKIE paszporty zostały w Polsce
2. Paszporty synowej i dzieci są nieważne


W ubiegły czwartek, było 21.08.
Udało się w ciągu doby wyrobić nowe dokumenty, czy jednak wysłaliście te nieważne :?: 8O
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 26.08.2014 09:02

Chyba na nieważnych przejechali :roll:
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 26.08.2014 09:22

walp napisał(a):
cropag napisał(a):No i po sprawie: udało mi się wysłać w ubiegły czwartek paszporty do Zagrzebia przez zaprzyjaźnionego kierowcę,

Chciałbym zapytać, jeśli to nie sprawi kłopotu o następującą sprawę.
20.08 napisałeś:
cropag napisał(a):Dzięki wspólnym wysiłkom całej rodzinki ustaliliśmy następujące fakty:

1. WSZYSTKIE paszporty zostały w Polsce
2. Paszporty synowej i dzieci są nieważne


W ubiegły czwartek, było 21.08.
Udało się w ciągu doby wyrobić nowe dokumenty, czy jednak wysłaliście te nieważne :?: 8O


Dobrze to skomentował torreso:
I tak nie sprawdzali, więc co to za różnica :lool:
Ważne nie ważne, ważne że są ;)


cropag
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.08.2014 09:35

cropag napisał(a):Dobrze to skomentował torreso:
I tak nie sprawdzali, więc co to za różnica :lool:
Ważne nie ważne, ważne że są ;)


Rozumiem, causa finita.

Myślałem, że postawiłeś na nogi wydział paszportowy w swoim urzędzie. :oczko_usmiech:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.08.2014 09:49

walp napisał(a):
cropag napisał(a):Dobrze to skomentował torreso:
I tak nie sprawdzali, więc co to za różnica :lool:
Ważne nie ważne, ważne że są ;)


Rozumiem, causa finita.

Myślałem, że postawiłeś na nogi wydział paszportowy w swoim urzędzie. :oczko_usmiech:


Wydział paszportowy to sobie może stawiać na nogi osoba zainteresowana wydaniem paszportów a nie ktoś postronny. Podczas składania wniosku o wydanie paszportu pobierane są odciski palców, które są jeszcze weryfikowane podczas odbioru dokumentu - wyjątek ... linie papilarne nie nadają się do odczytu (zdarza się) wtedy odpowiednia notatka i paszport jest bez linii papilarnych.
Wyrobienie paszportu dzieciom bez wizyty obojga rodziców to już wogle nie wchodzi w grę (ewentualnie zgoda sądu w uzasadnionych przypadkach).

Tak naprawdę granica SLO/HR to jest fikcja. Mamy tu przykład, że jej przekroczenie i np. nielegalny wwóz czy wywóz dzieci nie stanowi żadnego problemu. :?
gakako
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 27.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gakako » 26.08.2014 09:50

złośliwość niektórych nie zna granic... wstyd, żeby dorośli ludzie tak się zachowywali :(
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.08.2014 09:52

Cropag całą historię zmyślił od początku do końca :!: :D

Jak może ktoś być tak naiwny, że w te idiotyzmy uwierzył :?: :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.08.2014 09:55

gusia-s napisał(a):
Tak naprawdę granica SLO/HR to jest fikcja. Mamy tu przykład, że jej przekroczenie i np. nielegalny wwóz czy wywóz dzieci nie stanowi żadnego problemu. :?


ZAWSZE ktoś sprawdza dokumenty, jak Słoweniec olewa to Chorwat lub na odwrót :!:
A ktoś bez dokumentów wpada od razu, bo nie zgadza się ilość dowodów/paszportów.
A jak ktoś ma nieważny dokument, to od razu wpada, bo na jego twarzy jest wymalowane, że coś nie gra.
Na granicach nie pracują idioci :!:

Komuś może się wydawać, że oni są półgłówkami, bo przeważnie tylko biorą dokumenty do ręki i po kilku, kilkunastu sekundach je oddają,
ale to wystarczy, żeby się zorientować, czy wszystko gra :!:
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 26.08.2014 10:08

Lednice napisał(a):ZAWSZE ktoś sprawdza dokumenty, jak Słoweniec olewa to Chorwat lub na odwrót :!:
A ktoś bez dokumentów wpada od razu, bo nie zgadza się ilość dowodów/paszportów.
A jak ktoś ma nieważny dokument, to od razu wpada, bo na jego twarzy jest wymalowane, że coś nie gra.
Na granicach nie pracują idioci :!:

Komuś może się wydawać, że oni są półgłówkami, bo przeważnie tylko biorą dokumenty do ręki i po kilku, kilkunastu sekundach je oddają,
ale to wystarczy, żeby się zorientować, czy wszystko gra :!:


Tadek,
tak było, gdy Ty ostatni raz przekraczałeś granicę polsko-czechosłowacką. Teraz jest inaczej.

cropag :papa:
de Zoo
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) de Zoo » 26.08.2014 10:10

Lednice napisał(a):ZAWSZE ktoś sprawdza dokumenty, jak Słoweniec olewa to Chorwat lub na odwrót :!:
A ktoś bez dokumentów wpada od razu, bo nie zgadza się ilość dowodów/paszportów.
A jak ktoś ma nieważny dokument, to od razu wpada, bo na jego twarzy jest wymalowane, że coś nie gra.
Na granicach nie pracują idioci :!:

Komuś może się wydawać, że oni są półgłówkami, bo przeważnie tylko biorą dokumenty do ręki i po kilku, kilkunastu sekundach je oddają,
ale to wystarczy, żeby się zorientować, czy wszystko gra :!:

Może i tak jest, ale w tym roku nikt mi nie zaglądał do samochodu i sprawdzał, czy zgadza się liczba osób z liczbą dokumentów, które włożyłem do ręki celnikowi. Otwierałem tylko swoje okno, a z tyłu mam przyciemnione, nie mógł widzieć ile osób tam siedzi :)
Tak było jedną i drugą stronę... :hut:

Mimo to wysyłanie nieważnych paszportów licząc, że się uda pozostawiam bez komentarza... 8O
Mam wrażenie, że cały ten wątek, to jednak ściema, bo jak można być aż tak... :oczko_usmiech:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.08.2014 10:15

gusia-s napisał(a):
walp napisał(a):
cropag napisał(a):Dobrze to skomentował torreso:
I tak nie sprawdzali, więc co to za różnica :lool:
Ważne nie ważne, ważne że są ;)


Rozumiem, causa finita.

Myślałem, że postawiłeś na nogi wydział paszportowy w swoim urzędzie. :oczko_usmiech:


Wydział paszportowy to sobie może stawiać na nogi osoba zainteresowana wydaniem paszportów a nie ktoś postronny.

A to taki joke był. Już nie ma się co nakręcać. Tez mamy paszporty i znam procedurę.

gakako napisał(a):złośliwość niektórych nie zna granic... wstyd, żeby dorośli ludzie tak się zachowywali :(

To jest forum dyskusyjne. Autor założył wątek, narobił szumu, dobę trwało ustalenie faktu, że paszporty zostały w domu i są nieważne, więc chciałem wiedzieć, jak to się skończyło.

Czego się wstydzić. :?:

Napisze człowiek z ironią, to jest niegrzecznym "nabijaczem postów".
Zapyta poważnie - naiwniakiem wierzącym w idiotyzmy. :roll:
Ostatnio edytowano 26.08.2014 11:01 przez walp, łącznie edytowano 1 raz
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 26.08.2014 11:01

Oj z tym nie sprawdzaniem paszportów na granicy SLO/HR to bym aż tak pewna nie była, w ubiegłym roku po raz pierwszy na 6 wyjazdów pan celnik SLO zabrał nasze paszporty do budki, łącznie z paszportami psów i wertował dłuższą chwilę, no ale to może my podejrzanie wyglądaliśmy :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.08.2014 11:12

walp napisał(a):A to taki joke był. Już nie ma się co nakręcać. Tez mamy paszporty i znam procedurę.


Ja się nie nakręcam, to tak gwoli informacyjnej jakby ktoś nie wiedział :)

A co do sprawdzania czy nie ... jakieś tam ryzyko, że sprawdzą oczywiście jest.
Nasz przejazd w nocy wyglądał tak ... 4 dowody podaję kierowcy, ten uchyla szybę - nie zdążył dobrze ręki unieść do góry a celnik macha żeby jechać.
Równie dobrze mogłyby to być karty kredytowe a nie dowody. Nie widział na 100% kto z tyłu siedzi i czy wogle.

Widocznie tak dobrze z oczu nam paczało :D
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 26.08.2014 14:51

Nas było to chyba w 2010 nieźle przetrzepali-auto na bok bagażnik do kontroli,paszporty oczywiście też, nawet numery na wszystkich tabliczkach w aucie sprawdzali a przecież nie jestem śniady.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jak wrócić? Pomocy!! - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone