Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak liczyć te węgierskie forinty ? Gdzie kupować ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 07.03.2011 07:40

Wczoraj szwagier kupił mi w Wa-wie forinty po 0,0148. Przeliczyłem, że ta cena bije na głowę zarówno kartę , jak i transfer przez euro w tym momencie...

Dlaczego w "stolycy" tak tanio, a u nas w "Pyrlandii" to nawet cena skupu jest wyższa... sprzedaż 0,0017 ?
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 07.03.2011 08:12

agnieszka-bg napisał(a):Ja to bym tak liczyła: 1 forint, 2 forinty, trzy forinty itd. dopóki się nie skończą.
Albo dziesiątkami : 10 forintów, 20 forintów..... :lol:

:lol: ... :D .... :lol:
To tak jak ja, Agnieszko. ....no bo jak inaczej to liczyć. :wink: Najpierw papierkowe a później bilon.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 07.03.2011 08:32

To i ja się podłączę do pytań o forinty.

W drodze powrotnej planujemy spędzić cały dzień w Budapeszcie. Chciałbym zostawić samochód na parkingu przy Placu Bohaterów i poruszac się metrem. W związku z tym mam pytanie o parkometry. Jakie nominaly trzeba mieć - najlepiej żeby starczylo na cały dzień? Czy parkometry przyjmują tylko bilon, czy też banknoty? Gdzieś czytałęm, że można wrzucić tylko określoną ilość monet (bodajże 15?) i dalej nie przyjmuje - czy to prawda?

I jeszcze jedno pytanie - gdzie najlepiej kupic bilet na metro (całodniowy) i jak czym można za niego zaplacić? (Idealnie byłoby w automacie płatne plastikiem, ale czy to możliwe?)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.03.2011 08:56

Tylko bilon. Zdaje się, że mają tez jakieś tam własne karty parkingowe, ale przy placu Bohaterów masz parking, chyba bezpłatny, albo są i takie i takie, bo niektóre ogrodzone były.
Jak dobrze trafisz, to znajdziesz też miejsce na miejscu parkingowym przy ulicy, gdzie nie ma parkometru.
Na Andrassy ut to raczej nic nie szukaj. Tam jest taka boczna droga, równoległa do głównej,
to jest straszliwie obstawiona.
Wal od razu na Dozsa ut, a tam już są te parkingi.
O Metrze nie mam pojęcia ... Pewnie jakieś bilety są, ale to nawet o swoim nic nie wiem :lol:
Takie kioski Ruchu tam stały, więc pewnie, jak się dogadasz, to tam kupisz,
ale, na mój gust, to prędzej nogami wszędzie dojdziesz, niż się po węgiersku dogadasz :D
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 07.03.2011 17:24

weldon

Dzięki wielkie za info o darmowych parkingach - myślałem że tam są wszystkie duże płatne. Planuję zaparkować właśnie na tym dużym parkingu przy Dozsa Ut, obok Pałacu Sztuki.

Co do metra, to wyczytałem, że można je kupić na stacjach metra, ale nie wiem czy tam są kasy, czy tak jak w W-wie tylko automaty, a jeśli automaty to czy można w nich płacić kartą? Natmoiast jeśli są normalne kasy, to nie ma problemu z zakupem.
Chcialbym mieć wszystko jak najlepiej zorganizowane i dograne przed wjazdem do miasta, żeby nie tracić czasu, tylko zwiedzić jak najwięcej. Wymianę waluty też planuję dzień wcześniej nad Balatonem - rano wjazd do Budapesztu i bez żadnych postojów prosto na parking
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 08.03.2011 00:50

generalnie Forint 1,3-1,6 ostatnio w okolicach 1,45
http://stooq.pl/q/?s=hufpln

Małe kwoty możesz kupić na granicy a większej najlepiej wychodzi bankomat, no chyba że masz euro to zawsze można po aktualnej cenie wymienić na miejscu.
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 29.04.2011 19:43

Raul73 napisał(a):To i ja się podłączę do pytań o forinty.

W drodze powrotnej planujemy spędzić cały dzień w Budapeszcie. Chciałbym zostawić samochód na parkingu przy Placu Bohaterów i poruszac się metrem. W związku z tym mam pytanie o parkometry. Jakie nominaly trzeba mieć - najlepiej żeby starczylo na cały dzień? Czy parkometry przyjmują tylko bilon, czy też banknoty? Gdzieś czytałęm, że można wrzucić tylko określoną ilość monet (bodajże 15?) i dalej nie przyjmuje - czy to prawda?

I jeszcze jedno pytanie - gdzie najlepiej kupic bilet na metro (całodniowy) i jak czym można za niego zaplacić? (Idealnie byłoby w automacie płatne plastikiem, ale czy to możliwe?)


tak apropos parkowania mi sie wspomniało.kilka ładnych lat temu będąc przejazdem w Budapeszcie postanowiliśmy wjechać i "zwiedzić" górę Gelerta.No i wjechaliśmy na parking (osobowym) ,stanęliśmy w trzy dorosłe osoby przed parkomatem i zaczęliśmy kombinować jakby tu wykupić ten bilet parkingowy.Niby nic-bilet z parkometru-a tyle nam kłopotu narobił.Ale jeszcze więcej uciechy narobił ten bilet.Po obejrzeniu biletu zorientowalismy się,że wykupiliśmy miejsce dla autobusu na trzy doby. :oops: :D :D
radkoski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkoski » 29.04.2011 23:24

Miałem to szczęście że byłem w Budapeszcie w niedziele więc nie kupowałem karty parkingowej...zaparkowałem przy statkach pasażerskich na Dunaju...
Mam nadzieję że parking był darmowy :wink:

Co do forintów po 2 dniach idzie się przyzwyczaić do przelicznika na pln...

Ja prawie nic nie wymieniałem wszędzie płaciłem kartą...(Alior), po przjeździe okazało się że bank przeliczył mi kurs po nizszym kursie niz kupiłbym forinty gdziekolwiek w Polsce...
Nawet przy wypłacie z bankomatu :wink:

Zreszta identyczną sytuację miałem w HR :)
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 12.08.2017 23:10

krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 13.08.2017 11:48

Ważna informacja !
Ja mam jeszcze 2 stare banknoty po 5000 forintów z majowego pobytu na Węgrzech ( nie wiedziałem o wymianie :( ) W takim razie poproszę rodzinkę która jedzie na urlop do bratanków aby mi wymieniła.
proch
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) proch » 04.08.2018 10:19

Witajcie!

Aktualny kurs forinta wynosi 1 PLN ---> 0,0137 HUF

Przejazdem do Cro tankowałem paliwo na węgrzech, zapłaciłem kartą i kurs wyszedł 0,0133

Więc jak najbardziej opłaca sie płacić kartą
pozdrawiam!
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jak liczyć te węgierskie forinty ? Gdzie kupować ? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone