Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

jak tam z komarami ?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniust
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 13.09.2016 08:13

Komary , komarzyce.......nie mniej jednak zauważyłem że nasze Polskie są gorsze , lub jestem na nie bardziej uczulony.
Wczorajsze bąble dziś rano poznikaly :D , po Polskich komarach czasem mam je 4-5 dni.

.....ale i tak dziś trza ofa kupić , bo jak napisał Janusz , rakiji to nie popijemy na tarasie wieczorem.
wiolek_lp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 13.09.2016 08:27

W tym roku w połowie lipca na Hvarze komarów praktycznie zero za to os całe stada :/ a przy grillowaniu to była jakaś masakra :evil:
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 13.09.2016 11:19

maniust napisał(a):.....ale i tak dziś trza ofa kupić , bo jak napisał Janusz , rakiji to nie popijemy na tarasie wieczorem.

Ty no, właśnie rakiji to się powinieneś napić - komarce tego nie lubią 8)

Spiralę antykomarzą (tę zieloną) też sobie kup, ona działa lepiej niż off (tylko trochę śmierdzi).
maniust
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 13.09.2016 12:14

Chyba lubią , bo wczoraj latały dość nisko , mniemam że się nawaliły. :D

Tak wiem , o spirali tyz myślałem , kupimy.
valdemar
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 14.09.2016 09:12

maniust napisał(a):Komary , komarzyce.......nie mniej jednak zauważyłem że nasze Polskie są gorsze , lub jestem na nie bardziej uczulony.
Wczorajsze bąble dziś rano poznikaly :D , po Polskich komarach czasem mam je 4-5 dni.

.....ale i tak dziś trza ofa kupić , bo jak napisał Janusz , rakiji to nie popijemy na tarasie wieczorem.

Atakują bardziej przy parnej bezwietrznej pogodzie, jak przyjechaliśmy na naszą drugą miejscówke na Ciovo była taka właśnie pogoda była, a ponieważ zapomnieliśmy zasunąć moskitiery na oknie sypialni, drapanie było na całą noc ;). Kolejnej nocy mieliśmy mocniejszą burzę, więc przewiało i do końca mieliśmy rześką lampę z wiaterkiem, komary znikły co do jednego.

A w Polsce to bardziej uczulają meszki niż komary, przynajmniej ja naszych "domowych" w ogóle nie czuję, po meszkach bywało, że miałem fioletowe plamy na ćwierć nogi...
majchrzy
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 14.09.2016 09:46

Warto wziąć ze sobą preparat co ma w składzie DEET i im go więcej w składzie tym lepiej. Działa w każdej szerokości geograficznej. I po temacie.
blatko
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) blatko » 14.09.2016 11:26

Dzień dobry.
To mój pierwszy wpis, więc gorąco pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Byłem na przełomie sierpnia i września na kempingu Bijela Uvala / Istria i zero (słownie: ani jednego ugryzienia) komarów.
Może się pochowały bo wiedziały, że mam pół boxa środków antykom? Pech bo teraz wszystkie te ofy i spiralki będę musiał wypsikać i wykopcić w PL.

Przy okazji - gorąco polecam ten camp.
andrzej29
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej29 » 15.09.2016 20:10

Cześć.

W sierpniu w Ivan Dolac komarów pełno, mieliśmy lampę na owady, trochę tam ich polegało oraz środki ale i tak byliśmy pogryzieni.

Pozdrawiam.
kroj
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 17.09.2016 15:36

rochu69 napisał(a):
Marsallah napisał(a):
rochu69 napisał(a):Bol,na Braću komarów nie widziałem, w Dolu w konobie TONI ,podczas obiadu ze dwa mnie ucięły ,ale warto było się poświęcić, :D ,bo jedzonko pyszne.

Toś miał farta:

Powiem więcej, toś miał wyjątkowego farta, ja jestem 9 km od Bola i bez raida nie da rady spać; tyle komarów to tylko raz w Medvinjaku mieliśmy.

Pozdrav!
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 19.09.2016 08:32

Najwyraźniej obserwujemy zmianę zachowań komarów: gromadzą się, tworząc większe skupiska, takie komaglomeracje :lol:
.:Kasia:.
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) .:Kasia:. » 22.07.2017 11:50

W tym roku nas komary wymęczyły zwł dzieci mimo kulek elektrycznych i innych cudów ...wrrr...na szczęście fenistil pomógł..
marynamaj
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 22.07.2017 12:32

A możesz napisać, gdzie padliście ofiarą tych krwiożerczych bestii? 8)
labusm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 22.07.2017 16:10

W Tribunj są komary. Mało i małe ale są.
Zabiłem już 4. Gadżety za bardzo nie pomagają
arek_sosnowiec
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 24.07.2017 07:42

W Tucepi komarów brak (tzn latał jeden ale ten już nikogo nie ugryzie :wink: ).
labusm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 24.07.2017 11:50

Niestety mam smutna wiadomość:
Dalej codziennie walczę z komarami.
Chyba to trochę wina apartmana,bo zdecydowaliśmy się na taki bez klimy i trzeba ratować się otwieraniem okien, a one przez każdą szparę okiennic włażą , nawet po ciemku, i w nocy bzyczą ze spać się nie da. Rano jesteśmy wszyscy pokłóci i walka od nowa. Te już rozmazują się na ścianie na czerwono.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat

jak tam z komarami ? - strona 41
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018