Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak dotrzeć z Makarskiej do Dubrownika?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
edekxp
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 26.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) edekxp » 18.06.2012 07:31

W PZU chyba dają zieloną kartę
Ja mam w MTU, a drugi samochód w Proama i tam bez problemu dają kartę w trakcie ubezpieczenia.
Jadę nie tym samochodem :?

Przed samą granicą jakieś 50m przed szlabanem ale jeszcze w Chorwacji i myślę, że chyba całą dobę otwarte...choć głowy za to nie dam.

Spokojnie można jechać i kupić przed wjazdem do BiH.


Ok, w nocy nie będę jechał
Karta na ile ważna?
falco.v
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) falco.v » 18.06.2012 08:40

edekxp napisał(a):W PZU chyba dają zieloną kartę
Ja mam w MTU, a drugi samochód w Proama i tam bez problemu dają kartę w trakcie ubezpieczenia.
Jadę nie tym samochodem :?

Przed samą granicą jakieś 50m przed szlabanem ale jeszcze w Chorwacji i myślę, że chyba całą dobę otwarte...choć głowy za to nie dam.

Spokojnie można jechać i kupić przed wjazdem do BiH.


Ok, w nocy nie będę jechał
Karta na ile ważna?



Jak się nie mylę, to ważna jest przez 14dni.
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 18.06.2012 09:21

olciap6 napisał(a):Ja mam pytanko jeszcze odnośnie Dubrownika-tak jak wspomniałam chcemy wyjechać rano (tak jak padła tutaj porada, nawet wcześnie rano), być tam cały dzień i wrócić do Makarskiej wieczorem. Czy jakąś konkretną trasę zwiedzania Dubrownika polecacie? Gdzie najlepiej stanąć/zaparkować aby po pierwsze było bezpiecznie zostawić tam najlepiej na cały dzień auto, po drugie-niezbyt daleko, żeby nie robić kilometrów do parkingu, po trzecie-nie zabulić za to parkowanie duuużo kasy ? :)
I ostatnie pytanko-wie ktoś gdzie znajdziemy jakąś informację turystyczną w Dubrowniku? Może ktoś podać adres? Tam zazwyczaj dostaejmy najrzetelniejsze informacje, mapki, informatory itp-nie ukrywam, że od tego chcielibyśmy zacząć.


Moje pytania zniknęły gdzieś w gąszczu, dlatego ponawiam :) może ktoś pomoże :)
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 18.06.2012 10:12

chyba za ma<lo szukasz na forum
bezpłatny- tak było ale mały parking przy górnej stacji kolei linowej
płatny ,podziemny( chyba 7 kun/h) przed centrum
zwiedzanie ...mury , twirdza , stare miasto
info turystyczne chyba znajdziesz bez problemu gdzieś blisko wejścia,
więcej wiary , dojedziesz ,zobaczysz , nic nie jest ukryte..........powodzenia a czy warto .....na pewno
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 18.06.2012 10:14

chyba za mało szukasz na forum
bezpłatny- tak było ale mały parking przy górnej stacji kolei linowej nad Dubrownikiem
płatny ,podziemny( chyba 7 kun/h) przed centrum -blisko
zwiedzanie ...mury , twierdza , stare miasto
info turystyczne znajdziesz bez problemu gdzieś blisko wejścia,
- więcej wiary , dojedziesz ,zobaczysz , nic nie jest ukryte..........powodzenia a czy warto .....na pewno
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 18.06.2012 10:40

Amikol napisał(a):chyba za mało szukasz na forum
bezpłatny- tak było ale mały parking przy górnej stacji kolei linowej nad Dubrownikiem
płatny ,podziemny( chyba 7 kun/h) przed centrum -blisko
zwiedzanie ...mury , twierdza , stare miasto
info turystyczne znajdziesz bez problemu gdzieś blisko wejścia,
- więcej wiary , dojedziesz ,zobaczysz , nic nie jest ukryte..........powodzenia a czy warto .....na pewno


a kto powiedział, że chce bezpłatny-jasno napisałam, że nie chcemy zabulić duuużo kasy a nie, że nie chcemy płacić NIC-zasadnicza różnica.

uważam, że lepiej zapytać tutaj, bo może ktoś dokładnie wie, gdzie jest np taka informacja turystyczna i zamiast tracić czas na jej szukanie, to dotrę tam od razu,a czas ten poświęcę na zobaczenie czegoś więcej.

być może moje pytania wydają się oczywiste dla niektórych ale tak się składa, tak jak kiedyś każdy z Was, tym razem ja jadę tam po raz pierwszy i np nie bardzo rozumiem, koło jakiego wejścia ma być ta informacja turystyczna-"gdzieś blisko wejścia" tzn?

z gory dzieki za wszelką pomoc
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 18.06.2012 10:57

niepotrzebnie się "unosisz" pisałem w dobrej wierze , też tam kiedyś byłem pierwszy raz i ...wejście do starego miasta jest (chyba) jedno więc na pewno znajdziesz jak też IT
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 18.06.2012 11:02

nie unosze sie, tylko czasami zastanawia mnie ton niektorych osob, ktore mysla ze wszystko wiedza najlepiej a wszyscy inni to glupki...

przez to co piszesz mam rozumiec, ze aby dojechac do tego wejscia do Starego Miasta bedą jakies drogowskazy i dojadę tam po drogowskazach (nie muszę wbijać w gpsa żadnego adresu)? po prostu zalezy mi na tym, aby dotrzec tam bez zbędnego krążenia i jeżdżenia w kółko.
podobnie usłyszałam jadąc do Włoch- że do Pompejów dojedziemy bez problemu, a jednak okazało się, że zanim znaleźliśmy jakiś drogowskaz zrobiliśmy 3 kółka i straciliśmy niepotrzebnie poł godziny,a znając jakiś dokladny adres dotarlibyśmy tam od razu- po prostu czasami pytając o takie szczegóły najnormalniej w świecie chcemy sobie ułatwić życie....
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 18.06.2012 11:06

jadąc kieruj się na Centrum , blisko centrum podziemny parking-po prawej , dobrze oznaczony , z tamtąd kilka minut - po schodach w dół do starego miasta i już jesteś na miejscu ......na str. 2 masz temat .."parking w Dubrowniku................. wszystko dobrze oznaczone!!!!!!
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 18.06.2012 11:11

Dzieki
guniak
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 26.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) guniak » 22.06.2012 19:19

Cena za parking
15 kun za 1h
180 kun za 24h
Cena przy parkomatach to 10 kun
A ja i tak znalazlem za darmo i 10 min dalej 8)
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 22.06.2012 19:38

a gdzie jest to "za darmo" ?
Bo teraz sobie uswiadomiłam, ze w podzimeny czy poziomowy parking nie wjedziemy tak wysokim busem :(

a wyjazd do Chorwacji juz jutro :)
guniak
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 26.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) guniak » 22.06.2012 22:09

Ja stanołem niedaleko CPN INA,wjechałem w dół w taką ślepą uliczkę.Hm jak tam dojechać...jak dobrze pamiętam to na pierwszych światłach na rozjeździe w prawo i w lewo,to jechać w dół w prawo,po około 500m za skrzyżowanie i światłami jest INA ,za tymi światłami po lewej jest ostry zjazd .Nie kierowałem sie do centrum ani do parkingu.W sumie 2 razy obieździłem całe to centrum razem tymi parkingami.Jak się kierujecie na centrum to możecie i tak wyjechać pod INA.Ulica Diva Natali.10 min do krytych parkingów.75 kun w kieszeni zostało
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 23.06.2012 18:14

Ja jego co do tematu
Więc najprościej prosto przez Puszczę Zelena Noge, dojedziesz do Zabranjeno Magarca przy Tri kamene gljive (czytaj trzy kamienne grzyby) prosto, a w czwartek w lewo.
Powodzenia :D
rekordarek
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 25.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekordarek » 23.06.2012 23:00

Podłączę się pod temat. Będę jechał do Dubrovnika z Pisaka - czy czasowo opłaca się wjechać na autostradę i pojechać do końca, czy jednak Jadranka?
z tego co widziałem to droga za autostradą zahacza chwilowo przez BiH (przez Wielki Prolog), a potem jest strasznie kręta droga. Może to summa summarum trwa dłużej? Jak radzicie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jak dotrzeć z Makarskiej do Dubrownika? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone