Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Komary

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 02.09.2014 12:20

No to kanał z tymi komarami. Zawsze chwaliłem HR za brak tych owadów - był to duży plus.
Krzysiek88
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2014
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiek88 » 06.09.2014 20:26

Ja byłem w okolicach makarskiej, szwędałem się długo nocą, ale komarów nie uświadczyłem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.09.2014 20:53

Komarzyce w nocy śpią :wink: najbardziej głodne są przed zmrokiem. :idea:
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 06.09.2014 21:01

Po kilku pobytach w Chorwacji wiem, że nie ma żadnej reguły na obecność komarów.
Raz są raz ich nie ma. Kilka lat temu, bodajże w 2007 czy 2008 roku będąc na Istrii nie widziałem ani jednego komara, potem na Riwierze Makarskiej były, po dwóch latach znowu na Makarskiej nie było. Rok temu w czerwcu w rejonach Rogoznicy było ich mnóstwo niestety, co okupiliśmy niezliczoną ilością bąbli przez pierwsze dwa dni i wielkimi bitwami przed spaniem.
Po dwóch dniach kupiłem w sklepie (chyba to byl Studenac - był tam wielki regał poświęcony środkom owadobojczym i łagodzącym ukąszenia) ten preparat do gniazdka 230 V i od tej pory nie ukąsił nas ani jeden komar, mimo otwartych okien całą noc. Niestety tego rodzaju preparaty sa tam drogie, więc proponuję kupić w Polsce. Ja pamiętam, że dałem za niego coś kolo 15 czy 18 euro, a w kraju można kupić poniżej 20 złotych.
sechmet
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 26.01.2012
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) sechmet » 06.09.2014 21:04

Peljesac, Perna- są i tną jak cholera, mimo srodkow zaradczych wszyscy jesteśmy w kropki, ale my z tych mniej wrazliwych i nie psuje nam to wakacji :D
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 07.09.2014 15:44

A jak w Breli, lub okolicach? Ktoś coś wie? Nie wiem czy mam się uzbroić w jakieś środki :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.09.2014 18:03

algirdas napisał(a):A jak w Breli, lub okolicach? Ktoś coś wie? Nie wiem czy mam się uzbroić w jakieś środki :)

W sierpniu były, więc teraz też komarzyce będą, tym bardziej, że padają deszcze - a one lubią wilgoć.
pablos79
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.01.2015
PIROVAC - komary?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos79 » 09.03.2015 09:17

Witam
Wybieram się do miejscowości Pirovac. Czy rzeczywiście jest taki duży problem z komarami? Jadę z 2 letnim dzieckiem nie chce żeby go pożarły ;) A zastanowiło mnie, że w cenie apartamentu właściciel oferuję "tabletki przeciw komarą"

Dziękuję za opinie
Pozdrawiam
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013
Re: PIROVAC - komary?

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 09.03.2015 12:43

pablos79 napisał(a): zastanowiło mnie, że w cenie apartamentu właściciel oferuję "tabletki przeciw komarą"


Tabletki przeciw komarom? Witamina B1 pewnie.
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 09.03.2015 12:51

A to nie chodzi przypadkiem o wkłady do odstraszaczy komarów tych do gniazdka?
Tego typu http://dzieciowo.pl/2013/07/jak-skutecz ... -na-komary
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: PIROVAC - komary?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.03.2015 14:36

pablos79 napisał(a):A zastanowiło mnie, że w cenie apartamentu właściciel oferuję "tabletki przeciw komarą"


...i darmowe mentosy



:oczko_usmiech:



Witaj na forum.

"Komarą" w HR z roku na rok coraz więcej. Może nad jeziorem (Vransko) jest wylęgarnia i stąd taka tabletkowa oferta.

Fenistil bierz albo na miejscu w aptece taki środek kup. Synopen, maść.
Lokalne lekarstwa najlepsze.

Pozdrawiam
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 27.05.2015 21:39

My podpatrzylismy u Mario - wysmarować odkryte częsci ciała rakiją i nie gryzą, nawet dzieciaki smarujemy,
dorośli nawet stosują doustnie ,
działa super, tylko szybko wietrzeje i trzeba kolejną porcję nanosić,

no ale mamy pełną piwniczkę do dyspozycji ;)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 27.05.2015 21:47

nie szkoda wam rakiji ? :), to do użytku wewnętrznego jest!! no takie marnotrawstwo!! ;-)
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 27.05.2015 22:20

yzedef napisał(a):nie szkoda wam rakiji ? :), to do użytku wewnętrznego jest!! no takie marnotrawstwo!! ;-)


Mnie nie szkoda bo ja nie piję rakijii, w Chorwacji raczę się winem z piwniczki.

Do dziś pamiętam moją reakcję, gdy po dwudziestoparogodzinnej podróży zostałam poczęstowana rakiją. Wtedy nie wiedziałam co to za dziwny trunek. Moja mina zapadła wszystkim w pamięć bo nadal się ze mnie nabijają ;)
Widmo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 13.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Widmo » 17.06.2015 01:25

sorki za Spam bo w temacie o Tribunj już pytałem ale tutaj bardziej trafny:

Do doświadczonych cromaniaków - temat komarów (chodzi o córę bo jakoś ją w PL lubią :D) w czerwcu w ogóle zauważalny ?
Różne opinie już czytałem na forum i nie tylko ale są rozbieżne opinie: są uciążliwe / nie ma w ogóle :D:D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat

cron
Komary - strona 41
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone