Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak najlepiej - PLITVICKIE

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
orfik11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 28.07.2008
Jak najlepiej - PLITVICKIE

Nieprzeczytany postnapisał(a) orfik11 » 26.05.2009 17:24

Serdeczna prośba. Czy mogę prosić o konkretna nazwę miejsca skąd zacząć zwiedzać Plitvickie, jak najbliżej autostrady. Jak jest odległość do tego miejsca od Splitu? Jak wygląda faktyczne zwiedzanie, jakie ceny, jaki program? Ja służę pomocą jeżeli chodzi o Krka które zwiedzałem rok temu. Szczególnie chodzi mi o nazwę miejscowości z której zacząć wycieczkę gdy odpoczywa się o okolicy Splitu.
Pozdrawiam Cromaniaków
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 26.05.2009 17:49

Nie wiem czy sie opłaca ze Splitu tam jechac. Więskszosc je zwiedza jadąc do lub z Chorwacji z noclegiem w okolicach jezior. Co do odległowsci to wystarczy zwykłe google map ktore mowi ze ze Splitu jest ok 250 km i niby jedzie sie 3 godziny.
Co do wejsc to na forum polecają to bardziej na północ. Na forum polecają też opcje zewiedznaia 4-6h gdiz emozna zwiedzic dolne i górne jeziora. Poszukaj łatwo te informacje tutaj znależć na forum.

Reszta na http://www.np-plitvicka-jezera.hr/eng/index.php

Sama nie byłam info znalezione w necie i na tym forum
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 26.05.2009 18:07

Witam

Najlepiej zwiedzać:
- poza sezonem
- w dzień powszedni
- jak najwcześniej rano :D

a co do szczegółów ... będę upierdliwy zachęcając, jak poprzedniczka, do użycia opcji "szukaj" - w tym wątku jest chyba najwięcej potrzebnych informacji, ale warto (SAMEMU) podrążyć też w innych tematach.

:papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.05.2009 18:31

Witam!

Najlepiej - z góry na dół. Czyli pociągiem do końca i pieszo z powrotem. Najlepiej wczesną jesienią. Zacząć około 14-tej.
Przy Wielkim Wodospadzie zakończyć około 19-tej.
Robi się już lekko szaro i prawie pusto.
Potem wsiąść do samochodu... i na rano w domu. :)
Ale to wyłacznie mój "przepis"

Myślę że nie ma co specjalnie ze Splitu tam jechać i wracać.

Pozdrawiam!
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 27.05.2009 06:09

Plitvice odwiedziłem dwukrotnie i za każdym razem zwiedzanie całodniowe połączone było z noclegiem. Nawet z okolic Zadaru taka wycieczka to ok 250 km w obie strony. Dobrze zatem Plitvice potraktować jako odpoczynek w podróży.
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 27.05.2009 06:21

orfik11 napisał(a):Serdeczna prośba. Czy mogę prosić o konkretna nazwę miejsca skąd zacząć zwiedzać Plitvickie, jak najbliżej autostrady. Jak jest odległość do tego miejsca od Splitu? Jak wygląda faktyczne zwiedzanie, jakie ceny, jaki program? Ja służę pomocą jeżeli chodzi o Krka które zwiedzałem rok temu. Szczególnie chodzi mi o nazwę miejscowości z której zacząć wycieczkę gdy odpoczywa się o okolicy Splitu.
Pozdrawiam Cromaniaków


Podaruj sobie jazdę ze Splitu specjalnie do Plitvic... szkoda dnia. Myślę, że rozsądniej jest wygospodarować sobie dzień lub dwa... właściwie to nocleg lub dwa, w drodze tam lub z powrotem. Dużo informacji znajdziesz w tym wątku forum/viewtopic.php?t=20362&highlight= , a zwiedzić to miejsce będąc w Cro trzeba koniecznie, i pewnie się teraz powtórzę enty raz, na Plitvice trzeba "dać sobie czas", tylko tak dostrzeżesz urok i piękno Parku.

Pozdrówka :)
asik NS
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asik NS » 27.05.2009 08:59

orfik11 napisał(a):Serdeczna prośba. Czy mogę prosić o konkretna nazwę miejsca skąd zacząć zwiedzać Plitvickie, jak najbliżej autostrady. Jak jest odległość do tego miejsca od Splitu? Jak wygląda faktyczne zwiedzanie, jakie ceny, jaki program? Ja służę pomocą jeżeli chodzi o Krka które zwiedzałem rok temu. Szczególnie chodzi mi o nazwę miejscowości z której zacząć wycieczkę gdy odpoczywa się o okolicy Splitu.
Pozdrawiam Cromaniaków


W ubiegłym roku wejście na jeziora kosztowało 110 kun dla osoby dorosłej,
warto dodać że wycieczki 20 osobowe mogą liczyć na zniżkę do ok 90 kun warto się więc zorganizować z kilkoma rodzinkami na miejscu:)
Jeśli możesz podaj proszę kilka informację o Krka- ceny itp -mam zamiar zwiedzić w drodze do miejsca naszego wypoczynku czyli do Breli.
Pozdrawiam
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 27.05.2009 09:17

Cennik znajdziesz tutaj http://www.npkrka.hr/html_hr/cjenik_hr.htm ,
a co reszty... na pewno strój na sobie, albo w plecaczku na przebranie... kąpiel pod wodospadami jest zwięczeniem wędrówki :D
wojtek.
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 10.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek. » 27.05.2009 10:09

Wagonikami do samej góry. Później powolutku spacerkiem na dół. Stateczkiem, w stronę wielkiego Slapu .
Powolutku pod Wielki wodospad i później do wagonika (chyba to się nazywa dolna stacja) i spowrotem w miejsce z którego ruszaliśmy wagonikiem w górę.
Tak około ... pare godzin , a można i cały dzień.
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 27.05.2009 10:19

fota napisał(a):Cennik znajdziesz tutaj http://www.npkrka.hr/html_hr/cjenik_hr.htm ,
a co reszty... na pewno strój na sobie, albo w plecaczku na przebranie... kąpiel pod wodospadami jest zwięczeniem wędrówki :D


Nie ten park :)
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 27.05.2009 10:30

? 8O Asik pytał(a) o Krka... więc jak nie ten park ?;)
asik NS
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asik NS » 27.05.2009 10:39

Tak tak właśnie o ten park pytałam :D i dziękuję bardzo :D
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 27.05.2009 10:40

fota napisał(a):? 8O Asik pytał(a) o Krka... więc jak nie ten park ?;)

faktycznie, przepraszam :oops:
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 27.05.2009 10:46

nie ma sprawy :wink:

jeszcze 53 dni i też wskoczę pod ten wodospad :coool:
larry123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) larry123 » 30.05.2009 19:30

Za 3 tygodnie jadę do Plitvic, więc mam kilka pytań na jego temat.

1. Czy przy kasie można płacić za bilety kartą kredytową?
2. Czy w internecie jest jakaś mapka parku, bo chciałbym zaplanować trasę ( szukałem, ale nigdzie nie ma ).

PS Może spotkamy się na plitvickich szlakach...

Pzdr
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone