Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak To Jest Z Kwaterami???rezerwowac Czy W Ciemno Jechac???

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 09.06.2009 13:14

mireks napisał(a):A od kiedy paszport jest dokumentem do pakietu bezpłatnych podstawowych usług medycznych w innym kraju,jest to nie prawda.Na wyjazd należy pobrać kartę medyczną z NFZ na podstawową opiekę medyczną{o tym dzisiaj było w Telexpresie w skrócie} nie dotyczy powrotu do kraju i wielu innych usług za które trzeba zapłacić i to słono.Dodatkowo należy wykupić prywatnie ubezpieczenie zdrowotne,które w wersji podstawowej jest bardzo okrojone,ale jest.Dwa lata temu nasi znajomi mimo posiadania wykupionego ubezpieczenia musieli płacić u lekarza za wizytę,interesowała ich tylko kasa,fakt po powrocie firma ubezpieczeniowa pieniążki zwróciła.Życzę wszystkim samych zdrowych pobytów bez korzystania z lekarza.

No powiedzieli w teleexpresie. Hm jak z tym dyskutować? Z oddziału NFZ można "pobrać" kartę EKUZ - europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego nie kartę medyczną!! EKUZ jest potwierdzeniem, ważnym przez okres 3 miesięcy, posiadania w Polsce ubezpieczenia zdrowotnego. Na tej podstawie w krajach UE otrzymuje się bezpłatne świadczenie medyczne np wizyta u lekarza, w szpitalu, itp. Jeżeli w danym kraju UE istnieje częściowe współfiansowanie za usługi medyczne w takim przypadku będziemy również zobowiązani zapłacić za daną usługę w takiej samej wysokości jak obywatel danego państwa. Tej dopłaty NFZ nam nie zwróci. I teraz najważniejsze EKUZ obowiązuje na terenie państw UE!!! Jak wiadomo Chorwacja nie na leży do wspólnoty UE!!! więc ta karta tam nie obowiązuje!!!!!
W Chorwacji na podstawie porozumień podpisanych z Polską otrzymamy opiekę medyczną w nagłych przypadkach - bezpłatną. Gdzie jest granica tej nieodpłatności - interpretacja nagłych przypadków nie mam pojęcia. Dlatego najrozsądniejszym zabezpieczeniem siebie jak i swojej rodziny jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego.
Pozdrawiam
OLO-O3
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 06.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) OLO-O3 » 09.06.2009 13:48

Opieka medyczna bez kosztów transportu. Zarówno na terenie EU jak i Chorwacji.Najlepiej zawsze mieć ubezpieczenie.Koszt ok120zł na 14 dni.Ostatnio podali że np. koszt transportu zwłok do kraju to może być nawet 90tyś PLN.
dr_carlos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 03.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr_carlos » 09.06.2009 16:45

pablo2222 podpisuje sie pod twoim postem. Polecam ubezpieczenie w WARCIE. Sprawdzone nic sie nam nie stało HEHE :wink: :lol: :D :) :lool:
dr_carlos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 03.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr_carlos » 09.06.2009 16:50

OLO-O3 napisał(a): koszt transportu zwłok do kraju to może być nawet 90tyś PLN.

OLO - O3 troche więcej optymizmu heh :lool:
OLO-O3
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 06.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) OLO-O3 » 09.06.2009 17:00

Jestem optymistą,ale wczoraj podawali że to jedna z droższych "usług" Nikomu tego nie życzę nawet złamania paznokcia :D
dr_carlos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 03.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr_carlos » 09.06.2009 17:04

W zeszłym roku kupowałem ubezpieczenie w warcie , ale chyba grupowe poniewaz było nas 8 osób i wyszło po 35 zł na głowe wiec raczej warto w WARCIE :lool: pozdrawiam OLO
P.S.
jeśli chodzi o paznokcie to pewnie chodziło o nasze Panie..
OLO-O3
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 06.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) OLO-O3 » 09.06.2009 18:26

Nie chcę robić reklamy żadnym firmom ale wyliczałem dziś ubezpieczenie na 14 dni 2+2 i wyszło 121zł z przyzwoitymi sumami gwarancyjnymi.( m-bank)
W warcie też niczego sobie, ale są firmy które żądają nawet 500zł :twisted:
Każde ubezpieczenie jest dobre kiedy nic nam się nie dzieje.
Kocurek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 03.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kocurek » 10.06.2009 11:05

dr_carlos napisał(a):spoko KOCUREK dacie rade. My czyli ja i jeszcze 7 osób w szczycie zezonu znależlismy apartament na 8 osób, a w dodatku mielismy jeszcze wybór, i zapłacilismy śmieszne siano wiec głowa do góry.... POZDRAV :papa:


Lejesz miód na moje skołatane serce :D
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 10.06.2009 11:34

Ale zamywanie wątku i jeszcze ja w tym uczestnicze. Ja pierdziu.
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 11.06.2009 09:30

Proszę rezydentów o informację, jak w tym roku wygląda wyjazd w ciemno - pierwsza połowa lipca. Czy mam wierzyć, że z powodu kryzysu w Europie aż tak dużo będzie mniej turystów? Obserwując strony www apartamentów widzę duże "obłożenie " na lipiec. Może to jednak wynika z faktu, że znikoma ilość apartamentów jest oferowana w Internecie.
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1851
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 11.06.2009 11:24

pablo2222 napisał(a):
mireks napisał(a):A od kiedy paszport jest dokumentem do pakietu bezpłatnych podstawowych usług medycznych w innym kraju,jest to nie prawda.Na wyjazd należy pobrać kartę medyczną z NFZ na podstawową opiekę medyczną{o tym dzisiaj było w Telexpresie w skrócie} nie dotyczy powrotu do kraju i wielu innych usług za które trzeba zapłacić i to słono.Dodatkowo należy wykupić prywatnie ubezpieczenie zdrowotne,które w wersji podstawowej jest bardzo okrojone,ale jest.Dwa lata temu nasi znajomi mimo posiadania wykupionego ubezpieczenia musieli płacić u lekarza za wizytę,interesowała ich tylko kasa,fakt po powrocie firma ubezpieczeniowa pieniążki zwróciła.Życzę wszystkim samych zdrowych pobytów bez korzystania z lekarza.

No powiedzieli w teleexpresie. Hm jak z tym dyskutować? Z oddziału NFZ można "pobrać" kartę EKUZ - europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego nie kartę medyczną!! EKUZ jest potwierdzeniem, ważnym przez okres 3 miesięcy, posiadania w Polsce ubezpieczenia zdrowotnego. Na tej podstawie w krajach UE otrzymuje się bezpłatne świadczenie medyczne np wizyta u lekarza, w szpitalu, itp. Jeżeli w danym kraju UE istnieje częściowe współfiansowanie za usługi medyczne w takim przypadku będziemy również zobowiązani zapłacić za daną usługę w takiej samej wysokości jak obywatel danego państwa. Tej dopłaty NFZ nam nie zwróci. I teraz najważniejsze EKUZ obowiązuje na terenie państw UE!!! Jak wiadomo Chorwacja nie na leży do wspólnoty UE!!! więc ta karta tam nie obowiązuje!!!!!
W Chorwacji na podstawie porozumień podpisanych z Polską otrzymamy opiekę medyczną w nagłych przypadkach - bezpłatną. Gdzie jest granica tej nieodpłatności - interpretacja nagłych przypadków nie mam pojęcia. Dlatego najrozsądniejszym zabezpieczeniem siebie jak i swojej rodziny jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego.
Pozdrawiam


Tak zgadza się, masz rację,2 lata temu nasi znajomi którzy byli z nami mimo wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego w PZU musieli płacić za wizytę u lekarza,dobrze że lekarz trochę kumał po angielsku.Fakt po powrocie PZU zwróciło całą kwotę bez problemu na podstawie rachunku.Mimo podpisanego porozumienia z Polską nie liczmy na bezpłatną pomoc medyczną{mogą trafić się wyjątki,zależy też od lekarza}a ubezpieczenie należy wykupić to chodziaż w Polsce zwrócą,mogę przytoczyć jeszcze kilka sytuacji z różnych krajów np.Włochy czy Hiszpanii gdzie za wizytę żądano kasy inaczej wynocha za drzwi.Prosty wniosek,zawsze należy mieć kasę bez niej ani rusz,oby lekarz nikomu nie był potrzebny,tego wszystkim życzę.
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 08.04.2010 11:25

Ja tak, nie do końca w temacie. Zlinczujcie mnie, jak gdzieś o tym było. Czy te kartę z NFZ można pobrać w oddziale właściwym dla miejsca zameldowania, zgłoszenia, czy wszystko jedno w jakim?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.04.2010 13:02

jotusia napisał(a):Ja tak, nie do końca w temacie. Zlinczujcie mnie, jak gdzieś o tym było. Czy te kartę z NFZ można pobrać w oddziale właściwym dla miejsca zameldowania, zgłoszenia, czy wszystko jedno w jakim?


Odpowiedź brzmi - tę kartę z NFZ można pobrać w oddziale właściwym dla miejsca zameldowania czyli tam gdzie idzie Twoja składka.


Poczytaj tu bo to też warto wiedzieć
forum/viewtopic.php?p=390023#390023

Pzdr
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 08.04.2010 13:13

Kurcze, to mi to trochę komplikuje :( Dzięki za info, już zaglądam w link
tataalka
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 05.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tataalka » 11.04.2010 22:34

witajcie,

Czy ktoś z Was próbował jechać w ciemno na Istrię? Wybieramy się (2+1) do Cro 4 lipca (niedziela) i rozważamy opcję tygodnia na Istrii, drugiego - bardziej na południe ( okolice Zadar, Split).
Czy noclegi na Istrii różnią się cenowo od południa Cro?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jak To Jest Z Kwaterami???rezerwowac Czy W Ciemno Jechac??? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone