Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak pomóc powodzianom w BiH i Serbii ?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zmasz
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 05.07.2007
Jak pomóc powodzianom w BiH i Serbii ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmasz » 20.05.2014 20:23

Może ktoś wiek jak można pomóc powodzianom w BiH oraz Serbii.
Może jakaś akcja Cromaniaków ?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 20.05.2014 20:30

Np. post Franko.
Wydaje mi się, że jeszcze gdzieś widziałem podobną informację dotyczącą BiH.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 21.05.2014 11:34

Za Bałkańska Dusza / Balkanska Duša:

Zbiórka darów dla Serbii

Warszawa, czwartek 22.05, Ambasada Serbii, Aleja Róż 5.
potrzebne są: wszelkie środki czystości, mydła w płynie, szampony, środki dezynfekujące, koce, ręczniki, poduszki, prześcieradła. Pieluszki dla dzieci we wszystkich rozmiarach. Pieluszki dla dorosłych. Podpaski, tampony, wata. Jednorazowe sztućce, talerze, miski, kubki. Butelki i smoczki dla dzieci. Jedzenie dla dzieci w słoiczkach.

WAŻNE!!!

BARDZO PROSIMY WSZYSTKICH, KTÓRZY CHCĄ PRZYNIEŚĆ DARY W CZWARTEK. PAKUJCIE RZECZY W KARTONY I OPISZCIE CO JEST W NICH, ILE SZTUK ITD. TO POMOŻE NAM W SORTOWANIU I PRZEPAKOWANIU DO WYSYŁKI.

DARY TAK CZY INACZEJ MUSZĄ IŚĆ NA CŁO, CELNIKOM WYSTARCZY TYLKO SPIS RZECZY.
*************************************

lista najpotrzebniejszych rzeczy:
- środki czystości (płyny do dezynfekcji, do kąpieli, mydło w płynie, szampony, pasta do zębów - zwłaszcza dla dzieci, żele antybakteryjne, proszki do prania)
- środki higieniczne (wata, podpaski, tampony, pieluszki dla dzieci, ręczniki, gumowe rękawice, mokre chusteczki)
- koce, poduszki, prześcieradła (prosimy, żeby były w miarę nowe, lub wyprane)
- jedzenie z długim terminem ważności, najlepiej w puszkach i bez długiej listy E i konserwantów w składnikach - jedzenie idzie na cło, a nafaszerowane konserwantami nie przejdzie przez granicę.
- BARDZO POTRZEBNE JEST JEDZENIE DLA DZIECI! W słoiczkach, mleko w proszku.
- pieluszki dla dzieci we wszystkich rozmiarach i pieluchy dla dorosłych
- smoczki i butelki dla dzieci
- sztućce, kubki, miski, talerze - jednorazowe
NIE POTRZEBUJEMY:
- wody
- leków (nawet witamin)
- butów i ubrań, ale nie odmówimy, jeśli ktoś przyniesie dziecięce, oczywiście wyprane/wyczyszczone.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.05.2014 14:20

Wrocław

Rzeczy można przynosić od środy 21.05.2014 do piątku 29.05.2014 w godzinach 10-18 do sali 217 IFS.
Dary zbierane będą także w siedzibie Fundacji Tobiaszki we Wrocławiu przy al. J.Kasprowicza 26, w dniach 21.05.2014 -24.05.2014 w godzinach 10:00 - 19:00
Zebrane rzeczy zostaną przewiezione do jednego z punktów w Belgradzie.
Potrzebni będą także wolontariusze do pakowania wszystkich darów. Każdy kto chce pomóc, może się zgłosić do Instytutu Filologii Słowiańskiej przy Pocztowej 9 we Wrocławiu.



Caritas Polska

Środki finansowe zebrane w akcji wspomogą prowadzone już działania bałkańskich Caritas. Powodzian można wesprzeć wysyłając SMS z hasłem FALA pod numer 72052 koszt 2,46 zł z vat oraz poprzez wpłaty na konto Caritas PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem „POWÓDŹ NA BAŁKANACH".


Koncert charytatywny

Cały dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek zostanie przeznaczony na pomoc Serbii i BiH!
Marcin1974
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 18.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1974 » 22.05.2014 20:53

Witam,
w związku z tym, że zbliża się okres wakacyjnych wyjazdów na Bałkany (do Chorwacji ale również do Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Serbii, Macedonii) i wielu z nas planuje podróż z pobytem lub choćby przejazdem przez okropnie doświadczone klęska żywiołową Serbię i Bośnię i Hercegowinę, mam taki pomysł.
Może w miarę możliwości organizacyjnych i transportowych da radę zabrać trochę artykułów, przedmiotów najbardziej teraz potrzebnych w tych dramatycznych chwilach. Nie chodzi mi w żadnym wypadku o zbieranie pieniędzy (chociaż w bezinteresowność różnych fundacji też nie wierzę), ale o pomoc rzeczową w postaci żywności, ubrań, kocy i innych potrzebnych rzeczy).
Wiem, że każdy jedzie osobówką, z rodziną itd. i generalnie na wakacje, ale może znajdzie się trochę miejsca na zabranie choćby niewielkiej ilości asortymentu.
Wiem, wiem, zaraz ktoś powie, że nie wiemy co potrzeba, komu i gdzie to dostarczyć. W tym celu spróbuję skontaktować się z ambasadami w Belgradzie i Sarajewie z prośbą o wskazówki w zakresie takiej pomocy (co potrzeba, gdzie ją kierować).

Pozdrav
jacusek
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusek » 22.05.2014 21:24

ja już w tym roku byłem, ale można dołożyć się jeszcze do akcji PAHu i wspomóc finansowo zorganizowaną pomoc. Ale oczywiście powyższy pomysł też jest godny pochwały. Pisałem od admina dzisiaj rano, żeby może przykleić taki wątek, ale pewnie ma teraz dużo zajęc i duży ruch na forum.
link do strony PAH
http://www.pah.org.pl/nasze-dzialania/19/5210/pomoc_dla_ofiar_powodzi_na_balkanach
Można nawet wspierać kartą kredytową co osobiście sprawdziłem.
A tak w ogóle to najbardziej im pomożemy jak będziemy tam jeździć (no może nie teraz) i się od nich nie odwrócimy w przyszłości.
Pozdrav
aga2
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1022
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga2 » 23.05.2014 12:43

W Poznaniu zbiórki organizowane w sobotę (24.05.14) i środę (28.05.14) przed meczami Lecha na parkingu przed stadionem:

Gdzie przynosić?
Namiot, w którym zbierane będą dary dla powodzian, zostanie rozstawiony przy wieży informacyjnej w rogu trybun III im. H. Czapczyka oraz IV im. E. Białasa (wejście od strony ulicy Bułgarskiej, obok Oficjalnego Sklepu Lecha Poznań). Będzie on tam zarówno przed sobotnim meczem z Pogonią Szczecin (24 maja, 15:30), jak i spotkaniem z Ruchem Chorzów (środa, 28 maja, 20:30). Piłkarze pochodzący z krajów dotkniętych powodzią proszą wszystkich kibiców o wsparcie dla swoich ojczyzn.

Co przynosić?
Zgodnie z apelem MSZ Serbii i BiH poniżej listę najpotrzebniejszych rzeczy. Są to:
- środki czystości (płyny do dezynfekcji, kąpieli, mydło w płynie, szampony, pasta do zębów - zwłaszcza dla dzieci, żele antybakteryjne, proszki do prania);
- środki higieniczne (wata, podpaski, tampony, pieluszki dla dzieci, ręczniki, gumowe rękawice, mokre chusteczki;
- koce, poduszki, prześcieradła;
- jedzenie z długim terminem wartości, najlepiej w puszkach i bez długiej listy konserwantów by nie było problemu na przejściu granicznym;
- bardzo potrzebne jest jedzenie dla dzieci w słoiczkach, mleko w proszku;
- jednorazowe sztućce, kubki, miski, talerze.

Niepotrzebne natomiast są leki oraz ubrania - wyjątkiem są rzeczy dla dzieci.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.05.2014 13:53

Warszawa - koncert charytatywny.

Aby finansowo wspomóc w usuwanie skutków organizujemy zupełnie spontanicznie koncert charytatywny. Cały dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek zostanie przeznaczony na pomoc Serbii i Bośni&Hercegoviny (pół na pół).

☢☢☢☢☢☢ ☢☢☢ ☢☢☢ ☢☢☢ ☢☢☢ ☢☢☢ ☢☢☢

♫ ♪ ♩ NA KONCERCIE ZAGRAJĄ:

☛ BALKAN SEVDAH ACOUSTIC
https://www.facebook.com/BalkanSevdahAkustik
☛ BUM BUM ORKESTAR
https://www.facebook.com/bumbumorkestar
☛ MARCIN MAROSZEK & FRIENDS
☛ GLOBAL DIGGERS
☛ DJ WOJ
☛ WARSAW BALKAN MADNESS & FRIENDS
https://www.facebook.com/WarszawskiBalkanMadness

► BILETY: KONCERT JEST CAŁKOWIECIE DARMOWY, ALE ZOSTANIE ZORGANIZOWANA KWESTA

☢☢☢☢☢☢ ☢☢☢ ☢☢☢ ☢☢☢ ☢☢☢ ☢☢☢ ☢☢☢

Cafe Kulturalna
Plac Defilad 1, PKiN, Niedziela
o godzinie 19:00

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Jak pomóc powodzianom w BiH i Serbii ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone