Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak pokonać Riwierę Makarską ? ŽUPA DUBROVAČKA

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
brokers7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 24.02.2008
Re: Jak pokonać Riwierę Makarską ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) brokers7 » 02.09.2014 11:00

Zasiadam i ja :-)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2923
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Jak pokonać Riwierę Makarską ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 02.09.2014 11:23

Aneta.K napisał(a):W mnie nie wyświetlają się zdjęcia :? ,pisze tylko
Obrazek

Już powinno być OK. Proszę o sprawdzenie i potwierdzenie.


Mikromir napisał(a):Bardzo intrygujący tytuł... prawie jak: "Jak oswoić smoka?" :wink:

Będę zaglądać. :D

Zapraszam. Proszę się wygodnie rozsiąść.


Roland90 napisał(a):Witam
Czekam na zdjęcia również bo jak zauważyli poprzednicy wstęp pierwsza klasa.
Pozdrawiam

To ja witam. Dzięki za uznanie.


Janusz Bajcer napisał(a):[

Co do zdjęć masz dwie opcje - z Twojego kompa jako załącznik do postów.

Jeśli z serwera to: http://www.fmix.pl/

Dziękuję. Mam nadzieję, że już jest OK.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Jak pokonać Riwierę Makarską ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.09.2014 11:25

Też lubię Chorwację, może nawet trochę bardziej niż lubię :) Ale moim zdaniem z tym orgazmem to pojechałeś :mrgreen:
Pozdrav.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Jak pokonać Riwierę Makarską ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.09.2014 11:27

Jest OK :lol: - fmix wszystko wyświetla :idea:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2923
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Jak pokonać Riwierę Makarską ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 02.09.2014 11:45

Bocian napisał(a):Też lubię Chorwację, może nawet trochę bardziej niż lubię :) Ale moim zdaniem z tym orgazmem to pojechałeś :mrgreen:
Pozdrav.


Mam nadzieję, że jeszcze ktoś tak czuje ;)
A może pod koniec relacji też tak samo będziesz mógł powiedzieć. Oczywiście nie po jakości zdjęć bo tych nie mam czym robić i ich nie potrafię robić.



c.d.
Jak można zapłacić za takie doznania ?
Pieniędzmi ?
Może towarem ?
Uśmiechem, życzliwością, pomocą.
To co dajesz, wraca. To co otrzymujesz, oddaj z nawiązką.

Otrzymaliśmy dawkę doznań, które może zapewnić tylko natura. Nie wiem czy to spłacę jedynie zapłaconymi wejściówkami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Duży obrazek. Kliknij.
Obrazek
Zwiedzaliśmy trasą H
Od ST2 wagonikami do góry w kierunku ST3.
Lewymi brzegami jezior aż do P2, następnie statkiem do P3.
Duży wodospad, 3 punkty widokowe i wagonikami z ST1 do miejsca startu ST2.
Z jedzeniem łącznie 5,5h
Ostatnio edytowano 08.09.2014 13:54 przez kaeres, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Jak pokonać Riwierę Makarską ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.09.2014 11:47

kaeres napisał(a):
Bocian napisał(a):Też lubię Chorwację, może nawet trochę bardziej niż lubię :) Ale moim zdaniem z tym orgazmem to pojechałeś :mrgreen:
Pozdrav.


Mam nadzieję, że jeszcze ktoś tak czuje ;)
A może pod koniec relacji też tak samo będziesz mógł powiedzieć. Oczywiście nie po jakości zdjęć bo tych nie mam czym robić i ich nie potrafię robić.

Nie spodziewam się orgazmu w związku z Cro :) Ale nigdy nie mówi nigdy, nawet po 14 pobytach...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Jak pokonać Riwierę Makarską ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 02.09.2014 12:27

kaeres napisał(a):Mam nadzieję, że jeszcze ktoś tak czuje ;)

:wink:
kaeres napisał(a):Zwiedzaliśmy trasą H
Od ST2 wagonikami do góry w kierunku ST3.
Lewymi brzegami jezior aż do P2, następnie statkiem do P3.
Duży wodospad, 3 punkty widokowe i wagonikami z ST1 do miejsca startu ST2.
Z jedzeniem łącznie 5,5h

Dokładnie tak jak my, przy czym zabrało nam to trochę wiecęj czasu.

Widocznie te ... no ... doznania były większe. :lool:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2923
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Jak pokonać Riwierę Makarską ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 02.09.2014 12:47

Jakoś specjalnie się nie spieszyliśmy.
No, może pod koniec z Velikego Slapu zasuwaliśmy pod górkę na ostatnie wagoniki.
Ale to może skróciliśmy pobyt o 15 minut aby później nie iść godzinę z ST1 do ST2.
Podejrzewam, że sam bez przystanku na jedzenie ogarnąłbym temat w 2-3h

Tylko czy warto ?
Tam można spędzić cały Boży dzień i nie będzie na pewno nudno. Zajrzeć w każdy zakamarek, posiedzieć na każdej ławeczce, kontemplować, odpocząć.

Widziałem ludzi, którzy nie zamierzali w ogóle korzystać z wagoników.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Jak pokonać Riwierę Makarską ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 02.09.2014 13:10

kaeres napisał(a):Tylko czy warto ?
Tam można spędzić cały Boży dzień i nie będzie na pewno nudno. Zajrzeć w każdy zakamarek, posiedzieć na każdej ławeczce, kontemplować, odpocząć.

Otóż to, kontemplować. Chociaż sztuka kontemplacji przyrody nie jest łatwa, szczególnie wtedy,
gdy porywa Ciebie nurt ludzi przemieszczających się w pospiechu, aby zaliczyć kolejny punkt na mapie. :wink:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2923
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Jak pokonać Riwierę Makarską ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 02.09.2014 13:20

Szczególnie tłum Azjatów. Nie są przerysowane postaci w filmach trzymające aparat przy twarzy.
Oni faktycznie pstrykają WSZYSTKO, chodzą szybko i cichutko :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Jak pokonać Riwierę Makarską ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.09.2014 13:23

kaeres napisał(a):Szczególnie tłum Azjatów. Nie są przerysowane postaci w filmach trzymające aparat przy twarzy.
Oni faktycznie pstrykają WSZYSTKO, chodzą szybko i cichutko :)

A czy nasi nie pstrykają? Ludzie przywożą tysiące zdjęć z wakacji a często, gęsto nie wiedza gdzie byli... :)
dorota131
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 199
Dołączył(a): 03.07.2008
Re: Jak pokonać Riwierę Makarską ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota131 » 02.09.2014 13:45

Przysiądę się również.
Dla mnie nie ma piękniejszego miejsca niż Riwiera Makarska.
Nasz pierwszy wyjazd był w okolice Szybenika, pięć kolejnych to - wiadomo Riwiera Makarska-Podgora, mój wakacyjny raj :D
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Jak pokonać Riwierę Makarską ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 02.09.2014 13:50

Bocian napisał(a):A czy nasi nie pstrykają? Ludzie przywożą tysiące zdjęć z wakacji a często, gęsto nie wiedza gdzie byli... :)

Prawda.
kaeres napisał(a):Szczególnie tłum Azjatów. Nie są przerysowane postaci w filmach trzymające aparat przy twarzy. Oni faktycznie pstrykają WSZYSTKO,

Też prawda.
Przypomina mi się, wspomnienie kolegi, który podróżuje z dużą przyczepą. W jednym z tuneli
na zachodnim brzegu Gardy, mijał się "na centymetry" z autokarem wiozącym turystów z kontynentu azjatyckiego.
Podobno w tunelu było jasno :oczko_usmiech: od ... fleszów (fleszy). Chyba obie wersje poprawne :roll:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2923
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Jak pokonać Riwierę Makarską ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 02.09.2014 14:21

dorota131 napisał(a):Przysiądę się również.
Dla mnie nie ma piękniejszego miejsca niż Riwiera Makarska.
Nasz pierwszy wyjazd był w okolice Szybenika, pięć kolejnych to - wiadomo Riwiera Makarska-Podgora, mój wakacyjny raj :D

W tym roku będzie inna Riwiera.
Na razie tytuł mówi o walce stoczonej między najpiękniejszymi dotąd wakacjami w Breli, a teraźniejszymi :)
Kto wygra, kto odejdzie z tarczą uniesioną do góry w geście zwycięstwa, a kto na noszach.
A może nie ma sposobu na podbój. Może walka jest bezcelowa, bezsensowna.
Nie odkryłem jeszcze.
Bądźcie ze mną i pomóżcie.
Ostatnio edytowano 02.09.2014 14:52 przez kaeres, łącznie edytowano 1 raz
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2923
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Jak pokonać Riwierę Makarską ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 02.09.2014 14:33

Droga na południe.

Powieka ciężka, nawet ręką nie ruszam w celu zobaczenia, która godzina. Jedynie wstrętny budzik oznajmia, że to 5 rano.

Zanim otworzę oczy jeszcze przeżywam wczorajszy dzień. Pięknie było.

Znów odczuwam siłę, która wzywa. Wstaję, nie mam czelności jej się sprzeciwiać. Dzieci śpią, nawet po włożeniu do samochodu. Jak im jest dobrze.

I już samochód gna na południe. Zanim jednak jałowa A1, napawam się widokami przełęczy między Korenica, a Bjelopolje. W oddali góry, kilka pasm. Te najbliższe ostro widoczne, kolejne za nimi spowijane mgiełką tworzą perspektywę głębi przy której czuję się bardzo malutki.

Mija droga, opowiadanie Thorgal w tle. Światła już nie migają, słońce wyjrzało spoza gór. Nie ma chmurek, pomimo tego temperatura 15 kresek.

Pozostaje taka do tego magicznego miejsca, w którym masyw górski oddziela część lądową od Dalmatyńskiego nadbrzeża.
Obrazek

Tak to Święty Roch.
Obrazek

Z tunelu wyjeżdżam jak w zwolnionym tempie. Oczekuję innego, lepszego świata. W końcu jego siła swoim oddziaływaniem dała znać już na początku podróży.
Zamykam oczy i czekam….
…jest jasno, coraz jaśniej. Otwieram oczy i światło oślepia. Jeszcze kilka zakrętów, kilka minut za tunelem….

JEST !
Obrazek

Jadran w postaci Novigradsko More. Kilka zakrętów dalej już Jadran w pełnej postaci.

Ale on znika.
Nie smucę się bo wiem, że jeszcze kilka godzin i będę go miał tylko dla siebie, tylko dla nas.

Mija droga, łatwiej jakby. Muzyka w tle i mam już towarzyszy podróży. Południe już.

Magistrala Jadrańska przyciąga swoimi widokami, odpycha korkami. Nie mamy wyboru póki co. Może za kilka lat.

Jadran przyjmuje do siebie Naretvę, a ona chwali się swoimi walorami tuż przy ujściu rozpościerając wspaniały pawi ogon swojej delty.

Pelješac, Klek, Zaton – patrzę w prawo. Uważaj na drogę. Lecz nadal ciągnie na prawo. Orgia widoków, słońce w pełnym południu, Jadran bez fal, wyspy moczą swoje stopy w nim.
My już dzisiaj uczynimy to samo więc nie zazdrościmy im, jedynie udziela nam się ich stan ducha.

Witaj Srebreno, witaj Mlini, witaj Župo Dobrovacka.
Dobar Dan Vlaho.
Dobrodošli Krystian.

Nie ma czasu na myślenie ale zmęczenie nie pozwala szaleć więc spokojnie, ON nie ucieknie, odpoczywam lecz niezbyt długo.

Do tej chwili odczuwałem siłę, która ujawniła się po wejściu do samochodu w Polsce. Nagle zniknęła, odczułem ulgę. Zanurzam się w wodzie i już nie tęsknię.
Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Jak pokonać Riwierę Makarską ? ŽUPA DUBROVAČKA - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone