Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak nie zwiedziłam Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 09.11.2012 23:37

Wpadłam na chwilkę zaciekawiona tytułem, ale widzę że zabawię tu trochę dłużej... ;)
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3270
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 09.11.2012 23:58

siadam
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 10.11.2012 11:16

Moniko- każdy wyjazd, gdzie kolwiek,wnosi w nasz życie jakąś przygodę :wink:
Ostatnio edytowano 11.11.2012 14:26 przez mervik, łącznie edytowano 1 raz
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 10.11.2012 11:34

A nie zdarzyło Ci się nigdy tak, że wybierałaś się gdzieś z niechęcią,
a okazywało się, że jest super :)
I w tym przypadku na pewno było tak samo :lol:
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 12.11.2012 11:47

Czarnogóra - jestem bardzo ciekawy tej relacji.


:papa:
fligera1
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 07.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fligera1 » 12.11.2012 22:09

Witam wszystkich po przerwie ale niestety i mnie zmogła tegoroczna grypa.Ale juz jestem i kontynuuję moją opowieść.
Do samej Czarnogóry ciągnęły się fantastyczne widoki.
Zdjęcie0225.jpg
Jeszcze tylko kawałek Bośni i Hercegowiny gdzie na postoju w Neum pijemy pierwsze Ożujsko i juz jesteś w Czarnogórze.
Zdjęcie0194.jpg

po drodze mijamy Dubrownik, nie zwiedzamy go jednak bo to tylko przejazd ale udało nam się uchwycić wpłynięcie olbrzymiego cruzera z turystami.
Zdjęcie0238.jpg
fligera1
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 07.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fligera1 » 12.11.2012 22:29

Widoki z Jadranki (nie wiadomo dlaczego nazwanej przez Lubego jelitówką )zajefajne.Trochę przerażał mnie brak barierek aż żołądek skakał do gardła na zakrętach.
Zdjęcie0045.jpg
Zdjęcie0228.jpg

W końcu po 22h docieramy do celu.
Miejscowość Bar typowo turystyczna,jesteśmy w środku sezonu i w dodatku niedziela, wiec ludzi mnóstwo.

Po zakwaterowaniu w pensjonacie Bogumila szybki prysznic i już ruszamy na penetrowanie terenu.

Sam pensjonat mieści się w tzw.drugiej linii brzegowej.Do morza w lini prostej jakieś 10min spacerkiem.
Niestety trzeba przejść dość ruchliwą jezdnię.Nam to jakoś specjalnie nie przeszkadzało ale współczułam rodzicom z dziećmi, przy przechodzeniu to był totalny hardcor.

Sama plaża nam nie przypadła do gustu .Przede wszystkim nauczeni do piasku, na początku nie mogliśmy przyzwyczaić się do kamyków.Po drugie tłok.Koc przy kocu.Jeszcze tego samego dnia poszukaliśmy mniej zatłoczonej plaży
Jakieś 5 min drogi, wzdłuż morza w prawo, znaleźliśmy dość dobrze zachowane miejsce po konobie.W czasie swojej świetności musiało byc tam całkiem fajnie, dużo miejsca do siedzenia i leżenia ,był nawet basen szkoda tylko że pusty.
Cały czas zastanawialiśmy się dlaczego nikt tam nie prowadził tej konoby, ale moze nawet to i dobrze bo cisza i spokój.
Jadran mnie zaskoczył pięknem to raz a po wtóre zasoleniem .

Dziwne uczucie pływac w tak zasolonym morzu.
Pierwsze dni spędzaliśmy głównie na opalaniu i kąpielach.
Rano śniadanko a potem plazowanie.Wracaliśmy na obiadokolację o 18 a wieczorem wyjście na miasto.

Codziennie spacerowaliśmy deptakiem który ciągnął się wzdłuż morza.Na tym deptaku tak jak w każdej miejscowości turystycznej hasie szkło i byle co,czyli wszystkiego po trochu.Były wiec i zabawki i balony i lody i piwko i pizza.Był także lunapark

Gdzieś pośrodku deptaka mieści sie Pałac króla Nikoli.Mozna go zwiedzac wstęp 1e.Jakos tak się złożyło że nie było okazji do zobaczenia sal królewskich,więc tylko obejrzeliśmy go z zewnątrz i to jeszcze wieczorem.W dzień było za goraco na jakikolwiek ruch(pomijając oczywiście ruch koc-morze-koc i ewentualnie jakaś konoba czy bar)

P1010034.JPG
to nasz kawałek plaży

P1010066.JPG
pałac króla Nikoli
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 13.11.2012 08:06

Faktycznie , plaża na jednej z fotek przypomina Makarską w samo południe , jak widać warto czasem przejść kawałek i poszukać czegoś bardziej kameralnego.

Czytam od początku z zainteresowaniem , więc pisz i wklejaj fotki , pozdrawiam :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.11.2012 11:57

Darkos napisał(a):
fligera1 napisał(a): moja relacja będzie trochę inna.


Jeszcze jakbyś to wyjaśniła? :)

Też czekam na wyjaśnienie, bo relacja fajna :lol: ale taka sama jak inne - opis i zdjęcia.
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 13.11.2012 12:26

Hard core to musiał być na tej plaży, którą widać dalej...

:hut:
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 13.11.2012 13:44

Niech będzie i Czarnogóra, siadam i śledzę. :)
fligera1
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 07.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fligera1 » 13.11.2012 22:03

Janusz Bajcer napisał(a):
Darkos napisał(a):
fligera1 napisał(a): moja relacja będzie trochę inna.


Jeszcze jakbyś to wyjaśniła? :)

Też czekam na wyjaśnienie, bo relacja fajna :lol: ale taka sama jak inne - opis i zdjęcia.


w zasadzie to racja relacja jak każda inna ale mnie chodziło o to że to relacja z Czarnogóry a nie z Chorwacji i nie byłam pewna czy tu mogę ja umieścić
fligera1
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 07.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fligera1 » 13.11.2012 23:06

takie kwiaty kwitły w czarnogórskim ogródku
P1010104.JPG
P1010106.JPG

nie mam pojęcia jaka ich nazwa może ktoś zgadnie i mi podpowie?
relacji ciąg dalszy:

W ogóle na deptaku życie zaczynało się od 22.00.Odbywały się na nim różne imprezy przeważnie muzyczne.
My przeważnie siadalismy w barze na samym początku .Knajpa z typową czarnogórską muzyką.Co wieczór śpiewał młody Czarnogórzec z dziewczyną.Bardzo fajnie ich sie słuchało ,bar był zawsze pełen.Były także tańce niekiedy i nam się przytrafiało dołączyć do tańczących.
Raczyliśmy się tam piwkiem Nikśićko bardzo dobrym zresztą.
z racji tego że mieliśmy wykupione posiłki rzadko jadaliśmy na mieście ale na desery kusiło nas codziennie.
Mnie do gustu przypadła baklava więc prawie co wieczór zamawiałam ją sobie razem z kawusią.

Wycieczki.

Jak na każdym zorganizowanym wyjeździe była możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych.Do wyboru było min Dubrownik Jezioro Szkoderskie Albania ,Stary Bar Montenegro tour i wycieczka statkiem .

Niestety do Dubrownika nikt nie chciał jechać,do Albani pojechało kilkoro turystów przyjechali tak wykończeni upałem bo w tym dniu była rekordowa temp.46C .Myśmy wybrali te dwie ostatnie .

Jeszcze mała dygresja co do umilania komuś czasu wolnego : ogólnie to lubimy zwiedzać na własną rękę ,nie lubimy jak ktoś na siłę nas chce uszczęśliwiać, więc jakie było nasze zaskoczenie, kiedy przy kolacji pojawił się na stołówce PAN KAOWIEC.Znałam taką personę tak jak wielu z Was jeszcze z czasów pracowniczych wczasów z rodzicami.
A tu takie zaskoczenie ,podchodzi do naszego stolika i głosem nie znoszącym sprzeciwu oznajmia że spotkanie organizacyjne w sprawie gry w siatkówkę odbędzie się tuż po kolacji o 19 15 przed pensjonatem .mnie oczy z wrażenia wyszły z orbit ,Luby o mało nie zadławił się mielonym.Zaraz po kolacji uciekliśmy do portu

Większość naiwnych jednak została złapana w sieci pana kaowca,i z tego co nam mówili nawet na plażę chodzili w zorganizowanej grupie.
P1010111.JPG

P1010112.JPG
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 13.11.2012 23:12

Przyłaczam się do czytających - czekam głównie na wycieczkę po Montenegro. :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.11.2012 23:38

fligera1 napisał(a):w zasadzie to racja relacja jak każda inna ale mnie chodziło o to że to relacja z Czarnogóry a nie z Chorwacji i nie byłam pewna czy tu mogę ja umieścić

Na forum są relacje z różnych krajów :idea: :lol:

A ten kwiat to pasiflora/męczennica :lol: :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Jak nie zwiedziłam Chorwacji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone