Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak najlepiej z dziecmi (2 lata i 4 miesiace)?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 25.11.2010 04:56

Leszek Skupin napisał(a):Zależy od ilości postojów, kimnięcia na parkingu... Pamiętaj, jadąc w nocy, że to nie wyścigi. Ale tak gdzieś mniej więcej należałoby liczyć... Godziny przyjazdu sztywno nie zakładaj ;)


Kolega Leszek to nie wybiera się czasem na kresy wschodnie. Ostatnia relacja z "Gorganów" była bardzo interesująca i ekscytująca.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.11.2010 11:47

Olapio napisał(a): Czy pojechac w nocy jednym ciagiem?
Czy zrobic nocleg na trasie?
damy rade z takim maluchem?


Ilu macie kierowców :?: :?: :?:
Jak dwóch to jechać non-stop, krótki postój na stacji benzynowej i jazda dalej, oczywiście tylko nocą.
Gorzej jak jest jeden kierowca :?
Wtedy musi mieć postój min. 1 h.
Nie jesteście pierwsi którzy wybierają się z małymi dziećmi.
Viniu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 09.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viniu » 25.11.2010 14:49

My (Viniowie z Viniątkiem 2,5 roku) z seniorami111 (dzieci 3 i 6 lat) równiez lecieliśmy na noc. Startowaliśmy ok. godz. 16:00, i na 8:30 byliśmy w Marusici. Dzieci jak zasnęło ok. godz. 21:00 za Pragą to obudziły się dopiero za Zagrzebiem :)

A adrenalina związana z wyjazdem nie pozwalała na znurzenie więc i spać się nie chciało :)

Więc polecam ten sposób, aczkolwiek jeśli kierowców jest dwóch (dwoje) to już w ogóle bajka :)
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 25.11.2010 20:04

My planujemy jechać w przyszłym roku z naszą pociechą, będzie wtedy miała 10-11 miesięcy :) W tym roku nie byliśmy w związku z jej narodzinami ale przez dwa sezony wstecz jeździliśmy.
Oba wyjazdy były w nocy, kolejny również taki będzie. Jedzie się świetnie, ostatnim razem wyjechaliśmy z Wrocławia ok 20ej, na miejscu tj. w Primosten byliśmy ok 9.30 czasu miejscowego :D
Kilometry uciekają szybko, człowiek się nie męczy, adrenalina nie pozwala zasnąć...

Póki co szukam jakiegoś ciekawego miejsca na wakacje 2011, Primosten jest super ale trzeci raz w to samo miejsce? Chorwacja jest piękna i trzeba zobaczyć coś więcej.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.11.2010 09:36

sword32
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 14.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sword32 » 26.11.2010 11:07

Olapio, wyjzad na noc to świetny pomysł, dacie radę bez problemu jeśli jest dwóch kierowców. Ja w tym roku jechałem sam do Balica Rat (koło Omisa) i jakoś dałem radę pomimo potężnych korków na Słowenii przed granicą i koło Zagrzebia. Cała podróż z Warszawy trwała 28 godzin w tym jakieś 6-7 godzin to kluczenie po słoweńskich górach w celu ominięcia korków. Teraz już wiem, że jazda w lipcową sobotę do Chorwacji to porażka.
Zastanów się jednak czy Vodice to dobry pomysł na wyjzad z małym dzieckiem, chyba że już tam byłeś i nie przeszkadza Ci ten tłum, zgiełk i lans.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 26.11.2010 17:19

darek1 napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):Zależy od ilości postojów, kimnięcia na parkingu... Pamiętaj, jadąc w nocy, że to nie wyścigi. Ale tak gdzieś mniej więcej należałoby liczyć... Godziny przyjazdu sztywno nie zakładaj ;)


Kolega Leszek to nie wybiera się czasem na kresy wschodnie. Ostatnia relacja z "Gorganów" była bardzo interesująca i ekscytująca.

Chwilowo nigdzie się nie wybieram... Gorgany... ehhhh piękne miejsce na ziemi ;)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 27.11.2010 08:12

Szkoda, wielka szkoda. Może tak kolega skusi się na wyprawę szlakiem kolei transyberyjskiej. Relacja byłaby bardzo interesująca i miejscami mrożąca krew w żyłach. Chyba ten Wasz Jeep dojechałby bez przeszkód. Specjalnie nie namawiam kolegi ale ...................... Darek1
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 17.12.2010 11:05

Olapio, czy masz już jakieś konkretne miejsce noclegowe? (kwatery prywatne, kamping itp.)
Ja właśnie zaczynam planować również wyjazd w czerwcu 2011 z niemowlakiem. Na razie przeglądam forum ale wyjazd jest bardzo prawdopodobny. Może by tak połączyć siły? Na razie jest chętnych 6 osób dorosłych + 1 dziecko ( w czerwcu bedzie 7 miesiąc)
gewaina
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 12.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gewaina » 04.01.2011 00:11

Olapio,
my w zeszłym roku z 2 malców wyruszyliśmy z Bydgoszczy 0 24, kierowca jeden (ja byłam chętnym 2 kierowcą, ale nie dano mi kierownicy, bo cały czas Mężowi świetnie sie jechało :o
Nie wiem czy miąło to związek z faktem, że auto brand new było :?: Troche pewnie bał sie kobiecie oddawać swoje cacko :lol:
Tak więc z półgodzinnym postojem na Słowacji (my na sniadanko, kierowca drzemka) dotarliśmy na 13.00 do Budapesztu. Tam nocowaliśmy, ale tez ciut udało się do term :P
Nastepnego dnia ruszyliśmy do Chorwacji ok. 12 w południe i na 19 byliśmy w Trogirze :P
Powrotna trasa bez noclegu, ale nadal jeden kierowca - tylko w Austrii w aquaparku oddech dla kierowcy na leżaku, a my do wody :D
Wszystko tak naprawdę zależy od wytrzymałości - predyspozycji kierowcy!
Dzieci na pewno nocą mniej się męczą - my wyjeżdżaliśmy w pt, a mimo to przez Polskę wyjątkowo szybko nocą śmignęliśmy.
Czy już ustaliłaś miejsce pobytu?
gdybyś chciała namiary na spokojną miejscowość z domkiem na własność to podaj prosze swojego mejla;)
pozdrawiam, Marta
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 05.01.2011 18:07

może i nie nazywam się Olapio ale namiary na domek chętnie przyjmę :)
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Pozdrawiam
Marek
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 05.01.2011 18:25

Olapio napisał(a):Ja wiem ze dopiero listopad ;)
Planujemy we wrzesniu 2011 jechac do chorwacji a dokladnie zatrzymac sie w Vodicach
Jak najlepiej zaplanowac podroz? Czy pojechac w nocy jednym ciagiem?
Czy zrobic nocleg na trasie?
damy rade z takim maluchem?
Jeszcze uscisle ze bedziemy mieli dwojke:
-2latek
-4 miesieczniak

Z gory dziekuje za odpowiedzi :)


Ja w 2009 jechałem z dwualatkiem jednym ciągiem n okolic Wrocławia na Hvar (1450 km). Wyjechcałem o 16 z Wrocławia na miejscu około 12. Małemu żona dała jakiś syropek na sen i uspokojenie po którym spał jak zabity :oops: w zasadzie od 21 do 8 rano nie yło dzieciaka i tak sobie spokojnie dotarliśmy do celu. Pozdrawiam
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 05.01.2011 18:26

Ps.
Przepraszam za błędy. A nazwe syropku jak coś to moge podać :D
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 05.01.2011 18:29

gewaina napisał(a):Olapio,
my w zeszłym roku z 2 malców wyruszyliśmy z Bydgoszczy 0 24, kierowca jeden (ja byłam chętnym 2 kierowcą, ale nie dano mi kierownicy, bo cały czas Mężowi świetnie sie jechało :o
Nie wiem czy miąło to związek z faktem, że auto brand new było :?: Troche pewnie bał sie kobiecie oddawać swoje cacko :lol:
Tak więc z półgodzinnym postojem na Słowacji (my na sniadanko, kierowca drzemka) dotarliśmy na 13.00 do Budapesztu. Tam nocowaliśmy, ale tez ciut udało się do term :P
Nastepnego dnia ruszyliśmy do Chorwacji ok. 12 w południe i na 19 byliśmy w Trogirze :P
Powrotna trasa bez noclegu, ale nadal jeden kierowca - tylko w Austrii w aquaparku oddech dla kierowcy na leżaku, a my do wody :D
Wszystko tak naprawdę zależy od wytrzymałości - predyspozycji kierowcy!

Martuś jak można podaj mi prosze namiary na ten domek i opisz co nie co o oklicy plaży itp. Byłbym wdzięczny. Pozdrawiam adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Dzieci na pewno nocą mniej się męczą - my wyjeżdżaliśmy w pt, a mimo to przez Polskę wyjątkowo szybko nocą śmignęliśmy.
Czy już ustaliłaś miejsce pobytu?
gdybyś chciała namiary na spokojną miejscowość z domkiem na własność to podaj prosze swojego mejla;)
pozdrawiam, Marta
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 05.01.2011 18:29

gewaina napisał(a):Olapio,
my w zeszłym roku z 2 malców wyruszyliśmy z Bydgoszczy 0 24, kierowca jeden (ja byłam chętnym 2 kierowcą, ale nie dano mi kierownicy, bo cały czas Mężowi świetnie sie jechało :o
Nie wiem czy miąło to związek z faktem, że auto brand new było :?: Troche pewnie bał sie kobiecie oddawać swoje cacko :lol:
Tak więc z półgodzinnym postojem na Słowacji (my na sniadanko, kierowca drzemka) dotarliśmy na 13.00 do Budapesztu. Tam nocowaliśmy, ale tez ciut udało się do term :P
Nastepnego dnia ruszyliśmy do Chorwacji ok. 12 w południe i na 19 byliśmy w Trogirze :P
Powrotna trasa bez noclegu, ale nadal jeden kierowca - tylko w Austrii w aquaparku oddech dla kierowcy na leżaku, a my do wody :D
Wszystko tak naprawdę zależy od wytrzymałości - predyspozycji kierowcy!
Dzieci na pewno nocą mniej się męczą - my wyjeżdżaliśmy w pt, a mimo to przez Polskę wyjątkowo szybko nocą śmignęliśmy.
Czy już ustaliłaś miejsce pobytu?
gdybyś chciała namiary na spokojną miejscowość z domkiem na własność to podaj prosze swojego mejla;)
pozdrawiam, Marta


Martuś jak można podaj mi prosze naartuś jak można podaj mi prosze namiary na ten domiary na ten domek i opisz co nie co o oklicy plaży itp. Byłbym wdzięczny. Pozdrawiam adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Jak najlepiej z dziecmi (2 lata i 4 miesiace)? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone