Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak najlepiej przelać do Chorwacji zaliczkę za apartament?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tboy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 220
Dołączył(a): 02.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tboy » 25.06.2006 12:15

w zeszłym roku jak chciałem wpłacić zaliczkę (mBank nie realizuje przelewów zagranicznych) poszukałem na necie i znalazłem nową usługę w ofercie pOCZTY pOLSKIEJ
no to śmig na pocztę i do panienki z okienka:
- Chcę wpłacić w euro na zagraniczne konto.
- To niech pan idzie do banku ( :D )
- Ale na waszej stronie znalazłem że macie taką nową usługę jak przekaz zagraniczny
No i tu się zaczęły jaja!!
Wszystkie panienki z okienka + kierowniczka męczyły się nad moim przekazem. Klienci w kolejkach wq*****i, monoopol to monopol, niech się męczą.
W końcu poszło, kasa doszła za 2 tygodnie chyba. Ale przecież od zaliczki 30 euro; nie warto płacić 80 PLN opłaty manipulacyjnej.
W tym roku zrobię tak samo.
Byle do wakacji.
2 miesiące and counting ;D
cyprian.pl
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) cyprian.pl » 28.06.2006 19:28

Jezeli chodzi o banki to wydaje mi sie, ze Nordea ma najtansze przelewy m-narodowe.
Poza tym zostaje jeszcze Western Union. Placilem tak za noclegi snowboardowe w Czechach i nie tylko. Nie bylo problemow (choc pewnie zalezy od uczciwosci odbiorcy - generalnie transfery WU nie moga byc oplatami za cos wiec trzeba pisac w tytule: prezent ;)
**Janek**
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 15.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) **Janek** » 29.06.2006 20:18

Sprawdziłem jak działa Western Union - za przelew 50 EURO płaci się 40 złotych a mechanizm jest taki: w Polsce następuje przeliczenie na kuny (na dzień dzisiejszy wg kursu 1 zł = 0,5610 kun (tak sobie bym powiedział :? ) a odbiorca w Chorwacji dostaje kasę w rodzimej walucie - z tym że musi ją samodzielnie odebrać w punkcie WU. Minusem tego rozwiązania jest bezpieczeństwo transakcji - pieniądze odbiera się po prostu na dowód tożsamości i w razie jakichś problemów nie ma możliwości odzyskania pieniędzy. Firma zresztą wyraźnie zastrzega, że lepiej robić takie przekazy z osobami zaufanymi - także ostrożność wskazana...
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za duży odzew.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 08.02.2010 19:54

Ja przelewałem z konta internetowego w PKO BP, nazywa się to "dewizowe polecenie wypłaty". Zapłaciłem za przelew zaliczki w wysokości 250 Euro 25 zł prowizji (ustawiłem opcję aby kosztami banków trzecich obciążyć odbiorcę przelewu). Gdybym poszedł do banku za tę samą transakcję zapłaciłbym prawie 80 zł.
miguel06
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 22.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) miguel06 » 08.02.2010 19:57

woow,ales odkopal temat;) Mbank polecam 33zlotoweczzki:) i po 3dniach na koncie...w Chorwacji
Kriskaz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 16.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kriskaz » 08.02.2010 20:47

Ja co roku wysyłam listem wartościowym poleconym . W tym roku już wysłałem zaliczkę 200 eur koszt to 26 pln. Do 10 dni powinien być w chorwacji. 8)
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 09.02.2010 08:25

a ja co roku wysyłam pocztą przekaz pieniężny. Koszt 13,5 zł, kasa w rękach Chorwata była po 6 dniach (4 roboczych). Wpłaca sie złotówki, które poczta polska przelicza. Pani w okienku mówi ile tych złotówek trza wpłacić żeby było np. 100 euro.
Przeliczyli mi po kursie o 1 grosz wyższym niż kurs kawałek dalej w kantorze sprzedaży waluty.
Należy tylko pamiętać aby odbiorcą kasy nie była żadna firma, tylko osoba fizyczna
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 09.02.2010 11:59

W tamtym roku kosztowało to w PKO chyba 30 PLN. A kasa była na drugi dzień (by robiłem przelew wieczorem).
Jutro robię zaliczkę, więc powiem wam ile to aktualnie kosztuje.
urbinio
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbinio » 11.02.2010 07:17

W czwartek zrobilem przelew w pko bp 33 zl doszlo we wtorek szybko i sprawnie:)
Hollywood
Croentuzjasta
Posty: 161
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hollywood » 19.02.2010 20:28

Na Poczcie Polskiej nazywa się to Euro Żyro, płacisz odpowiednią ilość zł żeby wyszła kwota zaliczki w euro(dopiero przy okienku dowiesz się dokładnie ile -kwestia kursu euro) + opłata Poczty Polskiej.Za zaliczkę 160 E zapłaciłem 20 zł prowizji. PKO BP za tą kwotę chciał ponad 100 zł prowizji przy 100% pokryciu kosztów przez nadawcę.
Południowiec
Croentuzjasta
Posty: 131
Dołączył(a): 31.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Południowiec » 23.03.2010 00:00

podszywacz napisał(a):Ja przelewałem z konta internetowego w PKO BP, nazywa się to "dewizowe polecenie wypłaty". Zapłaciłem za przelew zaliczki w wysokości 250 Euro 25 zł prowizji (ustawiłem opcję aby kosztami banków trzecich obciążyć odbiorcę przelewu). Gdybym poszedł do banku za tę samą transakcję zapłaciłbym prawie 80 zł.



Zrobiłem dokładnie tak samo zapłaciłem 25 PLN :lol:
Olisia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olisia » 23.03.2010 08:06

ING Bank
40 zł prowizja za przelew walutowy + koszty banku chorwackiego ok. 23 zł :roll:

no ale tak najwygodniej i najszyciej
robiłam 2 przelewy walutowe
no i pierwszy raz walnęłam się i jeszcze dałam opcję przelew "dziś" - tylko 50 zeta ze mnie ściągnęli dodatkowo :evil:
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 23.03.2010 23:05

Ja zrobiłem przelew walutowy z własnego konta złotówkowego w PeKaO S.A. i tu dwie niespodzianki:
1. W zeszłym roku 0 (ZERO) opłat za przelew
2. W tym roku 22 + 30 = 52 PLN (opłata SWIFT + koszt przelewu)

to chyba jakaś podpucha w zeszłym roku była, a w tym roku sobie odbili niestety.
pumczyk
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 24.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pumczyk » 24.03.2010 09:44

Jest jeszcze jedna alternatywa PAYPAL system platniczy miedzynarodowy dzieki ktoremu mozna wyslac pieniadze bez zadnych oplat...mozna wplacic w PLN a potem sie wybiera walute jaka ma otrzymac odbiorca. Jedyne wymogi to to aby odbiorca mial swoj e-mail. Jezel ma konto Paypal to jeszcze lepiej potem otrzymuje on na konto paypal pieniadze i moze sobie za free przelac na swoje konto :)

Dla niektorych moze to troche byc ciezkie bo trzeba sporo poczytac i jesli ktos sie spotyka z tym 1 raz moze miec opory ale czemu nie warto sprobowac :) skoro jak czytam oplaty dochodza nawet do 52 zl :)

pozdrawiam
Koźmicki
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 04.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koźmicki » 24.03.2010 10:13

Przelew z mBanku miesiąc temu. Sprawdziłem koszty. Składają się z 3 elementów:

1. prowizja mBanku, przy kwotach rzędu 100 - 200 euro prowizja wyniesie ok. 20 pln

2. prowizja za przelew SWIFT - 5 pln
3. prowizja banku beneficjenta - trzeba uzgodnić z odbiorcą, kto płaci, zwykle płaci rezerwujący, tak było i w moim przypadku, koszty wyniosły 21 pln.

Razem: 46 pln. Pieniądze doszły w ciągu 4 dni. Sposób super wygodny choć jak widać z innych postów - nie najtańszy.

Dla porównania w dziale obsługi klienta w Pekao S.A. wyliczono mi koszty za ten sam przelew na poziomie min. 80 pln.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Jak najlepiej przelać do Chorwacji zaliczkę za apartament? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone