Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak liczyć niemowlęcia

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Molcz
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 22.01.2018
Jak liczyć niemowlęcia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Molcz » 22.01.2018 19:14

Witam serdecznie, pierwszy raz ze znajomymi zamierzamy się wybrać na Chorwację tylko nie wiem , jak liczyć dzieci. Jedno będzie 5 letnie więc wiadomo, ale dwójka będzie wtedy 11 miesięczne a drugie 6 miesięczne i nie wiem za jakim apartamentem się rozglądać czy 5 osobowym czy 7 osobowym , bo tak na dobrą sprawę te dzieciaczki nie będą spały nawet na dostawce tylko raczej z nami , pomóżcie . Kolejna sprawa to trochę szukam fajnego miejsca gdzie by zajechać, myślę bardzo poważnie o Baska na Krk . Szukamy miejsca z dobrą plażą , kilkoma w miarę tanimi restauracjami w okolicy i ogólnie z atrakcjami dla starszego syna 5 letniego. Może macie jakieś sprawdzone apartamenty to proszę podeślijcie namiary. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.01.2018 20:59

Tych do roku to nie licz. Ja w pytaniach zawsze wspominałam że będzie takie mała, ale będzie spało z rodzicami (chodziło mi o szwagrów) i nie byli liczeni. Nie chciałam mieć na miejscu sytuacji, że o dzieciach (lub ich większej ilości) nie było mowy... A szwagierka dla maluch brała łóżeczko turystyczne mogli spać jak w domu: rodzice razem, dziecko w swoim łóżeczku...
SylwiaSz85
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) SylwiaSz85 » 23.01.2018 17:07

To chyba zależy od gospodarza... w tym roku napisałam do Ok 200 apartamentów 6 osobowych (pisałam w mailu ze 7 osoba będzie roczne dziecko) z tych odpowiedzi które otrzymałam ponad połowa nie chciała naszej siódemki zakwaterować w apartamentach przeznaczonych dla 6 osób mimo iż pisałam ze dziecko będzie spało z nami lub w łóżeczku turystycznym... dostałam odpowiedz ze nie mogą zakwaterować wieckszej ilości osób bo jak będą kontrole bla bla bla oraz ze taxa klimatyczna ze małe dziecko tez oddycha i bla bla bla :P ale byli tez i tacy którzy bez niczego zakwaterowali by 7 a nawet i 8 osób - oczywiście za drobna dopłata ;) także wszystko od gospodarza zależy ....
Molcz
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 22.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Molcz » 24.01.2018 15:02

ok, dziękuję za odpowiedzi.
magnyc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) magnyc » 24.01.2018 16:21

Za każdym razem uzgodnij z gospodarzem przed wyjazdem na 100%. Ale ogólnie u mnie zawsze liczyli tak, że do 2 lat - za free (nie pamiętam, jedynie, czy nie doliczali osobno tylko opłaty klimatycznej za dzień za dziecko, a to pewnie też może być zależne od rejonu).
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.01.2018 18:24

SylwiaSz85 napisał(a):To chyba zależy od gospodarza... w tym roku napisałam do Ok 200 apartamentów 6 osobowych (pisałam w mailu ze 7 osoba będzie roczne dziecko) z tych odpowiedzi które otrzymałam ponad połowa nie chciała naszej siódemki zakwaterować w apartamentach przeznaczonych dla 6 osób mimo iż pisałam ze dziecko będzie spało z nami lub w łóżeczku turystycznym... dostałam odpowiedz ze nie mogą zakwaterować wieckszej ilości osób bo jak będą kontrole bla bla bla oraz ze taxa klimatyczna ze małe dziecko tez oddycha i bla bla bla :P ale byli tez i tacy którzy bez niczego zakwaterowali by 7 a nawet i 8 osób - oczywiście za drobna dopłata ;) także wszystko od gospodarza zależy ....


Jeśli apartament jest zarejestrowany na 6 osób to znaczy że może w nim przebywać 6 osób a nie 7. Jak masz w dowodzie rejestracyjnym napisane że samochód jest na 5 osób to zabierasz dodatkowo 2 dzieci na dostawkę :?: Powiedz policjantowi na drodze i bla bla bla to zobaczysz jak zareaguje :lol:

Każdy legalnie działający apartament ma określoną ilość osób które może przyjąć. Od tego są odprowadzane podatki. Każdy odpowiedzialny gospodarz rejestruje wszystkie osoby zamieszkałe w apartamencie. Dziecko jest osobą. :D
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 24.01.2018 19:25

Molcz napisał(a):nie wiem , jak liczyć dzieci. Jedno będzie 5 letnie więc wiadomo, ale dwójka będzie wtedy 11 miesięczne a drugie 6 miesięczne .

Rysio napisał(a):Jeśli apartament jest zarejestrowany na 6 osób to znaczy że może w nim przebywać 6 osób a nie 7.


Jakbym miał dziecko do lat 3, a nawet 4, a już na pewno jakbym miał kilkunastomiesięczne, to bym nie szukał dla niego dostawki, tylko spałoby z nami. Myślę, że to jest normalna sprawa i wielu tak robi.
Chociaż u nas jest tak, że to ja śpię na dostawce, a żona z dziećmi ;).
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.01.2018 20:14

Dlatego warto pytać właściciela, ale jeśli mówi nie to pewnie jest jakiś powód. Znam taki, gdzie nie przyjmują dzieci poniżej 7 lat. Prowadzą go starsi Chorwaci i gości mają przeważnie w swoim wieku, którzy jeżdżą tam od lat. Nie potrzeba im bukingow i innych internetów. Wrzasku dzieciarni też. Trzeba uszanować zasady gospodarza.
SylwiaSz85
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) SylwiaSz85 » 25.01.2018 22:31

Są legalnie działające apartamenty gdzie na stronach podają ze gospodarz może przyjąć 6 osób ale jeśli się z nim idzie dogadać to przyjmie i siódemkę :) wiem co piszę ;) wystarczy się umieć dogadać ;) inna sprawa ze nie z każdym się da :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.01.2018 08:11

Dla mnie 3,4 letnie dziecko powinno spać już wszędzie osobno i powinno być już liczone (może być za 50%), bo przecież prąd, wodę zużywa normalnie....
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 26.01.2018 09:59

SylwiaSz85 napisał(a):Są legalnie działające apartamenty gdzie na stronach podają ze gospodarz może przyjąć 6 osób ale jeśli się z nim idzie dogadać to przyjmie i siódemkę :) wiem co piszę ;) wystarczy się umieć dogadać ;) inna sprawa ze nie z każdym się da :D


Oczywiście że tak. Nie znam przepisów jakie obowiązują gospodarzy, ale gadałem z tymi do których jeżdżę, że mają wszystkie apartamenty zarejestrowane jako 6-cio osobowe, choć fizycznie jest w nich tylko po 5 łóżek. Czasem zdarza się że przenoszą łóżko z 1 do 2 apartamentu i wtedy 1 z nich jest 6-cio osobowy a 2 4-ro. Wtedy ten 6-cio jest dalej legalny. Podobnie by było gdybyś miała swoje łóżeczko dla dziecka. Gospodyni powiedziała, że tak lepiej, bo gdyby miała zarejestrowane na 5 osób to by nie mogła łóżek przestawić.

Wiąże się to prawdopodobnie jeszcze z 1 rzeczą. Mianowicie powierzchnia apartamentu/rejestrowana ilość osób ma wpływ na ilość przyznawanych gwiazdek. Tam gdzie jeżdżę mają tylko 3, a niektórym zależy żeby ich było więcej :wink:

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje

cron
Jak liczyć niemowlęcia
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone