Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Komary

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 14.08.2014 18:11

Na Losinj teraz są czy nie ma?
mijagi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 18.07.2011
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mijagi » 14.08.2014 20:53

W Rovinj specjalnie komarów nie widac. Może jednego dziennie złapię. Czasami widuje się ludzi którzy mają sporo ugryzien ale to rzadkość. Osy, pszczoły ani jednej nie widziałem chociaż na campie jestem.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 14.08.2014 21:32

Na Hvarze komary były, ale taki wariat do kontaktu załatwiał sprawę, w kwaterze i na tarasie nie mieliśmy skurczybyków. Osy załatwiłam cytrynką z goździkami, nawet jak jakaś się pojawiała szybko odlatywała. Akurat w miejscu naszej kwatery nie było dużo komarów, ale na jakieś wycieczki do Starego Gradu lepiej było się spryskać. 8)
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 16.08.2014 19:15

komary ciely jak wsciekle pszczoly , 1 raz sie z tym spotkalem , w Pakostane bylo ich masakrycznie duzo , w Breli troche mniej ale tez strasznie dokuczaly, i nie pomagaly zakupione do pradu Raidy
head
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 14.07.2013
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) head » 16.08.2014 19:20

W Starigradzie Paklenicy była taka niby dwie godzinki burza, że zalało miasteczko, straż zamknęła wjazd do miasta i rozbito murek aby woda zeszła do morza. Starty niespotykane od 30 lat, jak mówili miejscowi. W naszym domu na poziomie gruntu mieliśmy po burzy ok centymetra wody (do wysokości progu). Później wykluło się tyle bestii komarzych, że nigdy czegoś takiego nie widziałem, każdego wieczora w polowaniu padało ok 20 szt, no i wszyscy i tak byliśmy pokąsani...
dzialus
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 25.08.2014
UWAGA ! Vodice-Srima pełna komarów

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzialus » 25.08.2014 19:41

Wruciłem z Chorwacji z Vodice -Srima .Od razu co nam sie rzuciło w oczy to to ,że nawet po przyjeździe w dzień kąsaly nas komary. W nocy koszmar pomimo tego ,że calymi dniami walczyliśmy z tą plagą. Jak się później dowiedzieliśmy od Chorwatów ,że w Srimie jest jakies bagno w którym sie lęgną komary. Wszyscy mieliśmy zmarnowane wakacje z dziecmi na czele , gdyż to one zostaly najbardziej pokąsane przez komary.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: UWAGA ! Vodice-Srima pełna komarów

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 25.08.2014 19:44

Zanim uruchomisz kolejny niepotrzebny nowy wątek, weź się rozejrzyj trochę po forum.
jak-tam-z-komarami-t34335-480.html
misiudg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 22.10.2012
Re: UWAGA ! Vodice-Srima pełna komarów

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiudg » 26.08.2014 07:40

no nie teraz to kolega poszedł po bandzie
droga długa, męcząca i wręcz niebezpieczna, komary które wypowiedziały wojnę rasie ludzkiej ino patrzeć jak powstanie post o śmiertelnych promieniach słonecznych albo ogłuszających cykadach ... weź za rok w domu zostań lepiej Grzegorzu :mrgreen:
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014
Re: UWAGA ! Vodice-Srima pełna komarów

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 26.08.2014 08:02

misiudg napisał(a):no nie teraz to kolega poszedł po bandzie
droga długa, męcząca i wręcz niebezpieczna, komary które wypowiedziały wojnę rasie ludzkiej ino patrzeć jak powstanie post o śmiertelnych promieniach słonecznych albo ogłuszających cykadach ... weź za rok w domu zostań lepiej Grzegorzu :mrgreen:

Zapomniałeś dodać o potwornym zużyciu zawieszenia i podzespołów w samochodzie :mrgreen:
Oj tak, ja też bardzo proszę kolegę, aby więcej nie ryzykował i został w domciu :papa:
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 26.08.2014 10:23

Na 14 pobytów w Chorwacji nigdy nie mieliśmy problemów z komarami :) . Na Losinj nie widziałem ani jednego :)
dzialus
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 25.08.2014
Re: UWAGA ! Vodice-Srima pełna komarów

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzialus » 26.08.2014 15:36

Napisałem o kopruchach byście na przyszłość nie wjeba... się tak jak my , by spierdo.... sobie wypoczynek i wypoczeli w innej miejscowości . Widac ,że z idiotami mam do czynienia ,którym nie warto nic mówić i nie rozumieją,że mój post ma na celu dac wam do zastanowienia czy warto się w tamte rejony wybierać . Mam nadzieje ,że za rok was te kopruchy wpierdo.... :mrgreen:
mysiaty
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 26.07.2004
Re: UWAGA ! Vodice-Srima pełna komarów

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysiaty » 26.08.2014 18:40

W przyjaznych ośrodkach wypoczynkowych w Turcji i na Majorce właściciele systematycznie robią opryski przeciw komarom.

Ja koledze Grzegorzowi dziękuję za cenna dla mnie informację.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: UWAGA ! Vodice-Srima pełna komarów

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.08.2014 18:47

Oj tam, oj tam. :roll: W zeszłym roku w czerwcu gdy na Pagu pojawiły się komary to opryskano całą wyspę.
tempest
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 27.02.2005
Re: UWAGA ! Vodice-Srima pełna komarów

Nieprzeczytany postnapisał(a) tempest » 26.08.2014 19:05

Dzięki za info i ostrzeżenie - w tym roku w I poł lipca byłem na Peljesac w Boraku - nie było żadnych insektów, natomiast w zeszłym od byłem w Vodicach na samym ich skraju od strony Tribunj i było ekstra , żadnych gryzących latadeł , może miałem farta a może kwestia okresu pobytu. Tak czy siak współczuję bo wiem jak komary mogą sp...... urlop. Nie pękaj uważam , że te forum służy takim wymianom info a nie hejtowaniu. No , ale to może kwestia wieku lub co gorsza kompleksów tych hejterów, może tylko w sieci stać ich na kozaczenie i obrażanie. Pozdro
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 26.08.2014 19:20

Faktycznie w Pakośtane komary co noc kąsały mi dzieciaka. To chyba wina podmokłych terenów jeziora Vransko.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat

cron
Komary - strona 39
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone